Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • djtemplar

    csendes tag

    Hello

    Sokat gondolkodtam, hogy a problémával hova is fordulhatnék, de mivel szakértő és kritikus véleményre van szükségem, ide írok, remélem a kérdéskör nem lesz túl tág a válaszhoz.

    A közeljövőben egy tv vásárlását tervezem, ám a reklámok és akciók sűrűjében kezdek eltévedni, szükségem lenne némi információra a tisztánlátás érdekében.

    Egy közepes méretű, (kb. 37"-os) készülék érdekelne, mindenképpen Full HD felbontással, azonban nem tudom, hogy mit érdemes választani; LCD, LED, vagy Plazma képernyőt. Elsődleges tényezőnek a fogyasztást, ill. az ár/érték arányt tartom (az erre fordított keret max. 160-180e Ft.).

    Kérdéseim:

    - Melyik képernyőtípus fogyaszt kevesebbet, illetve érdemes-e a fogyasztásnál leragadni, vannak-e kiugró különbségek a kijelzők között?
    - Több tv képfrissítése (LCD, LED) csak 50Hz, ez mihez elég(?Full Hd-nél?), illetve a 100 Hz mihez szükséges? (a plazma tv-knél pl. nem ritka a 600 Hz-es képfrissítés, de miért a kiugró különbség?).
    - Mi a különbség a DVB-T, illetve DVB-C tuner között? (amelyikben van kábeles tuner az elvileg fogja a földfelszíni adást is, nem?)
    - Olvastam a router és tv között létrehozható kapcsolatról, ahogy a PC stream-elné az adást a tv-nek. Ehhez szükséges, hogy a tv DLNA kompatibilis legyen?
    - Mik azok az extrák, amire érdemes figyelni, és mi az ami inkább csak vakítás? (WiFi, Ethernet csatlakozás, USB-ről játszható formátumok - az mkv miatt jó lenne,külső vinyóról, mert a BD lejátszók, és lemezek sem olcsók - HyperReal Engine, Wide Color Enhancer Plus, Ultra Clear Panel, Clear Motion Rate, Digitális zajszűrő, stb.)

    Remélem nem túl sok, de máshoz nem tudok ezekkel a kérdésekkel fordulni, a kereskedők pedig nyilván a saját malmukra hajtanák a vizet.

    Válaszokat előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák