Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • op9

    aktív tag

    válasz #31 üzenetére

    Hali!

    Szerencsére nekem még jutott decemberben egy Altec 321-es... áprilisban a F*F*-ban a 321-es már az AVS-4121-est jelentte, ami ha jól tudom, akkor a 321-est váltotta fel. Most csak a sulinetes árlistájukon látom.

    Volt szerencsém összehasonlítani a kettőt, de nem tartom magam vájtfülünek, ezért csak amit ténylegesen észre lehetett venni, azt írom le.

    Kiépítés:
    A satellitek teljesen különböznek... míg a 321-nél 2 db kis méretű hangszóró van, addig a 4121-ben egy nagyobb (mely az asztal felé néz (AVS)), és 2 kisebb hanszóró van. A 321-nek a satellitjei érezhetően nehezebbek.
    A sub méretre ugyanakkora, a reflexcső viszont a 4121-nél kb. 2 cm-rel lejjebb található, és a hangszóró elötti borítás teljesen egyenes. A 321-nél van körben egy kis kidomborodás, ahol a hangszóró pereme található.

    Kezelőszerv:
    321:
    satelliten: bekapcsoló+hangerő+(zöld LED)
    subon: mélyhangerő
    4121:
    satelliten: bekapcsoló+hangerő+mélyhangerő+magashangerő+(kék LED)
    subon: semmi

    Hangzás:
    A satelliteknél nem hallottam sok különbséget... igaz sokáig nem is törődtem velük, mert a mélynél hamar előjött egy ''kis'' különbség.
    Úgy 40 Hz környékén nagyobb hangerőnél jelentős torzulás lép fel... többszöris meghallgattam egymásután a kettőt, de mindig jól lehetett hallani a különbséget... gondoltam, talán még bejáratós a ''picike''... de nem így lett... 3 óra zenélés után is ugyanolyan rezonanciát hallottam. Gondoltam visszaviszem, hátha rosszat fogtam ki; de meghallgattunk egy másikat is, és annál is ugyanakkora rezonancia volt.
    Erre a torzulásra igazán csak egy zene hívta fel a figyelmemet.
    Bővebben: link
    Ebben a tesztben az egyik már jól ismert NFSU zenéje is megtalálható (Lil Jon and The Eastside Boyz - Get Low), így én is kipróbáltam vele...Majd szépen kielemeztem, hogy a kb. 37Hz-es mélyeinél van a torzulás, és Sony Soundforge-dzsal többször teszteltem.
    Sokat gondolkodtam, h mi lehet... végül arra jutottam, h talán hangszóró elötti borításnak ütközhet a hangszóró, mivel a 321-esnél ott van a kidudorodás.
    Egyébként a 4121 subja sztem lágyabban szól, mint a 321-esé, de a 321-nek is elég lágy mélyei vannak.

    Ez csak egy röpke, és igen felületes teszt volt, ha valakinek szintén van szerencséje kipróbálni, kérem támassza alá ezt a hibát, feltéve ha nála is jelentkezik! De hangsúlyozom(!!!), ez csak nagyobb hangerőnél, és eddig csak ennél a zenénél volt hallható.

    Üdv.!

    How Bad Do You Want It?

Új hozzászólás Aktív témák