Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vinczepeter2

    csendes tag

    válasz Danecay #34022 üzenetére

    Van az az angol mondás, hogy “you get, what you pay for.” (a jót meg kell fizetni.) Ez ebben az árkategóriában különösen igaz lehet. Durván 30-ért vettem anno azt a logitech 5.1-et. Azt hittem jól szól, egészen addig amíg nem vettem egy ipod-ot és hozzá normális fülhallgatót. Hirtelen életre keltek a zenék, egy csomó részlet előjött, amiről eddig fogalmam sem volt. Nem beszélve arról, hogy már megérte jó minőségű fájlokat hallgatni, mert kvázi volt mivel “kipörgetni” azokat. Na onnantól nem bírtam a hangfal mellett megmaradni. Döbbenet, hogy mennyi mindenről marad le az ember…
    Természetesen mindenki a saját szemszögéből nézi a hangfal vásárlást, ezért ne haragudj meg senkire. Ha te nem akarsz zenét hallgatni, főleg filmet néznél és fontos, hogy a mélynyomó nagyot ropogjon ha elsütsz egy fegyvert, akkor lehet, hogy ez a te hangfalad. - bár lehet, hogy akkor a helyedbe inkább a mostani logitech 5.1-ben gondolkoznék, noha az drágább.
    Én vásárlás előtt a topik elején lévő ajánlóval kezdtem. Ott olyanokat találsz, amikkel ár/tudás tekintetében nem nagyon lőhetsz mellé.
    Nekem az jött le, ahogy nézegettem ezeket az 5.1-eket, hogy csúnyán kiemelik a basszust, ami elnyomja a közép és a magas hangokat. Nagyon nem vagyok otthon ebben a témába, de lévén, hogy az én 5.1-em is ezt csinálta és az annál drágább logitech-ről is ez az általános vélekedés; megkockáztatom, hogy 50 000 Ft alatt az ember 5.1-ből ilyeneket kap. Ezek szerintem jók lehetnek filmekhez, játékokhoz, mert "durván szólnak" de hangzás tekintetében csúnyán elvéreznek. Nagyon hiányosan képesek visszaadni a felvételt: ott is dübörögnek ahol nem kéne, ott meg nem szólnak ahol kéne...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák