Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zoom3s

    csendes tag

    Sziasztok!

    Van egy Philips FW-C717 hifim, ami kategóriáján belül szerintem meglehetősen szépen szól, de sajnos még újkorában (már sok-sok éve) RCA-n keresztül számítógépre kötöttem és valami agresszívabb elektrozenével rengeteg magas és mély + EQ rásegítéssel megtoltam max. hangerőn.
    Akkor egyből föltűnt és azóta is hallható ha figyelek rá, hogy (legalábbis én így hallom) a középtartomány kicsit túlsúlyos lett, talán a magas is, a mély pedig kicsit háttérbe szorult. Csak az egyik hangfalé a 2ből, de ezt akkor is hallom ha áthelyezem, megcserélem, átkötöm a hifin a hangfalakat..
    A woox és a mély láthatóan kitér rendesen nagyobb hangerőn, alacsony frekvenciás hangokra, de akkor is..
    A membránokon sem látok repedést és a hangerő is kb egyezik.

    Szerintetek mi történhetett? Csipogó, közép, hangváltó(???)

    Amúgy hogyan lehet szétszedni egy ilyen Philips C717 hangfalat úgy, hogy semmi se károsodjon, roncsolódjon és újra összeszerelhető legyen zörgés, stb. nélkül? Hátha látnék valamit(???)

    Csavart csak a hátulján, fölül látok 2db-ot, de az csak egy műanyag elemet szed le a hangfal tetejéről, a wOOx mögül.

    Amúgy az normális, hogy elvileg 6 ohm-osak, de a multiméter kb. 30 ohm-ot ír rájuk?

Új hozzászólás Aktív témák