Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ArtOfTrance

    tag

    válasz dudika10 #16019 üzenetére

    Slownz és Dudika10:

    Nem mondom, hogy nem szeretem a HD600-at. Bár kissé "lágyan" szól, de el kell fogadni, hogy ö egy eléggé univerzális füles, még klasszikus zenére is jó. Attól függetlenül viszont, hogy bármilyen kényelmes is, 5-6 óra után kényelmetlen.

    Ez az egyik ok amiért sürget a monitorok beszerzése.
    A másik, hogy a HD-600-zal imádok dolgozni sávonként. De fülesben egyszerüen sem a mélyet nem lehet eltalálni, sem EQ-zni, ill. a mély sávok hangerejét beállítani nem lehet jól. Mert utána hangszórón hallgatva tutira nem stimmel, vagy egészen másképp szól.
    A masterelésnél dettó, ha több sáv szól egyszerre a fülesben, akkor nagyon nehéz öket "elhelyezni a zenében".
    Mind a mély , mind a masterelés kialakítása tipikusan olyan folyamat, amihez TÉR kell.
    De tudom, hogy ez a 40-60k kurta összeg a monitorkhoz, ezért is kértem a tanácsotokat, és köszönöm a válaszokat! :R

    Tsanya és AMDFan: Kérlek, ha használtátok az általatok említett monitorokat,Tannoy Reveal 501A és Mackie MR5, akkor írjátok le, hogy mi dolgozott alatta, és milyen zenei stílusban remekelt nálatok!
    Köszönöm :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák