Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lalikiraly

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz dudika10 #12010 üzenetére

    Hát én csak 27 éves vagyok de a régi normál nagy hangfalas időkben nevelkedtem, és ismerem a HIFI DISCO és autóhifi technikát az 5 coll az nem mélynomó. Ha megveszünk sem. Csak nevet lehet adni a kacsának műsor. Mert írjuk már oda az adatlapra a subwoofer helyére, hogy középmélysugárzó... Bizoony régen sok hangfalban még az is volt... Meg a JBL most is alkalmazza, de nem csak ő. Az hogy a Toronyhangfal a mánia, meg a design. Meg persze a kis hangszóró, gyorsabb pontosabb mozgásra képes membrán ügyileg mint egy 30 centis. Tudom nekem volt már autóban 25 és 40 es mélynyomó is. És sok esetben a 25 ös nagyobbat ütött. De van amikor azt szereti az ember, hogy bongjon az a mély hang :) Akkor meg pl hallgass meg egy Orion HS500 as hangfalat és megtudod mi az amikor csilingel és bong. Sosem kérem azt egy HIFI cucctól hogy tökéletesen szóljon. Sosem kérem a szárazságot. Legyen élete a hangfalnak. Lehessen érezni, hogy ember rakta össze és lehessen rajta érezni ahogy szól. Ne egy rideg hideg dolog legyen. Persze műszaki fejjel ezt nehéz felfogni. Régen nekem is az volt. Pedig műszaki informatikus vagy és kb 8 éves korom óta hifi buzi. Persze egy DALI Concept 8 as hangfal egy NAD erősítővel pontosan tudom, hogy mit tud. :) Attól hogy tudom hogy jó a Lambo nem biztos hogy nekem kéne :) Nem biztos hogy mindenki a tökéleteset keresi. Ez hifinél is igaz. Nem egy High End mániás embertől hallottam már, hogy bizony a nagyon tökéletes sem mindíg jó.

    Azzal telljesen egyetértek veled, hogy a mai elektronyíce zenében az egész mélytartomány szétvan trancsírozva. Olyan frekvenciakiemelések vannak, hogy nemcsak a VU meter, de ha komoly hangfalon hallgatná az ember az agya is kiakadna. Dehát most ilyen világban élünk. Persze mondják, ahogy idősödik az ember a JAZZ felé hajlik. Én valahogy nem. Néha meghallgatom, de nem fogok érte lebaszni másokat, hogy mé azt a szar Back Street Boys ot hallgatod. :D

    Vannak hangtechnikában igen nagy Magyar nevek. Szerintem te is sokat ismersz :)

    De azért azt el lehet ismerni, hogy ár és teljesítmény arányát tekintve a SAL 20 a PC Speakereket látatlanban is a földbe döngöli. Az más hogy ha már HIFI kategóriáról beszélünk, nyilván ott sehol sincs. De árban sem.

    De itt PC hangsugárzókról van szó.

    A másik meg az, hogy a Magyar egy kegyetlenül árérzékeny piac. Hiába mondod, hogy a Harman Kardon jobb mint a Logitech. A gyerek a Logitechet kapja karácsonyra...

    Itt hibádzik az egész téma.

    Meg ne vedd személyeskedésnek, de amit nem ismerek nem nézem le.

    Pl több autósklubban is ismerős vagyok. Attól me még valakinek Opelja van nekem meg mondjuk egy Bálna Mercim nem nézem le. És én pl autót is úgy választok hogy meg kell valami fogjon benne. Hangfalnál is lehet. Pl a HS 500 csilingelő hangzása. Az ezer éves hangszórókkal... Ott akkoriban még volt személyisége a terméknek. Amikor fél évet gürcölt az ember egy Magnódeckért és verekedni kellett Szolnokon érte :D Fateromék megtapasztalták anno még 84 körül.

    Meg itt sok embernek foggalma sincs a frekvenciákról a szoba méretéről, neadj isten hangtér procikszór, EQkról. és még reggelig sorolhatom. Hanem van egy pénzük és azért jó nagyot szóló hangfal kell mert a Timbaland azon fog akkorát ordítani hogy a szomszéd nem átcsönget hanem átlő :D

    Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

Új hozzászólás Aktív témák