Data Engineer

Cég: Datapao Kft.

Feladatok

Adatplatformokat építünk a felhőben
Adat és cloud szakértők vagyunk:
*Data Engineering (architektúra tervezés, adat migrálás, infrastruktúra implementálása)
*Data Science (prediktív analitika, machine learning) területeken és
*mindezt oktatjuk is.
Ügyfeleink globális nagyvállalatok főleg pharma, gyártás és online szolgáltatási szektorokban.

A Data Engineerek önállóan vagy csapatban end-to-end felelnek a projektekért.

*Adatelemző infrastruktúrák tervezése, fejlesztése, implementálása önállóan/csapatban
*Részvétel fejlesztési projektekben end-to-end
*Változatos üzleti problémák megértése (pharma, gyártás, energetika, telko stb.)
*Részvétel üzleti egyeztetéseken, meetingeken az ügyféllel, ügyfélkapcsolattartás
*Juniorabb munkatársak mentorálása, tudásmegosztás, folyamatos önképzés, részvétel tréningeken

Fő technológiák: Apache Spark/Databricks, AWS/MS Azure, Python, Linux, SQL

Végzettség

Nincs

Nyelvtudás

Angol: tárgyalóképes

Kit keresünk

* Ügyfél-centrikus hozzáállás
* Kiváló kommunikáció
* Hajlandóság utazásra, ha lesz rá lehetőség, havonta pár napra Európában
* Folyamatos tanulás, fejlődés igénye
* No bullshit

Munkakörnyezet

Az irodánk a Margit-híd budai hídfőnél található, de jelenleg mindenki távmunkában van.

Szakmai tapasztalat

* Python
* Linux/UNIX
* SQL
* Mérnöki háttér

Előny:
Elosztott rendszerek, felhős tapasztalat (AWS, Azure), Apache Spark, bármilyen big data eszköz (Hadoop, stb.), csapatvezetési gyakorlat, korábbi ügyfél-fókuszú munkakör

Cég bemutatása

A Datapao magyar tulajdonú kisvállalkozás.
Globális nagyvállalatok üzleti problémáira kínálunk adatvezérelt megoldásokat.
A Databricks kiemelt partnerei és Microsoft Gold Partnerek vagyunk.
Ügyfélkörünk változatos: megbízóink főleg az USA-ból és Nyugat-Európából kerülnek ki. A világ legnagyobb vállalataival, intézményeivel dolgozunk együtt (például Apple, Uber, NASA).
Cégkultúránk transzparens. Hitvallásunk: no bullshit, no office politics.

* Éves bónusz (a cég nyereségének %-os elosztása tapasztalat függvényében)
* Databricks és Microsoft tanúsítványok megszerzésének támogatása
* Házon belüli és külsős, tanfolyami képzések (képzési hozzájárulás, dedikált idő)
* Konferencia támogatás
* Házi könyvtár, ebook library
* Notebook + 4K monitor
* Premium, ergonomikus irodai szék otthonra

Bruttó fizetés

800000 - 1500000 Ft