ZTE Blade Super - őrült ellentét

Hirdetés

Hardver, szoftverezettség

A Blade Super belsejében egy 40 nanométeres csíkszélességgel és ARMv7 utasításkészlettel rendelkező MediaTek MT6577T lapkakészletet találunk, a T utótag jelen esetben is az emelet órajelű processzort jelenti. Ha már CPU, akkor fontos kiemelni, hogy kétmagos, a Cortex-A9 magok pedig maximálisan 1,2 GHz-re képesek felpörögni. A grafikus gyorsító feladatát a sajnos már elég gyengének számító PowerVR SGX531 látja el, de hogy ne maradjunk jó hír nélkül, arról RAM mérete gondoskodik, hiszen a készülékbe ebből nagy örömünkre 1 GB RAM-ot tettek. A 4 GB-os belső tárhelyből 2,3 GB-ot tudunk szabadon felhasználni, de van microSD kártya foglalat, a készülék ebből 32 GB-os darabokat is támogat.

Teljesítmény-teszt
Benchmark ZTE Blade Super Huawei Ascend Y300 Prestigio MP 4500 DUO HTC One S
Quadrant Standard 2952 pont 2337 pont 2671 pont 4942 pont
Linpack for Android (single) 40,112 MF. / 2,09 s ? MF. / ? s 40,716 MF. / 2,06 s 101,863 MF. / 0,82 s
Linpack for Android (multi) 73,461 MF. / 2,30 s ? MF. / ? s 54,869 MF. / 3,07 s 218,668 MF. / 0,79 s
Smartbench 2012 Prod. 2700 pont 1921 pont 1850 pont 3078 pont
Smartbench 2012 Games 1309 pont 1703 pont 1603 pont 3374 pont
AnTuTu 3.x Benchmark 6338 pont 6624 pont 6407 pont ? pont
Geekbench 2 1079 pont 482 pont ? pont ? pont

Nyers hardveres erőben egyáltalán nem rossz a Super, sőt, szinte kivétel nélkül a kínai gyártó büszkesége áll az élen. Ez köszönhető az emelt órajelnek, de jót tesz a nagyobb RAM modul is. Mindig azt mondom, hogy a pontszámok nem fedik azt a valóságot, amelyet a készülék használati sebessége mutat. Sajnos itt ez negatív értelmezést nyer, mivel a launchert nem sikerült jól optimalizálni, már a főoldalak közötti lapozgatás és gyakran dolgoztatja meg a telefont, láthatóan nem folyamatos a rendszer sebessége, az animációk közötti váltás sem fluid. A grafikus chip csak a középkategóriás játékokig elegendő, én nagyon sajnálom ezt, hiszen a kijelző tényleg előremutató tesztalanyunk árkategórájában.

ZTE Blade Super screen shot ZTE Blade Super screen shot

Az is lehet egyébként a lassú áttűnések és a váltások gyengeségének oka, hogy mindössze jégkrémszendvicset, azaz Ice Cream Sandwich-et kóstolgat a rendszer, egészen pontosan az Android 4.0.4 fut a kütyün. A felület a Holo UI-ra hajaz, ám a ZTE már saját ikonkészletet is pakolt a telefonra, a legszükségesebb alkalmazások külsejét módosították. A feloldóképernyőről továbbra is általunk megadott programokat érhetünk el, egy lakatra rányomva pedig feloldhatjuk a telefont. A főoldalak száma változatlanul három és hét között állítható, ezeket felturbózhatjuk widgetekkel és gyorsikonokkal is.

ZTE Blade Super screen shot ZTE Blade Super screen shot

A szokásos alkalmazások kivétel nélkül megtalálhatók a telefonon, legyen az a Gmail, böngésző, FM-rádió, jegyzettömb, sokféle nézetet tartalmazó naptár, kamera, zene- és videolejátszó, számológép stb. Érdekesebbek viszont az egyedi programok, melyek közé tartozik Deezer is tartozik, ami a Telenor saját zeneszolgáltatásához kapcsolódó appja. Sajnos a szolgáltató és a gyártó között nincs külön egyezség, így aki ezt a telefont választja, az nem lesz jogosult plusz letöltésekre, ugyanúgy havi szinten kell előfizetnie. A teljes verziós Kingsoft Office dokumentumok olvasására és szerkesztésére szolgál, az eBuddy mögött pedig közösségi szolgáltatás rejtőzik. Az MCM esetén a MasterCard kártyánk által elérhető szolgáltatásokat érhetjük el, a Facetones pedig a névjegyzéket tölti meg tartalommal, a Facebook ismerőseinket mixeli össze a telefonon tárolt kontaktokkal.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ZTE

Azóta történt

  • Lenovo S750 - engedelmes védelem

    A Lenovo megpróbálta a legjobb kínai komponenseket összeszedni, majd ezt egy nagyon impozáns házba csomagolta és ellátta IP67-es védettséggel.

  • Mobilarena TV: ZTE Blade V

    A kínai gyártó most egy olyan telefonnal lepett meg minket, ami négymagos hardverrel rendelkezik, éppen ezért gyors is, de nem túl szép.

  • ZTE Grand X2 In - duplán Intelligens

    A kínai gyártó rálépett az Intel gázpedáljára, és készülékébe egy kétmagos, nagyon gyors Atom processzort épített, ráadásul még a kijelző is kiválóra sikeredett.

  • ZTE Blade V - négyhengeres energia

    A kínaiak véglegesítették a korábban nálunk járt terméküket, viszonylag nagy külső, négymagos hardver jellemzi, ráadásul az árcímke is vonzónak mondható.

Előzmények

  • Vodafone Smart III - okosan a nyáron

    A piros szolgálgató legújabb okostelefonja viszonylag kedvező áron kínál teljesen vállalható sebességet, még ha a belső nem is olyan ütős már.

  • ZTE Blade G - G lett és pont

    A kínai gyártó újdonsága a penge név ellenére nem annyira vékony már, viszont teljesen jól használható, gyors szoftver és kellemes ár jellemzi.

  • ZTE V889M - kétélű penge

    Itthon is ismert és meglehetősen népszerű a kínai gyártó Blade III nevű készüléke, ám létezik kétkártyás változat is belőle, le is csaptunk rá.

  • ZTE Blade III - újra éles lehet az a penge

    ZTE tanult az előző széria hibáiból, így újra egy kiváló ár-érték aránnyal rendelkező telefont raktak le az asztalra a Blade III személyében.

Hirdetés