ZTE Axon Elite - termékpolitikai elit

Hirdetés

Szoftverek és extrák

A ZTE nagy figyelmet fordít a biztonságra, éppen ezért a képernyőt háromféle módon lehet zárolni a szokásos megoldásokon túl. A hátlapi ujjlenyomat-olvasó úgy működik, ahogy egy Huawei Mate esetében megszoktuk: a regisztrálni kívánt ujjat többször, több részével hozzá kell érinteni a hátlapi szenzorhoz – összesen öt regisztráció lehetséges. Ezt követően, ha a képernyőzár aktív, vagy egy alkalmazás a Mi-Assistantban védett, egyszerűen rá kell helyezni az ujjat a nyomógomb nélküli olvasóra, és tizedmásodpercek alatt megvan az azonosítás, tapasztalatunk szerint tízből nyolcszor sikerrel. Az ujjlenyomat-olvasó egyébként exponálásra és hívásfogadásra is bevethető.


[+]

Ott van aztán a Sky Eye fantázianévre keresztelt, szemalapú azonosítás, amely az előlapi kamerát hívja segítségül. Ez nem annyira fejlett, mint a Microsoft megoldása, a metódus viszont hasonló: közel hajolva a rendszer többször leolvassa szemmintánkat (szemüveg nélkül), majd a bekapcsoló megnyomása után (és az Axon Elite esetében sajnos kétszeri ujjlehúzással a zárképernyőn) megpróbál minket azonosítani. A gyakorlatban ez nem igazán praktikus, mert az azonosítás sikeressége sok ponton elbukhat (szemüveg, rossz fényviszonyok, nem hajol elég közel az ember), és nemcsak az ujjlenyomatos azonosítás gyorsabb, hanem a minta és a számkód bevitele is. A harmadik a hangalapú azonosítás, itt két tetszőleges szót kell háromszor bediktálni, ami alapján elvileg azonosítani tudja a rendszer a hangunkat, bár ez és a MyVoice magyar rendszernyelvvel nem kompatibilis.


[+]

A már említett Mi-Assistant képes az alkalmazás-védelmen túl személyes adatokat is elzárni, illetve vírust keresni, engedélyeket kezelni és erőforrásokat felszabadítani. Mondjuk a MiFavor UI is túlbuzgó a háttéradatok és cache gyakori ürítésével, ha nem „akad be” egy alkalmazás, energiatakarékosabb azt a memóriában hagyni, mint állandóan bezárni és újranyitni, nem szórakozásból került 3 gigabájt RAM a hátlap alá. Eszközökből van dögivel, beleértve a számológépet, a vezetékmentes fájlmegosztót (AliveShare), a hangrögzítőt, a fájlkezelőt és a jegyzetelőt (MiMoment).


[+]

A telefonkönyv integrálja a tárcsázót és az üzenetküldőt is. Az előbbiben működik a gyorskeresés és a gyorshívás, a névjegyeket pedig a SIM-ekről és online fiókokból is be lehet hívni, opcióval a vezeték- és keresztnév szerinti listázásra, több névjegy egyesítésre és a szám nélküli tételek elrejtésére. Billentyűzetként a TouchPal szolgál, ami aprólékosan testreszabható küllem és funkciók tekintetében, és amihez magyar nyelv, szójavaslatok és korrektúra is beszerezhető. A ZTE-s böngésző hasonlóan sokoldalú, akad például inkognitó, teljes képernyős és olvasási mód, emellett a megosztás, a könyvjelzőkezelés, a keresés és az olvasott oldal mentésének lehetősége is adott. A böngészés szinte mindig villámgyors, csak egy The Verge-szintű oldal képes apró megakadásokat produkálni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ZTE

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés