ZTE Axon Elite - termékpolitikai elit

Hirdetés

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

Az Axon Elite két nanoSIM-et (vagy egyet és egy microSD-t) fogad be dual standby technológiával, azaz két számmal is a hálózaton lehet lógni egyszerre, ha viszont az egyikről hívás folyik, a másik lekapcsolódik. Az elérhető legnagyobb sebesség a készülék német holnapja szerint 150 Mbps Cat.4-es hálózatokon (LTE 700/800/900/1800/2100/2600 MHz). A beszélgetési hangminőséget mindkét oldalon megfelelőnek találtuk, bár ahhoz hozzá kellett szokni, hogy a hangszóró nem középre, hanem kissé jobbra lett tájolva. Wifi-ből kétcsatornás 802.11a/b/g/n/ac a szabvány hotspot és Direct funkciókkal, Bluetoothból 4.0 A2DP-vel és LE-vel, USB-ből pedig 2.0 MTP-vel és OTG-vel. A navigáláshoz a földi antennák és routerek mellett a GPS és GLONASS műholdcsoportok segítségét is igénybe lehet venni. A vétel remek, a pozíciószerzés pedig villámgyors. Az NFC nem maradhatott ki, infra viszont nem került a ZTE készülékébe.

Az Axon Elite vagy két nanoSIM-et, vagy egy nanoSIM-et és egy microSD-t fogad be
Az Axon Elite vagy két nanoSIM-et, vagy egy nanoSIM-et és egy microSD-t fogad be [+]

A hátlap alá 3000 milliamperórás telepet zártak, amely átlagos üzemidőt biztosít, a mi használati szokásaink szerint 4 - 4,5 órás képernyőidővel, vegyes használattal. Ezt egy-másfél napos töltési ciklusra fordítanánk le, persze, mint mindig, ez a használat, a hálózati lefedettség és a képernyő fényerejének is függvénye. Az energiatakarékosság finomhangolható: akad CPU órajel-korlátozás, a háttérfolyamatok körmére szigorúan rá lehet nézni, és hosszú üzemidő mód is akad, ez főleg a képernyő oldaláról takarékoskodik.

A ZTE Axon Elite decens készülék, kár hogy nem kapható itthon
A ZTE Axon Elite decens készülék, kár hogy nem kapható itthon [+]

Értékelés: ZTE Axon Elite
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 9 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 9 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 9 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték arány 7 pont
Hogyan értékelünk?

A ZTE Axon sorozat a Honor alternatív branding stratégiáját követve a prémiumkategória árazása alatt kínál zászlóshajókat: a QHD-s, 4 gigabájt RAM-os Axon Pro az Egyesült Államokban például nettó 400 dollárba került (116 ezer forint), az FHD-s, 3 gigás Axon Elite pedig Németországban 410 euróba (135 ezer forint), adóterhekkel. Ez egyáltalán nem rossz, és akad webshop ennél is kedvezőbb ajánlattal, ami versenyképessé teszi a phabletet, hiszen adott egy jófajta IPS panel, egy gyors (bár az Axon Prónál régebbi és jobban átszabott) rendszerfelület, egy nappal jól működő kamera közepes fókuszsebességgel és remek kézi móddal, illetve minőségi fülesre menő hangminőség.

Méreteiben ugyanakkor az átlagos phabletnél nagyobbra és kényelmetlenebbre nőtt az Axon úgy, hogy az előlapi két hangszóróból csak egy szólal meg multimédiás tartalmak lejátszásakor, és az sem szépen. Az üzemidő sem emelkedik felül az átlagon (jó hír a gyorstöltés), és bár a készülék összeszerelése remek lett, az előlapon a fém anyaghasználat, a nem túl elegánsra sikeredett hátlapon pedig az alul-felül sima borítás dobhatott volna az esztétikán, mert az ezüstösen csillogó, műbőr textúra olyan, mint kínai porcelánra festékszóróval rajzolni. Mindenképpen jó hír a megbízható hátlapi ujjlenyomat-olvasó, még ha a szemleolvasó és a hangalapú feloldás nem is közelíti meg annak praktikusságát. Úgy összességében is pozitív a véleményünk az Axon Elite-ről, melynek talán az a legnagyobb hibája, hogy hazai garanciával nem kapható. Így marad a tetszett plecsni és a kíváncsiság, hogy idén mivel rukkol elő a gyártó. A Nubia Z11 máris elég ígéretesnek tűnik a pletykák alapján.

ZTE Axon Elite

Bone123

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ZTE

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés