Xiaomi Redmi Note 3 - zártosztályos zseni

Hirdetés

Külső és kijelző

Az elmúlt másfél évben olyan sebességgel kezdtek terjedni a fémházas és fémkeretes készülékek, hogy gyorsan áttörték a százezer forintos tűréshatárt, és a középkategóriában is egyre lejjebb is találkozni velük. A trend tavaly lett igazán népszerű, és a LeTV Le 1, illetve a Meizu Metal után a Xiaomi sem maradhatott ki a jóból. A Redmi Note 3 ugyan megtartotta elődje kerekded vonásait, ám ég és föld a különbség kézbe fogva: a Note 3 visszafogottan csillog és hűvös eleganciát áraszt, és úgy sikerült tartani a Note 2 méreteit, hogy a 150 x 76 x 8,65 milliméteres ház jóval nagyobb akkumulátort rejt.

Bár a telep hatalmas, a Redmi Note 3 nagyjából akkora, mint elődje
Bár a telep hatalmas, a Redmi Note 3 nagyjából akkora, mint elődje [+]

Nemcsak a méretek vannak rendben (az egykezes használathoz azért tornázni kell), hanem az ergonómia is: a kerekded hátlap az oldalakra is ráhajlik, így a tenyérbe is könnyedén simul, bár lehetne a kivitelezés sokkal kevésbé csúszós is, ez talán majd 2016 trendje lesz. A legmeglepőbb azonban a 164 grammos, érzésre sem túl nagy tömeg, ami viszont sajnos azzal jár, hogy a burkolat papírvékony, ezt főleg az akkumulátor környékén lehet érezni. Félreértés ne essék: az összeszerelés hibátlan lett, csak messze nem annyira masszív a fémház, mint mondjuk a Le 1s vagy az Apple iPhone 6s esetében.

Remek IPS panelt kapott a Redmi Note 3
Remek IPS panelt kapott a Redmi Note 3 [+]

Kijelző-teszt
Mérés Xiaomi Redmi Note 3 LeTV Le 1s Meizu MX5 ZUK Z1
Fehér fényerő (max.) 473 nit 549 nit 366 nit 567 nit
Fehér fényerő (min.) 2,6 nit 1,85 nit 1,3 nit 3,6 nit
Fekete fényerő 0,32 nit 0,21 nit 0 nit 0,43 nit
Kontrasztarány 1390:1 2498:1 végtelen 1318:1
Színhőmérséklet 7197 K + kézi 7367 / 6626 K 7493 K 7373 K + kézi

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Az előlapon az 5,5 hüvelykes, 1080 x 1920 pixeles IPS kijelző a főszereplő, amelyet vékony fekete káva, és a széleken műanyag sáv vesz körbe, némileg csökkentve a prémium érzeten. A panel fényereje megfelelő, hogy a napfény alatt is látni lehessen a tartalmakat, éjjel pedig elég sötétre leszabályozható, hogy akkor is kényelmesen legyen rápillantani. A színek elég élénkek és a kalibráció is egész pontos, amelyen kézzel lehet finomítani. A betekintési szögekkel is elégedettek vagyunk, bár oldalra fordítva látható némi fényerőcsökkenés. Ilyen felbontáson tűéles minden tartalom, és szerencsére az érintésérzékenység is a jobbak közé tartozik.

A három androidos kezelőgomb halovány háttérvilágítást kapott
A három androidos kezelőgomb halovány háttérvilágítást kapott [+]

Annak is örülünk, hogy az androidos alkalmazásváltó, kezdőképernyő és vissza gombok nem az IPS paneltől lopnak maguknak helyet, bár háttérvilágításuk lehetne erősebb (ez akár ki is kapcsolható). A kijelző felett beszélgetési hangszóró, fénymérő, közelségérzékelő és értesítési LED kapott helyet, no és persze a szelfikamera, méghozzá 5 megapixeles felbontással. Az előlapi védőüveg típusát a gyártó nem adta meg.

Roppant mutatós a fémházba öltözött Note 3
Roppant mutatós a fémházba öltözött Note 3 [+]

A Xiaomi jobb oldalon helyezte el a hangerőszabályzó és bekapcsoló billentyűket. Az utóbbi kifejezetten kézre, pontosabban hüvelyujjra esik, a hangerő fel gomb viszont magasabbra került az ideálisnál, nehéz elérni. A két microSIM-et az átellenes oldalon lehet a SIM-eltávolító tű segítségével behelyezni, a microSD foglalat ezúttal sem opció. Alul lehet microUSB kábelt, felül pedig a 3,5 milliméteres fülest csatlakoztatni. Ez utóbbi mellett infra is helyet kapott a távirányításhoz.

Ujjlenyomat-olvasó is került a Note 3 hátlapjára
Ujjlenyomat-olvasó is került a Note 3 hátlapjára [+]

A hátlap két részre osztható: a mi esetünkben arany színben csillogó, nagyon mutatós főelemen pillantható meg a 13 megapixeles, PDAF-autofókuszos kamera, a dupla ledes villanó, az érintéses ujjlenyomat-olvasó, egy Mi-felirat és a multimédiás hangszóró. Alul felül, hasonló festéssel egy-egy keskeny műanyag sáv pihen, ezekre a jobb antenna jelátvitel miatt van szükség. Nem kérdés, hogy a kissé bizonytalan hátlapos Redmi Note 2 után a Note 3 összeszerelésben és anyaghasználatban is előrelépett, és bár jelen sorok írója a csapott élekkel rendelkező Le 1s-t picit mutatósabbnak tartja. A telepet viszont nem lehet cserélni, mert a hátlap nem pattintható le.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Befutott a Snapdragon 650-es Redmi Note 3 Pro

    Pár napja már lehetett olvasni az érkezéséről, a Xiaomi pedig be is jelentette a Snapdragon 650-es Note 3 variánst, amely a Pro utótagot kapta.

  • Bemutatkozott a Xiaomi Redmi Note 3

    Azt kaptuk, amit vártunk: ujjlenyomat-olvasó, fémház, Full HD kijelző, MediaTek Helio X10 és nagyon barátságos árcímke. A 4000 mAh kapacitású akkumulátor viszont kicsit meglepő.

  • Holnap érkezik a Xiaomi Redmi Note 3

    Redmi Note 2 Pro helyett a fenti névvel hull le a lepel a legújabb középkategóriás Xiaomi phabletről, amely hivatalos renderképen is megmutatta fémházát és biometrikus szenzorát.

  • Lehullott a lepel a MIUI 7-ről is

    A Xiaomi nem csak az új, kedvező árú phabletjét mutatta be ma, hanem a szoftveres felületének legfrissebb változatát is.

Hirdetés