Xiaomi Hybrid headset bemutató

Bevezető, csomagolás

A kis agybadugós fülhallgatók belsejében főként kétféle hangkeltő megoldás terjedt el: az egyszerűen és olcsón előállítható dinamikus meghajtóval felszerelt fülesek teszik ki a piac 90%-át, ebbe a körbe tartoztak az előző Piston fülhallgatók is. A másik technológia az armatúrás megoldás, ami sokkal precízebb és kiegyensúlyozottabb hangképet eredményez, de az átlagfelhasználók számára kicsit szokatlan lehet a steril hangzásuk, és kicsit vékonyabbnak érződhet a mély tartományuk. Ezért a gyártók időnként megpróbálkoznak hibrid megoldásokat alkalmazni, ami adott esetben a két technológia előnyeit tudja egyesíteni. Sajnos ez viszonylag ritkán szokott összejönni, általában nem a fejlesztések előnye, hanem a hátrányuk egyesül, a két teljesen különböző meghajtó általában kusza hangképet eredményez. Ezért ezeknél a megoldásoknál különösen fontos a precíz hangolás, a Xiaomi és a 1More párosa tehát nagy fába vágta a fejszéjét, amikor úgy gondolta, hogy egy ilyen kevert végeredménnyel áll elő.

Csak ebben az ezüst színben érhető el a Piston Hybrid.
Csak ebben az ezüst színben érhető el a Piston Hybrid. [+]

Az általunk eddig ismert Piston fülhallgatók erősebb vagy gyengébb mértékben, de mindig V-karakterűek voltak, a dinamikus meghajtójuk minősége pedig a kategóriatársakhoz képest kimondottan jó volt, ezért méltán nevezhetjük őket a belépőkategória egyik legjobb választásainak. Most az Eustock csapatának köszönhetően eljutott hozzánk tesztelésre a Xiaomi Hybrid, roppantul kíváncsiak voltunk, hogy viszonylag kevés pénzért mit lehet kihozni egy 8 milliméter átmérőjű dinamikus meghajtóból és egy saját fejlesztésű armatúrából.

Jól néz ki a doboz, de tokként már sajnos nem funkcionál.
Jól néz ki a doboz, de tokként már sajnos nem funkcionál. [+]

A Piston fülesek dobozait korábban védőtokként is lehetett használni, ez a lehetőség a Hybrid esetében sajnos nincs meg: sima, egyszerű, fehér kartondobozban kapja meg a felhasználó a várva várt fülhallgatót, amihez összesen 4 pár gumiharang tartozik. Mindegyik illeszték szilikonból készült, kényelmi szintjük átlagos, a későbbiekben talán érdemes lehet lecserélni egy minőségibb darabra. Más tartozék sajnos nem jár hozzá, a csipeszről, a védőtokról és minden ilyesmiről le kell mondanunk.

Hangminőség, összegzés

A Piston 3-tól megszokott módon a vetőcső 45 fokkal el van döntve a driver házához képest, így viszonylag nagy méret mellett is rendben vannak a kényelmi adottságok, illetve elég könnyű a fülhallgató, mindössze 14 grammot nyom. A kábel szigetelése az alsó félen szövetből készült, a felső részen pedig gumiborítású. A kábelvezetés szimmetrikus, hossza 1,25 méter. Jobb oldalon, nagyjából a szánk vonalánál helyezkedik el a mikrofon és a vezérlőegység, amin felvevőgomb és hangerőszabályzók találhatók. A beszélgetési minőségre nem lehet panasz, bár zajszűrő algoritmust nem használ, nagyjából ugyanúgy hallottak a beszélgetőpartnereim, mint ha a fülemhez biggyesztett telefonkészülékkel beszélgettem volna velük.

HD Audio - mutatja a felirat. Egyébként valóban nem szól rosszul a Hybrid.
HD Audio - mutatja a felirat. Egyébként valóban nem szól rosszul a Hybrid. [+]

A 3,5 milliméteres jack csatlakozó CTIA-lábkiosztású, az Apple-kütyükkel továbbra sem működik a hangerőszabályzás, de a többi funkció gond nélkül működik, az Android és Windows 10 Mobile támogatás pedig teljesnek mondható. Driver flex szerencsére nincs, erről a fülesek alján elhelyezett apró nyílások gondoskodnak.

Felvevőgomb és hangerőszabályzó billentyűk is vannak a mikrofonnál.
Felvevőgomb és hangerőszabályzó billentyűk is vannak a mikrofonnál. [+]

A zenei minőség kapcsán elég kettős érzelmek mozogtak bennem: tér szempontjából mutatkozik némi fejlődés, főleg a Piston 2-höz képest, viszont a populáris V-karaktert teljesen újraértelmezi a fülhallgató, a végletekig kitolták a mély és magas tartományokat, természetesen a középtartomány rovására, ami elég sokszor okozhat hiányérzetet annak, aki hallgatott már semleges és igazán részletes fülhallgatóval zenét. A mély halk rezonanciáját gyakran olyankor is észleljük, amikor nem kellene ott lennie, magukkal a mélyekkel viszont nincs komoly gond: erőteljesek és a részletességük is megállja a helyét. A magasaknál érződik egy éles váltás, nincs velük összességében gond, részletesek és a hangszerek is gyönyörűen szólalnak meg, de mintha nem lenne egyben a teljes hangzás, hanem a magas egészen kiválik a füles karakteréből.

Egyszerű, fehér dobozban érkezett hozzánk a Xiaomi új fülhallgatója.
Egyszerű, fehér dobozban érkezett hozzánk a Xiaomi új fülhallgatója. [+]

Az Eustock kínálatában körülbelül 7500 Ft-ba fog kerülni a Xiaomi Hybrid, ami kimondottan kedvező ár. Aki meg tud barátkozni az erőteljes V karakterrel és a középtartomány elnyomottságával, annak kitűnő választás lehet ez a Piston-utód. Azt nem állíthatjuk, hogy nem érződnek a kettős technológia gyengeségei, de az általunk korábban kipróbált hibrid megoldások sem voltak ebből a szempontból jobbak, csak sokkal drágábbak, esetleg összességében vett hangminőség és részletesség szempontjából előremutatóbbak. A kütyü csak a hozzánk került ezüst színben vásárolható meg. Örömteli, hogy a három nagy platformmal gyakorlatilag gond nélkül együttműködik a füles, az általános hangminősége pedig tényleg magasan túlmutat a legismertebb fülhallgatógyártók hasonló árú termékein.

Xiaomi Hybrid

szentkuti11

Azóta történt

Előzmények

  • Xiaomi Piston 3 - kényelmével nyer

    Ellátogatott hozzánk a Xiaomi Piston 3, ami az utóbbi idők egyik leginkább kedvelt headsetes in-ear fülhallgatójának utóda. Folytatódhat a siker?

  • Xiaomi Piston 2 és OnePlus Silver Bullet

    Két feltörekvő kínai gyártó utólagosan megvásárolható, 10 000 forint alatti kiegészítőjét próbáltuk ki, a minőséget illetően pedig nem kellett csalódnunk.

Hirdetés