Velem jön a hálózat - két mobil hotspot tesztje

Hirdetés

Bevezető, mit rejt a doboz?

Mindenki tisztában van azzal, hogy az internet mennyire beleivódott a hétköznapi életünkbe. Nem csak a szabadidőnket határozza meg, de sok esetben a munkavégzés elengedhetetlen kelléke is. A mobiltechnológia és a mobilhálózatok fejlődésével egy ideje már magunkkal is vihetjük az online világot: a pre-paid, vagy számlás előfizetésünkhöz ma már bármikor kérhetünk olyan csomagot, ami mobilinternetet is tartalmaz. Azoknak viszont, akik laptoppal mászkálnak, ideális megoldás egy mobilnet-hotspot: ezek az eszközök a webstick-ekhez hasonlóan biztosítják az internethez való csatlakozást, de ezek nem a gépből nyerik az erőforrást, hanem saját akkumulátorral üzemelnek, a netet pedig egy WiFi routerhez hasonlóan osztják meg. Egy eszközről mi is beszámoltunk két évvel ezelőtt, az akkoriban még kuriózumnak számító és inkább az üzleti szférába szánt megoldás viszont lassan, de egyre biztosabb gyökeret ver a végfelhasználók között is.

Huawei E5 vs. MiFi H2
[+]

Ennek a trendnek a mini-titánjai közül kettőt választottunk ki és eresztettünk egymásnak: a két versenyző ezúttal a Speedshop által biztosított MiFi-H2, valamint a gyártótól kapott Huawei E5 típusszámmal kiadott WiFi-hotspot is. Mindketten a középkategória táborát erősítik, ám árban közel a duplája a különbség kettejük között. Az árkülönbség mellett tudásban is eltérnek egymástól, ami a teljesítménybeli eltéréseken kívül bizonyos funkciók meglétére, vagy éppen hiányára is értendő. Csalódni egyikben sem fogunk és ugyan a „drágább az jobb” elv ebben az esetben is megállja a helyét, ha vásárlásra kerül a sor, az igényeink nagyobb hangsúllyal vesznek majd részt a döntésben.

Huawei E5 vs. MiFi H2
[+]

A dobozokat kinyitva sok extra nem vár minket egyik esetben sem: a készülékeken kívül egy kézikönyvet, továbbá az elengedhetetlen mini USB kábeleket találjuk, amiknek az elsődleges szerepük az eszközök töltése. Külön említést érdemel a Mifi H2 kézikönyve, amelyet kinyitva találkozhatunk pár érdekességgel. Ez egyik rögtön az első oldalak egyikén található kép, amelyen a fekete egérutánzat egy elődmodelljével, a H1-gyel együtt került közös fotóra. Az érdekesség az, hogy a mindkét eszközön megtalálható, díszítésként funkcionáló csíkot a H1-nél fel lehet hajtani a könyv szerint, holott ez a valóságban nem állja meg a helyét; ugyan tényleg van rajta egy csúszka, amit felfelé elmozdítva behelyezhetünk egy websticket, viszont a művelet végeredménye még közel sem összeegyeztethető a kézikönyvben található képpel.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Hirdetés