Uhans U100 - luxusmobil harmincezerért?

Hirdetés

Hardver, szoftverezettség

A hardver természetesen a MediaTek-től érkezik, a középkategória alján szinte már természetes, hogy az MT6735P teljesít szolgálatot négymagos, 1,0 GHz-es Cortex-A53 processzorral és Mali-T720 grafikus gyorsítóval, jelen esetben ehhez 2 gigabájtnyi LPDDR3 RAM és 16 gigabájtos belső tároló tartozik, ez utóbbiból egyébként 11,5-et lát a végfelhasználó, ide természetesen lehet telepíteni is. A microSD bővítés 32 gigabájtig adott, de ide sajnos nem tudtunk alkalmazásadatokat sem áthelyezni, pedig elméletileg tudnia kellene.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Uhans U100 Doogee X5 Vodafone Smart Speed Op3n Dott telefon
Rendszerchip MediaTek MT6735P MediaTek MT6580 MediaTek MT6735M MediaTek MT6582
AnTuTu 5.x Benchmark 24367 pont 20297 pont 19647 pont 19545 pont
Vellamo Browser 1999 pont 2205 pont 1534 pont 1702 pont
Vellamo Metal 773 pont 676 pont 688 pont 768 pont
Geekbench 3 (single) 475 pont 361 pont 482 pont 354 pont
Geekbench 3 (multi) 1328 pont 1183 pont 1452 pont 1196 pont
GFXBench Manhattan onscreen 3,5 fps nem indult el 4,7 fps nem indult el
Manhattan offscreen 1080p 1,6 fps nem indult el 1,5 fps nem indult el
GFXBench T-Rex onscreen 8,3 fps 7,7 fps 9,5 fps 9,4 fps
T-Rex offscreen 1080p 4,9 fps 4,4 fps 4,3 fps 4,2 fps

A benchmarkokon értelemszerűen nem szerepelt fényesen az U100, de a mindennapi használatban egyébként nem vészes a rendszersebesség, a gond inkább az érintőkijelzővel van, ami az átlagnál sokkal rosszabb érzékenységű, gyakran előfordult, hogy kétszer kellett megérintenem egy-egy menüpontot, mire egyszer történt is valami. Melegedés szerencsére alig érzékelhető, de komolyabb játékokkal még próbálkozni sem érdemes a visszafojtott MT6735-alapú mobillal.

Uhans U100 Screen Shot Uhans U100 Screen Shot

A mobilon Android 5.1 fut, a dobozból kibontás után gyakorlatilag semmi dolgunk extra nem volt vele, nincsenek zavaró kínai alkalmazások, de van Play Áruház és magyar nyelv is, ez utóbbi természetesen itt-ott foghíjas, de sehol sem zavaró módon. Az értesítési felülettől kezdve, a beállításokon át a gyári alkalmazásokig minden a gyári Google-rendszert idézi, egyedül a kezdőképernyőt és az ikonkészletet cserélték le, előbbit egy főmenü nélküli launcherre, utóbbit pedig színesebb, vidámabb rajzolatra, ami nem néz ki rosszul, de átláthatóságban bőven alulmarad a gyári rendszerben látottakhoz képest.

Uhans U100 Screen Shot Uhans U100 Screen Shot

A beállításokban két extra funkció tűnik fel: az egyik a Smart motion, ami értelemszerűen a mozgásérzékelős dolgokat takarja: a mobilt lefordítva elméletileg elnémíthatjuk a bejövő hívást, vagy a fülünkhöz téve tudjuk felvenni az eszközt, de a valóságban ezek nem igazán akarnak működni. Sajnos a másik extra, a gesztusvezérlés is hagy némi kívánnivalót maga után, elméletileg a galériában, a zene- és videólejátszóban, illetve a főképernyőn lapozhatunk a kijelző érintése nélkül, de ez is elég hektikusan működik, 10-ből nagyjából 5-ször érzékelte, hogy mit szeretnék.

Uhans U100 Screen Shot Uhans U100 Screen Shot

A szervezőfunkciók és a hívásokkal kapcsolatos alkalmazások gond nélkül működnek, minden az AOSP-ből jön, a billentyűzet is a gyári Google-klaviatúra, ennek érzékenysége és hatásfoka jó, illetve természetesen gond nélkül, bármikor lecserélhetjük egy másikra. Kínai készülékeknél nem jellemző, de itt a gyári felszerelés része a Drive, a Chrome, a Play Játékok, a Play Könyvek, a Play Újságos és a Play Zene is.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Uhans U200 - városi terepjáró krómozott gallytörővel

    Ugyan a vállalat újdonsága hardveresen az alsó kategóriában versenyzik, az anyaghasználat mégis prémium minőségű, a készülék rendkívül ellenálló. És van hazai ára is.

  • A Nokia előtt tiszteleg az Uhans

    Régebben kínai koppintásnak hívták, ma már tribute-terméknek nevezik azokat a kütyüket, amik egy sikeres termék nyomdokain próbálkoznak a piacon.

  • Uhans S1 - bőr helyett szén

    A kínai gyártó új mobilkészüléke sokkal jobban néz ki elődeinél, a nyolcmagos rendszerchipre épülő hardver alapvetően rendben van, és az árazás sem szállt el igazán. Akkor hol a hiba?

  • Uhans U300 - a legjobb azért nem ilyen

    Nehezen érthető, hogy miért hivatkoznak áramvonalas formatervre egy nehéz, tömbszerű és egyébként nem is olcsó phablet kapcsán, amikor több egyéb pozitívumra is felhívhatták volna a figyelmet.

Előzmények

  • Lenovo A2010 - ingadozó hangulat

    A kínai gyártó új modellje a harmincezer forintos kategóriában próbál szerencsét, szüksége is van rá, hiszen a konkurencia nagyon erős versenyzőket tett le a közelmúltban.

  • UMi Hammer S - a helység kalapácsa

    Nem a komikus eposzról beszélünk a mai tesztünkben, hanem egy feltörekvő gyártó új phabletjéről, ami a tömege alapján akár kalapács is lehetne, de még elméletben sem strapabíró.

  • Meizu m2 - megint megmutatják

    Jelenleg a Meizu belépőmodellje az m2, öthüvelykes kijelzőjével még a használható kategóriába esik, a felszereltsége rendben van és az ár/érték aránya is dicséretre méltó.

Hirdetés