Telenor Smart Touch Mini - esélylatolgatás

Hirdetés

Külső

Egy ilyen alsókategóriás készüléknék egyértelműen a kezelhetőség a legfontosabb, nem csak szoftveresen, hanem külső szempontjából is. A Touch Mini nevéhez mérten igen apró, mindössze 61 x 12 x 115 milliméter és 122 gramm. A legfontosabb következmény, hogy hüvelykujjal a kijelző minden pontja elérhető, megtartva a telefon igazi lényegi elemeit. Az anyaghasználat illeszkedik a konkurensekhez, műanyag és üveg váltja egymást. Az összeszereléssel nincs gond, még tekergetés esetén sem hallhatunk recsegéseket.

Telenor Smart Touch Mini
[+]

Az előlapon egy karcálló üvegborítást találunk, mely mögött a 3,5 hüvelykes, 320 x 480 pixel (167 ppi) felbontású sima TFT kijelző bújik meg. A fényerősséggel nincsenek gondok, a betekintési szög viszont elég gyenge, főleg felülről sötétedik el gyorsan a megjelenítő, van is egy olyan pont, ahol szinte semmilyen tartalom nem látszódik. A képernyő alatt három érintésérzékeny vezérlőgomb található, ezek egyike sem rendelkezik háttérvilágítással, ami nem csak sötétben, hanem nappal is idegesítő, mivel a széles káva miatt az ember elsőre nem tudja, hogy pontosan hol érintse meg az adott területet. A felső rész a beszédhangszórót, a fehér értesítő fényt és a VGA kamerát tartalmazza, szenzorokat nem építettek be.

Telenor Smart Touch Mini
[+]

Az oldalak viszonylag vastagok, viszont a készülék apró mivolta miatt még így is kényelmes. A jobboldali részre érdekes módon egy kameragomb került, nincs fókuszáló állása, szimplán csak megnyomni tudjuk, mely után vagy elindul a kameraalkalmazás, vagy egy kép készül. Felül láthatjuk a bekapcsológombot és a fülhallgató kimenetét, baloldalon pedig a hangerőszabályzó billentyű libikókázik egymagában. Tölteni az alul található microUSB csatlakozón keresztül lehet a készüléket.

Telenor Smart Touch Mini
[+]

A hátlap verziótól függően fekete vagy fehér színben pompázik, mindkettő esetében lakkozott, fényes felületre kell számítani. Fehér esetén kevésbé, de fekete alapon már jobban meglátszódnak az ujjlenyomatok. Három izgalmas rész emelhető ki, méghozzá a kamera (nincs segédfény sajnos), a hangszóró és a Telenor logó. A borítás egyébként egy pillanat alatt leszedhető, az akkumulátor pedig cserélhető. A normál SIM-hez és a microSD kártyához is szükséges ez a mozdulat, hiszen mindkettő foglalathoz a telep alatt férhetünk hozzá.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés