Sony Ericsson Xperia X8 - nőtt, de még így is kicsi

Kezelőfelület, adatkommunikáció, multimédia

Adatkommunikációs téren mindent megkapunk, amit az X10 mini is nyújtott nekünk. A GSM-modul négynormás (850/900/1800/1900 MHz), van 3G is, adatátvirelre GPRS-t, EDGE-t, UMTS-t és HSPA-t használhatunk. A repertoár része a 802.11b/g szabványú WiFi és a 2.1-es Bluetooth, a microUSB csatlakozó segítségével pedig akár kártyaolvasóként is használhatjuk az X8-at. A hangminőséggel beszélgetés közben semmi probléma nem volt, a térerő sem ingadozott, ezt a részt is kipipálhatjuk.

A kezelőfelület teljes mértékben megegyezik az X10 minin debütált saját felülettel, vagyis a készenléti képernyőről eltűntek a widgetek, helyükre "alkalmazásfelületek" kerültek. A négy sarokban egy-egy gyorsindító ikon is helyet kapott, amikkel egy pillanat alatt elérhetjük az üzenetek, a zenelejátszó, a tárcsázóképernyő és a telefonkönyv alkalmazásokat. Többet nem is szeretnék erről írni, Bocha annak idején kellő körültekintéssel írt a témáról, ami itt elolvasható. Azt viszont még megemlíteném, hogy az Android Market is megtalálható a menüben, gyakorlatilag bármit telepíthetünk a kis masinára.

Hirdetés

A kamera felbontása a minihez képest 3,2 megapixelesre csökkent, a segédfény is kikerült, gyenge fényviszonyok mellett ne számítsunk túl sok jóra. A legnagyobb elérhető pixelszám 2048x1536 pixel, a videókat VGA felbontásban képes rögzíteni, 30 fps sebességgel. Előlapi kamera nincs, a videotelefonálás így felejtős. A szoftver nem túl sok beállítási lehetőséget kínál, a következő előre definiált program közül választhatunk: auto, tenger/hó, alkonyat és sport.

Camera of Sony Ericsson Xperia X8

A képminőségtől senki sem fog hasra vágódni; fakó, kissé életlen, enyhén zajos fotókat kaphatunk az X8-tól. A makró módról, mint olyanról, talán beszélni is kár, éjszaka sem fogunk nagy dolgokat produkálni. Ilyen manapság egy átlagos kamera.

A képek visszanézése látványos és gördülékeny módon zajlik, kétujjas nagyításra azonban nincs lehetőség, mivel a kijelző nem támogatja a multitouch technológiát. A zenelejátszó sem tartogat sok újdonságot azok számára, akik találkoztak már az X10 minivel. Az alapfunkciókat természetesen tudja, vagyis kijelzi az ID3 tageket, megjeleníti az albumborítókat, valamint képes a hárrétben is futni. A kezelés továbbra is csak az alkalmazáson belülről végezhető, elaltatott állapotban bárhogy trükközhetünk a gombokkal, egyedül a hangerőt tudjuk állítani.

A gyári headset szintén nem alkalmas a zenelejátszó vezérlésére. További hiányosság, hogy hangszínszabályzót sem tartalmaz. A zenelejátszóban viszont jelen van egy infinite button elnevezésű okosság, melyre rábökve rákereshetünk az adott előadó YouTube videóira vagy PlayNow-os adataira.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés