Gyorskeresés
Sony Ericsson S302 - átcsomagolt francia
El lehet adni két ugyanolyan telefont két névvel? Akkor is, ha pontosan ugyanakkor jelennek meg?
Hirdetés
Előszó, külső
Ilyen sem volt még. Bog kollégámmal nagyjából egy időben kaptunk meg egy-egy Sony Ericsson készüléket, melyek között első ránézésre csak egy betű volt a különbség: ő vitte a W302-t, én az S302-t. Egyik nap kicsit diskuráltunk is róluk, mert ugye mindkettőnknek feltűnt, hogy a menürendszerben rengeteg apró újdonság kapott helyet. Meg is született a nagy konklúzió: ebben bizony a Sagem munkája is benne van! A W302 tesztje meg is jelent a hét elején, most pedig rám vár a feladat, hogy megírjam ugyanezt... a két készülék ugyanis csupán pár apróságban különbözik, gyakorlatilag átcímkézett termékekről van szó, kicsit olyan, mint a lejárt hús, de azért mégsem.

Szóval Sony Ericsson S302. S mint Snapshot, mondja a gyártó, S mint silány kamera, mondom én, és ez a finomabb verzióm volt a dologra. Az odáig oké, hogy van a Cyber-shot sorozat, mint a fényképezés csúcsa, az viszont nincs rendben, hogy az összes többi készülékükbe fixfókuszos kamera kerül, no de ezen most ne rágódjunk. Szóval tesztünk alanya nagyon közeli rokonságban áll a már sokat emlegetett W302-vel, épp ezért fizikai paramétereik majdnem azonosak, kis kékségünk 79 grammot nyom, kiterjedése pedig 101 x 46 x 12 mm, nagynak tehát semmiképp nem nevezhetjük. Mellesleg szürkében is létezik, amit a csillogós előlap miatt inkább ezüstnek neveznék.
Mert az előlap csillog. Olyan, mintha lakkozott lenne, szerintem nagyon jól néz ki, legutóbb az E-TEN M810 volt hasonló, ott mindenféle Rolls Royce-okhoz hasonlítgattam a dolgot, ezúttal ennyire nem voltam lenyűgözve, de az összhatással elégedett voltam. Az újdonságról ugyan senki nem hiheti, hogy egy felsőkategóriás modell, de alapvetően igényes benyomást kelt. A kék szín milyenségét elég nehéz képekkel visszaadni, mivel annak mélysége gyakorlatilag csak és kizárólag a környezeti fényektől függ. Van, hogy amolyan techno-kék (csak hogy mi is trendik legyünk), máskor világosabb árnyalatban játszik, a lényeg, hogy jól néz ki. A kijelző 2 hüvelyk átlójú, 176 x 220 pixeles felbontású, ami már évekkel ezelőtt sem számított különösebben jónak, hát még most. Ennek ellenére én azt mondom, hogy a panel nagyon rendben van, a színek gyönyörűek, a fényerő és a napfényben való olvashatóság is stimmel. Alul találjuk a gombokat, a fő kezelőszervek formavilága kicsit más, mint a testvérmodellen, a numerikus gombok viszont ugyanolyan rizsszemek, csak egy hangyányit laposabb a felületük, úgymond. Nem volt különösebben nagy élmény az SMS írás velük.
A hátlap amolyan félkemény műanyagból készült, fekete színű, tehát telefonálás közben nem hivalkodhatunk a kék aprósággal. Nem mondhatnánk, hogy túl van zsúfolva, felül a kamera, a segédfény és a kihangosító hangszórója üldögél, ez minden.
Alul és felül nincs semmi, pontosabban de, lentre került a hátlap levételéhez szükséges vájat. Jobb oldalt a hangerőszabályzó gombpáros és a kamera narancssárga színű exponálógombja üldögél, balra pedig egy play/pause billentyű és a meztelen csatlakozó került, melybe a fülest/töltőt kell beledugnunk. Ugyanis ezt a két kiegészítőt találtam apró dobozban, melyben a masina érkezett az XXL GSM-től.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!
Azóta történt
-
Sony Ericsson W395 - címkebotrány
Újabb Sagem alapú Walkman készülék érkezett hozzánk. Az F305-re épül, alapvetően korrekt, csak rossz árcímkét raktak rá.
-
Sony Ericsson F305 - játék és muzsika
De nem 10 percben. Játékra kihegyezett, középkategóriás telefon járt nálunk.
-
Sony Ericsson K330 - K ügynök belépője
Nagyon olcsó, de valószínűleg elég strapabíró jószág lett a Sony Ericsson K330. Nem a tudásáért fogják venni.
Előzmények
-
Sony Ericsson W302 - nagyon apró változások
Újabb Walkman telefon került a kezünkbe, a W890 formai megoldásai lecsusszantak a középkategóriába.
-
Sony Ericsson T700 - fém-álom
Van olyan telefon, ami minden embernek tetszik? Valószínűleg nincs. És ami tízből kilencnek? Olyan van. T700 a neve.
-
Sony Ericsson C905 - nyolcasból ötös
Megjött a Sony Ericsson első 8 megapixeles telefonja, amely sok-sok apró újítást tartalmaz.
-
Sony Ericsson W595 - klónozás
Déjà vu. Hiba a mátrixban? Nem, csak már megint egy Sony Ericsson, ami semmi újat nem mutat.
-
Sony Ericsson T280 - komolykodik
A T280 külseje ne tévesszen meg senkit, ez egy nagyon alapfunkciós készülék.
-
Sony Ericsson T303 - kicsi és fémszínű
Aprócska, minőségi anyagokból építkező telefon került a kezünk közé.
Gyártók, szolgáltatók
Percről percre
Megérkezett a Fujitsu ETERNUS CS High End V5.1
A vállalat új célgéppel optimalizálja a mentést...
Temérdek átnevezett GeForce landolt az üzletekben
A gyártók természetesen beneveznek a nemrég bef...
Sorcery - launch trailer
A mai napon jelent meg Európa szerte a PlayStat...
A Data Killer elektromágneses sokkolója egy pillanat alatt törli az adatokat
Fizikai károsodás nélkül, mégis brutális hatéko...
Reklámszűrőt kínál egy televíziós szolgáltató
A műholdas televíziós szolgáltató felvevőjének ...
Diablo III: Világrekord eladás
Megjelenése óta a Blizzard játéka mintegy 6,3 millió példányban kelt el, csak az első 24 órában 4,7 millióan jelentkeztek be a szerverekre.
VESA buszos VGA-k tesztje
Közel 20 éves VGA kártyákat eresztek össze folyadékhűtéssel, extrém tuninggal.
Csalásgyanú a Facebook IPO-nál
Az amerikai felügyeleti szervezetek vizsgálatot indítottak, mivel felmerült a gyanú, hogy nem a valós adatok alapján határozták meg a cég piaci értékét.
Hirdetés
Vodafone Smart Tab 10 kétmagos processzorral
PR
19 900 Ft kezdőrészlettel, 5508 Ft havi törlesztővel, két hónapig 8GB internettel, ha két évre a MobilNet 14 csomagot választod! Rendeld meg online, díjmentes házhozszállítással!











