Sony Ericsson C902 - ügyes (szét)húzás

Kamera

Előrebocsátom: ha a boltokba kerülő modellben is ez az optika fog dolgozni ezzel a szoftverrel, az csúfos bukás lesz. (Kicsit lentebb ott a gyártó állásfoglalása, nem ilyen lesz a végleges gép.) Az 5 megapixeles, autofókuszos kamera ugyanis igen szutykos képeket készít, próbáltam egy újabb szoftververziót is, de azzal sem változott a minőség. Azt hiszem, hogy igencsak érik egy összehasonlító teszt, de majd csak akkor, ha ez a modell ténylegesen piacra is kerül, s talán az sem fog ártani, ha megvárjuk az első szoftverfrissítést. Itt vannak ugyan lent a tesztképek, de egyelőre ne ezek alapján ítéljünk. (Érdekes, hogy a gsmarena.com által próbált C902 is hasonlóan szuttyadék minőséget hozott, ennek ellenére ők meg voltak vele elégedve.)

A Sony Ericsson a cikk megjelenését követően felvette velünk a kapcsolatot, és elmondta, hogy a megjelent teszt egy olyan készülékről olvasható, amely még csak belső - hálózati mérnöki - tesztelések céljára készült. Ennek megfelelően az ebbe épített kamera nem tekinthető véglegesnek, érdemi tesztelésre, amely a C902 ilyen irányú képességeit vizsgálja akkor kerülhet sor, amikor a termék a piacra kerül. Ezért a következtetéseket ennek megfeleően kell olvasni, értelmezni. Ígéretet kaptunk arra, hogy a végleges készüléket az elsők között kapjuk meg tesztelésre. A Sony Ericssontól elnézést kérünk, ha félrevezetőek voltunk.

A készülék széthúzása után a kamera szoftvere automatikusan elindul. Kell neki egy kis idő, mire meglátjuk a keresőt, ezalatt azzal szórakoztathatjuk magunkat, hogy megnézzük a hátul kigyulladó kékes csíkot, és a kijelzőt keretező szintén kékes ikonokat, amelyek érintésérzékenyek. Nyolc piktogram üldögél itt, mindegyikkel egy-egy funkciót gyorsan elérhetünk (vaku, makró, fotó-videó váltás, galéria, stb.), és ez biztos nagyon hasznos, de az ember megszokásból veti magát bele az ismert Cyber-shot menübe, amelyekhez az érintőgombok feleslegesek.

Sony Ericsson C902

Sony Ericsson C902

A készülékben található arcfelismerés, amely a fókuszt megpróbálja oda helyezni, ahol a szoftver egy emberi fejet érzékel, ez elég jó hatásfokkal sikerül is neki. A funkciók között szerepel videorögzítés is, ez 240x320 pixelben, 30 fps sebességgel történik. A C902 nem kapott xenon technológiával működő vakut, kettő darab, viszonylag erős LED próbálja helyettesíteni. Közeli fotóknál elég, nagyobb teret azonban nem tud megvilágítani. A kézremegést stabilzátor próbálja szűrni (persze csak szoftveres mókolásról van szó), a megfelelő fotó elkészítéséhez pedig a gyors egymásutánban kilenc képet lövő BestPic technológia nyújt segítséget.

Sony Ericsson C902

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés