Sonim XP1 - túlélni a tulajt

Bevezető

Click to read in English!

Ki ismeri ezt a céget? Sonim. Mobilos körökben nem sokan, az XP1 (Xtreme Performance One) az első telefonjuk, korábban Push-To-Talk szerverekkel foglalkoztak. Ha már viszont nekifeküdtek a mobil üzletágnak, akkor rögtön egy olyan készülékkel rukkoltak elő, amely a maga nemében páratlan. Ugyanis konkrétan mindent kibír.

Sonim XP1

Figyelmünket lelkes fórumozók hívták fel a telefonra, s mivel valahol derengett nekem, hogy valakinek a kezében láttam egy ilyet nemrég, megkerestem az illetőt és elkértük egy tesztre a csodabogarat. Miután vissza kellett adni, ezért nem álltunk neki meggyilkolni a készüléket úgy, mint a Samsung M110-et (pedig Bocha kollega igencsak élvezi az ilyesmit), ezzel együtt úgy alakult, hogy teljesen véletlenül lepuffant a készülék a kövezetre és túlélt egy igen erős esőzést is a kabátzsebemben. Erre persze talán a legtöbb telefon egyébként is képes, az XP1 jóval többet tud ennél.

Sonim XP1

A gyártó szerint ugyanis IEC IP52-es minősítésű a telefon, ami azt jelenti, hogy még a tüzet is bírnia kell. (Oké, ezt nem, de hivatalosan -20 és +65 fok között üzembiztos.) Ezt demonstrálandó, a Youtube-ra rengeteg videót pakoltak fel a cég munkatársai, ahol mindenféle durva tesztnek vetik alá a telefont, íme egy kis lista ezekből:

Sonim XP1

Elsőként a sör teszt, majd az ütés és törésteszt, autóval áthajtás, vízállóság, mint focilabda, petárdára rákötve, betonkeverőbe bedobva, zuhanyteszt, leesés, tejjel leöntve, kosz és por ellenállási teszt.

Sonim XP1

A Sonim XP1 tehát a jelek szerint strapabírósági szempontból magasan veri az összes ma kapható outdoor kütyüt, talán a legendás Ericsson R250 Pro vehetné fel vele a versenyt, de miután az egy hat-hét éves modell, ezért az összehasonlításnak nincs túl sok esélye.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés