Samsung S8600 Wave 3 - a harmadik csobbanás

Hirdetés

Adatkommunikáció, multimédia, kamera

A telefon egészen korrekt adatkommunikációs képességeket tud felmutatni. A GSM-modul négysávos (850/900/1800/1900 MHz), az UMTS-chip pedig kétnormás (900/2100 MHz), HSPA-n keresztül pedig maximum 14,4 Mbps letöltési és 5,76 Mbps feltöltési sebességgel számolhatunk. Természetesen van Bluetooth (3.0, A2DP-támogatással), NFC és WiFi (802.11 b/g/n, DLNA-val) is, az internetet pedig meg is oszthatjuk, valamint WiFi Directen keresztül is csatlakozhatunk az arra alkalmas gépekhez. Netezésre a webkit alapú Dolphin böngészőt használhatjuk, amely kezeli a könyvjelzőket, egyszerre több oldalt is nyitva tarthatunk. Nincs Flash támogatás, a beágyazott YouTube-videókat viszont le tudjuk játszani; igaz, ezek már 360p felbontásban is rendesen akadnak. A JavaScript- és DOM-feldolgozás helyességét vizsgáló acid3 tesztet száz százalékosan abszolválta, a HTML5-támogatást pellengérre állító html5test.com viszont mindössze 52" ponttal jutalmazott meg minket.

Samsung S8600 Wave 3 Samsung S8600 Wave 3

A multimédiás vonalat a már említett Music Hub mellett egy zenelejátszó és FM-rádió képviseli. Előbbi korrekt funkcionalitással rendelkezik: a zenéket több aspektus szerint is listázhatjuk, lejátszási listákat hozhatunk létre, valamint három eltérő vizualizáció közül választhatunk. A hangzás javítására egy hangszínszabályzót (hat előre definiált séma) és egy effektezőt (öt effekttel) kapunk, a 3,5 milliméteres kimeneten keresztül pedig virtuális 5.1 hangzás kivezérlésére is van lehetőség. Ezek mellett pedig egy érintéssel meg is oszthatjuk az adott muzsikát a beépített DLNA-modul segítségével. Az FM-rádió képes az állomások automatikus hangolására, emellett pedig a velük kapcsolatos információkat is meg tudja jeleníteni.

Samsung S8600 Wave 3 Samsung S8600 Wave 3

Samsung S8600 Wave 3

A telefon hátlapján egy autofókuszos kamerát is találunk, amellyel maximum 5 megapixeles, azaz 2592 x 1944 képpontos fotókat lőhetünk. A szoftver viszonylag sok beállítási lehetőséggel kecsegtet: állíthatunk a fényképezés módján, a fényértéken, a fókuszmódon, a felbontáson, a kontraszton, a fehéregyensúlyon, az érzékenységen és az expozíciómérésen. Ezek mellett különféle effektusok közül is válogathatunk, bekapcsolhatjuk az időzítőt, a pislogásmérő és a segédvonalakat, a fényképekhez pedig koordinátákat is rendelhetünk. A rossz fényviszonyok ellen egy LED-es vakuval védekezhetünk, videókat pedig maximum 1280 x 720 képpontos felbontásban rögzíthetünk; a tesztvideóért katt ide. A fényképek minősége jobb a vártnál. Bár száz százalékos nagyításban itt is előjönnek a szokásos gyermekbetegségek, a dinamikatartomány viszonylag korrekt, a zajszűrő algoritmus pedig egy kissé lejjebb van csavarva a hasonszőrű társainál, így nem veszítjük el a részleteket.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés