Samsung S5690 Galaxy Xcover - strapabíró robot

Hirdetés

Szoftverek, kamera

Az alap alkalmazások nem igazán változtak a Galaxy sorozat idei tagjaihoz képest. A névjegyzékből a hívásnapló és a tárcsázó is elérhető, a listát szinkronizálhatjuk Google-, illetve Microsoft Exchange ActiveSync-alapon, valamint a Facebook- és Twitter-fiókunkkal is összeköthetjük. A névjegyekhez rengeteg adatot rendelhetünk, valamint természetesen egyedi képet és csengőhangot is beállíthatunk hozzá. Telefonáláskor minden rendben volt, a hangminőség mindkét oldalon megfelelő. Az üzenetkezelő a szokásos szintet hozza, az SMS-eket partnerek szerint csoportosítva olvashatjuk. A naptár bejegyzéseit is szinkronizálhatjuk az említett szolgáltatásokkal, az eseményeket pedig napi, heti és havi bontásban nézhetjük. Az elektronikus levelezés : a dedikált Gmail alkalmazás mellé egy generikus e-mail szoftvert is kapunk, mellyel az egyéb szolgáltatók fiókjait szinkronizálhatjuk. Az internetböngészőben egyszerre több oldalt is nyitva tarthatunk, kereshetünk a tartalomban, működik a kétujjas nagyítás, valamint meg is oszthatjuk az aktuális lapokat. Flash-támogatás viszont nincs, egy komolyabb weboldal pedig könnyen térdre kényszerítheti a telefont.

Samsung Galaxy Xcover Samsung Galaxy Xcover

Az alap szoftverek mellé kapunk néhány extra alkalmazást is, melyek között egyaránt találunk hasznos és nélkülözhető appokat is. A Feladatkezelő segítségével az aktuálisan futó folyamatok és alkalmazások erőforrás-használatát monitorozhatjuk, valamint be is zárhatjuk őket, ha úgy tartja kedvünk. A telefonon egy futóknak szóló szoftver is helyet kapott, a GPS-chipet is használó Smartrunner Pro segítségével számon tarthatjuk, hogy merre szaladgáltunk. A Social Hub az üzenetkezelésünket hivatott megreformálni, segítségével egyetlen alkalmazáson keresztül értesülhetünk az SMS-ekről, e-mailekről és a közösségi szolgáltatások értesítéseiről. Az Android Market mellett a koreai gyártó saját alkalmazásboltját is elérhetjük, a Samsung Apps-en keresztül további programokat tölthetünk le.

Samsung Galaxy Xcover Samsung Galaxy Xcover

A multimédiás vonalat egy FM-rádió, egy zenelejátszó és egy Music Hub névre hallgató zenebolt képviseli. A rádiószoftver képes az állomások automatikus hangolására, valamint a velük kapcsolatos információkat is megjeleníti; a használatához viszont csatlakoztatnunk kell egy 3,5 milliméteres bemenettel rendelkező eszközt. A zenelejátszó korrekt, a muzsikákat rengeteg aspektus szerint listázhatjuk, lejátszási listákat rakhatunk össze, kapunk egy hangszínszabályozót, valamint virtuális 5.1 hangzást is kivezérelhetünk. Ezek mellé kapunk még egy jegyzetelőt, egy fájlböngészőt, egy teljes verziós irodaszoftvert (Polaris Office) és egy hangrögzítőt.

Samsung Galaxy Xcover Samsung Galaxy Xcover

A készülék hátlapján egy autofókuszos kamerába futhatunk, mellyel maximum 3,2 megapixeles, azaz 2048 x 1536 képpontos felbontású fotókat lőhetünk, a videók felbontása pedig legfeljebb 640 x 480 pixeles lehet. A kameraszoftverben állíthatunk a fényérzékenységen, a fókuszmódon, a felbontáson, a minőségen, a fénymérés módján és a fehéregyensúlyon, bekapcsolhatjuk az időzítőt és a geotagginget, illetve effekteket és jeleneteket rendelhetünk a fotókhoz. A képek kisebb méretben jól néznek ki, száz százalékos nagyításnál viszont csúnyán előjönnek a hibák. Az alacsony dinamikatartomány miatt a világos részek szinte beleégnek a fotókba, a magasra csavart zajszűrő algoritmus pedig elmossa a részleteket.

Samsung Galaxy Xcover Samsung Galaxy Xcover

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés