Samsung L310 - burjánzik

Hirdetés

Külső

Első pillantásra meglepően diszkrét külseje van az L310-nek. A csillogó fekete bevonat már nem számít kuriózumnak (ennek főleg az LG Chocolate sorozata az oka), a készülék szélén végigfutó drappmetál (?) csík is simán elviselhető. A fedlapon elsőre csak a kamerát körülvevő, csillogó kövecskékkel díszített, aranyszínű perem fedezhető fel, aztán feltűnik a halványan derengő virágminta a fekete burkolat alatt. Ez természetesen aktívan villog (narancsos színben), ha bejövő hívásunk van, de ha akarjuk, akkor is olykor-olykor felizzik, ha a készülék nyugalmi állapotban leledzik. A minta alatt pirosan izzó boríték jelzi a beérkezett üzeneteket, ám a nem fogadott hívást semmiféle módon nem tudatja a telefon, ami külső kijelző hiányában elég nagy hiba.

Samsung L310

A hátlapon visszaköszön ugyanez az indás motívum, itt jobban látható. A készülék bal oldalán a hangerőt szabályozhatjuk két jókora billentyűvel, s ideköltözött a gyártóra jellemző adat és töltőcsatlakozó is. A telefon jobb felén csak a memóriakártya nyílásának ajtaja fedezhető fel. Az aranyozott oldalsó csík a készülék hátán kiöblösödik: ebből keletkezik a fedlap zsanérja. Érdekes apróságot lehet itt megfigyelni: a zsanéron van egy kiálló pöcök, aminek az a szerepe, hogy nem hagyja a felnyíló telefont egy bizonyos szögnél hátrább dőlni.

Samsung L310

A kinyitás után jön rá az ember igazán, hogy az L310-et miért nők kezébe szánták a tervezők. Bronz, drapp és platina a belső kialakítás színvilága, burjánzik a kijelző mellett a növényzet, minden csillog-villog, az oldalról-hátulról eddig diszkrétnek látszó zsanér Biedermeier szekrények lábára emlékeztető formai megoldással fordul magából ki és csavarodik át a telefon jobb oldaláról a balra. A szépség ugyan ízlés kérdése, de kétségtelen, hogy a készüléknek van egy egyedi, koherens stílusa, amit következetesen végigvittek minden formai elemen a tervezők.

Samsung L310

A kinyitott készülék fedlapjának belső oldalára került a kijelző, amely bizony lehetett volna nagyobb is: hely lenne rá. A billentyűzettel sem vagyok kibékülve, a hosszúkás elrendezésű gombsor ugyanis túl nagy manővereket kíván meg a rajta dolgozó ujjaktól, amely női kezek méretét figyelembe véve nem éppen felhasználóbarát megoldás. A középen ülő OK gomb ugyan kap megvilágítást, de a mellette terpeszkedő panel, amellyel négy irányban lehet közlekedni a menüben sajnos teljes sötétségbe burkolózik.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés