Samsung i5700 Spica - magyaros fűszerek

Hirdetés

Navigáció

A Pannon kínálatában kapható készülékekhez jár navigációs szoftver is, méghozzá a Nav N Go féle iGO Amigo Android rendszerre fejlesztett változata. Ezt még eddig nem láthattuk, s nem is fogjuk egy darabig, mivel pillanatnyilag csak ilyen módon lehet hozzájutni. A szoftver teljes képernyőn fut, s ami a legjobb, hogy bejövő hívás után ott folytatja a navigációt, ahol épp tartunk, itt mutatkozik meg az Android előnye az iPhone-nal szemben.

Samsung Spica menü

De a dolog messze nem tökéletes. Nehéz eldönteni, hogy a szoftver, vagy a telefon az oka, de tény, hogy elég nyögvenyelősen történnek a dolgok. Mindig van egy kis késés az ujjunk mozgása és a képernyőn való történesek között, ráadásul a program kétszer is úgy döntött, hogy mostantól inkább magába fordul, s ezen csak a telefon újraindítása segített. Sok a felhasználói panasz is, néha nem indul el, magától kilépked... ezek bizony nem örömteli dolgok.

Samsung Spica menü

Nagyon bíztam benne, hogy a Nav N Go az androidos verzióban már túl tud lépni az Amigo marhaságain, de továbbra navigáció közben sebességkijelzés, és a hangos itíner sem mondja be, hogy a célpont az utca melyik oldalán fekszik. Viszont teljes 3D nézetet kapunk, az összes ház kontúrja rajta található, a nevezetességeken textúra is van, ami elég látványossá teszi a navigációs képet. Bori ezúttal nincs a hangok között, a szokásosnál kissé darabosabb Moha bá és Andrea a két választható magyar nyelvű hang. Mindenképp örömteli, hogy van köztes célpont megadására is lehetőség, igen logikátlan módon, mert előbb meg kell terveznünk egy útvonalat, s utána megint tervezést kérni. Ekkor kínálja fel a szoftver, hogy esetleg köztes pont is lehet.

Samsung Spica menü

Bár a program betöltődésére elég sokat kell várni, a Spica gyorsan talál műholdat, s stabilan tartja is azt. Menet közben viszont kissé késik a pillanatnyi helyzethez képest a kép, ezt meg kell szokni. Örömteli, hogy álló és fekvő nézetben is működik az alkalmazás, előbbi esetben ABC sorrendben jönnek fel cím megadásakor a karakterek, míg fektetett módban QWERTY gombsort kapunk. Android rendszerre Sygic és NDrive szoftverek léteznek még, ez utóbbi alternatíva lehet, de meg kell vásárolni, s valószínűleg a felhasználók erre már nem adnak pénzt, ha az iGO egyébként is a készülék tartozéka.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés