Samsung Galaxy S6 - a technológia sava-borsa

Hirdetés

Multimédia, kamera

A hátlapon egy 16 megapixel felbontású, autofókuszos, f/1,9 rekeszértékű, Sony IMX240 szenzorral és OIS-sel (optikai képstabilizátorral) ellátott kamera kapott helyet. A fényképező 0,7 másodperc alatt elindul, ha a home gombot kétszer egymás után megnyomjuk, a fókuszálás és a nagyjából 5 megabájtos képek mentése is szélsebesen történik. A szoftver főképernyőjén különböző ikonokat láthatunk, a HDR-nél már megjelent az automatikus mód, ezen kívül pedig egy kattintással elérjük az időzítőt (2-5-10 másodperc), a vakut, az effektusokat (halvány, rajzfilm, vignettálás, szürkeárnyalatos, rosszkedvű, régies, tónus), a videózást, a fényképezést, az üzemmódokat. Ezek közé a professzionális képkészítés, a szelektív fókusz, panoráma, lassítás, gyorsítás, a sound&shot (képek alá néhány másodperces hangfelvétel rögzíthető), előlapi szelfi, szép arc és virtuális felvétel tartozik.

A kézi módban babrálhatunk a fehéregyensúlyon, a makrón, az ISO-n (100-800), az expozíción (egytized fényértékenként lehet állítani -2 és +2 között), a mérési módon (középre, mátrix, pontszerű). A fogaskerék ikonra rábökve további dolgokat konfigurálhatunk, ilyen a képméret, a rácsvonal, a helycímkével ellátás, a hangvezérlés, valamint a hangerőgombok funkciója. Videókat maximálisan UHD (4K) felbontásban rögzíthetünk 30 képkocka / másodperc sebességgel, a Full HD filmeket viszont akár 60 fps-sel is felvehetjük. Tudunk lassított mozikat is készíteni, ilyenkor 1/2x, 1/4x illetve 1/8x áll rendelkezésünkre, szoftveresen jelölhetjük ki azt a részletet, amit majd lassítani szeretnénk.

Az előlapi kamera sokat fejlődött az elődmodellben lévőhöz képest, hiszen már 5 megapixeles, és a hátlapi optikához hasonlóan élő HDR módra is képes, valamint szintén f/1,9 apertúrájú. Lőhetünk vele sima és csoport szelfi képeket, ilyenkor automatikusan felismeri az arcokat.

Nem könnyelműség kijelenteni, hogy elképesztően jó lett az S6 kamerája, jelentős fejlődésen ment keresztül az S5-höz képest, ami főleg éjszaka, de nappal is tetten érhető. A szoftver pillanatok alatt betölt, az élesítéssel és a fókuszálással sem habozik sokat a szenzor. A napfényes időben készült képekben nincs sok hiba, kiváló a vonalélesség, a dinamikatartomány, valamint a részletgazdagság, még ha nagyon bele is nagyítunk a képekbe, akkor is felismerhetjük például a háttérben mozgolódó vagy ülő embereket. A vakunál ugyan egy kicsit hiányzik, hogy dupla tónusú legyen a led, a fényerővel még így sincs probléma, és úgy általában a színekkel sem. Az éjszakai fotók rendkívül jók, nyilván itt már felfedezhetünk némi zajosodást, de a részletesség még így is nagyon jónak mondható. Meg kell hagyni, ha valaki nem szeretne zoomolni, akkor már inkább érdemes az S6-ot, mint egy kompakt digitális fényképezőt elővenni. A videózás is élményszámba megy, erre található a 4K felbontású kisfilm, a következő linken pedig a 60 képkocka / másodperc sebességű videó tekinthető meg.

Samsung Galaxy S6 teteje
[+]

A Samsungnak külön zenelejátszója van, amiben számok, listák, albumok, előadók, műfajok, mappák és szerzők szerint láthatjuk a telefonon tárolt dalokat. A SoundAlive rejti a hangszínszabályzót, itt azért már megküzd a magyar nyelvvel a szoftver, az equalizer például "ekvalizer"lett (pop, klasszikus, jazz, rock, egyéni). Van adaptív hangzás, ahol a muzsikák minőségének megfelelően állítja automatikus a hangerőt a program, vagy van még csöves erősítő (?), ami elvileg ezen erősítők hangzását adja vissza.

Samsung Galaxy S6 Screen Shot Samsung Galaxy S6 Screen Shot

Be tudjuk állítani az automatikus kikapcsolást, így aki zenére szeretne elaludni, annak sem kell attól tartania, hogy a telefon lemerül majd éjszaka. A viszonylag apró hangszóróból elképesztő erő szabadul fel, ha zenehallgatásba kezdünk, szépen és nagyon hangosan szól a telefon, talán a maximális hangerőnél érezhető egy kis rezonancia, ám ettől még az egyik legjobb mobilos megoldásról beszélünk. Az etalon persze továbbra is a BoomSound, vagy legalább a sztereó előlapi hangszóró, ezt már igazán elsüthetné a Samsung is. FM-rádió nincs, a felső kategóriás eszközöknél sajnos mindig elhagyja ezt a vállalat, pedig valószínű, hogy lenne rá. igény A hiányérzeten a Wolfson Audio DAC segíthet, mely fülesen keresztül nagyon jó minőséget tud felmutatni.

Az akár kis ablakba is helyezhető videolejátszó majdnem minden igényt kielégít. A kijelző tökéletes társ mind felbontásban, mint színösszeállításban, én minden gond nélkül néztem a telefonon sorozatrészeket. Ezt már csak azért is meg tudtam tenni, mert a telefon a DivX-en kívül szinte minden ismert formátumot kezel, ám az AVI fájlok kezelése is megoldható egy alternatív program segítségével. Próbálkoztam 2K, 1080p-s és 720p-s filmekkel, mindegyik akadozás nélkül futott. A hangoknál azért az AC3 ignorálása még mindig nagy hiba, mivel számos fájl alá ilyen kódolással készül a hang.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés