Hirdetés

Samsung Galaxy S5 Neo - a formatervező szabadságon

Bevezető, tartozékok

Másfél évvel ezelőtt járt nálunk, a Samsung Galaxy S5, ami pont annyira volt okos, mint egy ötödik S, ez pedig elegendőnek is bizonyult, a dél-koreai gyártó gyakorlatilag mindent belepakolt abba a készülékbe, amit akkor elő tudtak húzni: ujjlenyomat-olvasó, pulzusmérő, infraport, IP67 szabvány szerinti por- és vízállóság, microUSB 3.0 csatlakozó, remek ISOCELL kamera, ami 4K videót is rögzített, bivalyerős hardver, mindezek mellé pedig még korrekt üzemidő is járt. Eltelt egy év, megérkezett az Exynos 7420, vele együtt pedig a Galaxy S6, ami hatalmas ugrásnak tűnt az elődmodellhez képest, ezzel pedig nem csak az S5, hanem szinte az összes aktuális konkurens fénye megkopott kicsit, a 14 nanométeres lapkával a Samsung akkora lépéselőnyre tett szert, amit talán majd mostanában lesznek képesek behozni a többiek, közben Dél-Koreában már minden bizonnyal a következő nagy dobásukat tökéletesítik.

Samsung Galaxy S5 Neo oldalról
[+]

Úgy tűnik tehát, hogy a Samsung most valamit nagyon jól csinál, szakítottak a műanyag csúcsmodellekkel, amiért nagyon sok kritikát kaptak korábban, egyvalamiről nem tudnak leszokni, ez pedig a végtelen mennyiségű kiadott termék, amiknek a támogatása később kétséges. A Galaxy S5 sem úszta meg egy modellfrissítéssel, idén ismét leporolták és újracsomagolták a tavalyi zászlóshajójukat, amit a felső-középkategóriába szánnak, de a tudását azért visszafogták, rengeteg dolog kimaradt az S5 Neóból az elődhöz képest.

Az Samsung Galaxy S5 Neo doboza
[+]

Az XXL GSM-től érkezett mobilt a már jól megszokott, fának álcázott dobozban kaptuk meg, ebben találtuk a fekete színű készüléket, amihez érdekes módon fehér tartozékok járnak: egy teljesen hagyományos, 1,55 amperes töltőfej, egy microUSB kábel, egy felvevőgombos, in-ear kialakítású fülhallgató (a jól ismert EHS64) és a hozzá tartozó három pár extra illeszték. Az eszköz egyébként nem csak feketében érhető el, van belőle szürke és aranyszínű kiadás is.

Külső

Lehetséges, hogy az év végének közeledtével tényleg minden formatervező kivette a szabadságát a Samsungnál, de egyébként a Samsung Galaxy S5-től örökölt 142 x 72,5 x 8,1 milliméteres dimenziókkal rendelkező, 145 grammos készülékház minőségére nem lehet panasz. Az S6 utáni csúcs-Samsungok anyaghasználatához képest persze elég furcsa, hogy ismét műanyag borítással találkozunk, de az összeszerelési minőséggel nincs semmi gond. A színekkel játszottak kicsit, az S5 fekete hangszórórácsát ezüstszínűre cserélték, a keret sötétszürkében pompázik és a hátlap mintázata is változott valamelyest.

Samsung Galaxy S5 Neo elölről
[+]

Kijelző-teszt
Mérés Samsung Galaxy S5 Neo Samsung Galaxy S5 OnePlus 2 Honor 7
Fehér fényerő (max.) 330 nit 302 nit 590 nit 475 nit
Fehér fényerő (min.) 5,0 nit 1,5 nit 4,1 nit 1,3 nit
Fekete fényerő 0 nit 0 nit 0,31 nit 0,27 nit
Kontrasztarány végtelen végtelen 1902:1 1760:1
Színhőmérséklet 7592 K 7915 K 8760 K 7762 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Az előlapon található 5,1 hüvelykes, Full HD felbontású kijelző továbbra is Super AMOLED technológiával bír, jó eséllyel ugyanazzal a panellel van dolgunk, mint az elődmodell esetén. A betekintési szögek gyakorlatilag tökéletesek, a 431 ppi-s képpontsűrűség is több mint elég. A Samsung kijelzőtechnológiájának köszönhetően a feketék továbbra is 0 nitesek, a maximális fényerő elegendő, a színhőmérséklet is jó, ráadásul előre beállított sémák szerint még állítgatható is. Az AMOLED-et továbbra is sokan tartják túlszaturáltnak, nagyobb hátránya viszont a potenciális beégés: a Galaxy S5 esetén pedig elég sok beégett kijelzővel lehetett találkozni, ez nagyjából azt jelenti, hogy egy sokszor megjelenített felület (értesítési sáv, billentyűzet, extrémebb esetekben a Candy Crush, vagy a Facebook) akkor is látszik a kijelzőn, amikor csak egy fehér színű hátteret kéne mutatnia. Ezt a problémát garanciálisan javítja a gyártó, ha viszont kicsúszunk a jótállásból, akkor az érintőfelülettel egyberagasztott panel ára és a szervizköltség az egekbe szökhet, ilyenkor jobban tesszük, ha egyszerűen megpróbálunk együtt élni a problémával. A gyártó nem erősítette meg, hogy az S5 Neo megkapta-e a Gorilla Glass 3-at, több fórumon lehet arról olvasni, hogy ezt is kispórolták a testvérmodellből, de legalább pofonegyszerű hozzá fóliát szerezni, hiszen az S5-é természetesen passzol rá.

Samsung Galaxy S5 Neo kézben tartva
[+]

A kijelző fölötti kamera 5 megapixeles lett, mellette a már jól megszokott fény- és távolságérzékelő szenzorokat, a színes értesítési ledet, valamint a beszédhangszórót láthatjuk. A megjelenítő alatt található fizikai home gombból kikerült az ujjlenyomat-olvasó, a gombelrendezés viszont változatlan, két kapacitív érintőgomb figyel az előlapon, a jobb oldalival visszaléphetünk a menüben, a bal oldalival pedig az alkalmazásváltót hívhatjuk elő. A keret bal oldalára kerültek a hangerőszabályzásért felelős billentyűk, a másik oldalon pedig a bekapcsológomb kapott helyet.

Samsung Galaxy S5 Neo oldalról
[+]

A Galaxy S5 alján egy microUSB 3.0 csatlakozót láthattunk egy vízálló ajtócska mögött, az S5 Neo esetén változott a dolog, bár a készülék továbbra is IP67 szabványok szerint víz- és porálló (azaz 30 percig bírja 1 méter mélyen víz alatt, por pedig nem juthat a készülékbe), de a csatlakozót nem takarták el, ráadásul a hagyományos külcsínnel rendelkező microUSB 2.0 csatlakozó figyel itt. Felül továbbra is észrevehetjük a 3,5 milliméteres jack csatlakozót és a zajszűrő mikrofont, de az infraport eltűnt, az új modellel már nem vezérelhetjük a kocsmai televíziókat, ha véletlenül rossz lenne a műsor.

Samsung Galaxy S5 Neo az elődje mellett
Samsung Galaxy S5 Neo az elődje mellett. [+]

A Galaxy S5 hátlapján a megjelenés pillanatában sokat mosolyogtunk, a ragtapaszra, illetve háztartási kekszre emlékeztető lyuggatott mintázat azonban nem volt rossz: egyáltalán nem csúszott és kifejezetten felismerhetővé tette a mobilt a gyártó kissé egyhangú modellpalettáján. A S5 Neo esetén nem tűnt el ez teljesen, de már csak nagyon közelről nézve látszanak ezek a kör alakú üregek, egyébként teljesen átlagos, sötétszürke a felület, ami kicsit jobban is csúszik, mint az előd, de az ujjlenyomatokat szinte egyáltalán nem gyűjti. A hátlapon a hangszórón kívül egy 16 megapixeles kamera dudorodik, alatta pedig a pulzusmérőt és a szimpla ledes villanót találjuk. Az eszköz bal felső részén található mélyedés segítségével le is vehetjük a borítást, alatta a 2800 mAh kapacitású, házilag is cserélhető lítium-ion akkumulátort, illetve a microSIM és microSD foglalatait találjuk.

Hardver, szoftverezettség

Hardveres téren is akad változás, de itt sem az új modell jön ki győztesen: az S5 Neóban az Exynos 7580 Octa dolgozik, ami 20 nanométeres csíkszélességű, ARMv8 utasításkészletű, értelemszerűen 64-bites, nyolcmagos, 1,6 GHz-re skálázott Cortex-A53 processzorral van ellátva, a grafikai teljesítményért egy Mali-T720 MP2 felel, a memória mérete pedig 2 gigabájt. A háttértár 16 gigabájtos, de ebből 5-öt eleve elfoglal a rendszer, szerencsére az alkalmazások adatait jó eséllyel át tudjuk költöztetni a microSD-re, amiből maximum 128 gigabájtosat képes kezelni a kütyü.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Samsung Galaxy S5 Neo Samsung Galaxy S5 OnePlus 2 Honor 7
Rendszerchip Exynos 7580 Snapdragon 801 Snapdragon 810 HiSilicon Kirin 935
AnTuTu Benchmark 5.x 34424 pont 45943 pont 60489 pont 53149 pont
Vellamo Browser 2902 pont 3248 pont 2979 pont 2872 pont
Vellamo Metal 1116 pont 1505 pont 2354 pont 1430 pont
Geekbench 3 (single) 727 pont 947 pont 1176 pont 943 pont
Geekbench 3 (multi) 3438 pont 3097 pont 4322 pont 3621 pont
GFXBench Man. onscreen 4,8 fps 12,0 fps 23,0 fps 9,5 fps
GFXBench Man. offscreen 4,8 fps 12,0 fps 21,0 fps 9,2 fps
GFXBench T-Rex onscreen 14,0 fps 28,0 fps 40,0 fps 18,0 fps
GFXBench T-Rex offscreen 14,0 fps 28,0 fps 43,0 fps 15,0 fps

Ha már a tesztidőszak alatt nálunk volt egy Galaxy S5 is, frissítettük a teljesítmény-tesztekkel kapcsolatos értékeit, ezért a tavalyi cikkhez képest változtak az S5 számai, az pedig tisztán látszik, hogy az abban dolgozó Qualcomm Snapdragon 801 gyakorlatilag mindenben elverte az Exynos-t, leginkább grafikai teljesítményben csapott oda. Jó hír, hogy melegedésről szinte egyáltalán nem számolhatunk be, a hátlap felső részén érezhető némi enyhe langyosodás, ha meghajtjuk a kütyüt. A rendszersebesség pörgős, az elődmodellt viszont minden esetben gyorsabbnak láttuk, főleg játékok futtatásánál jönnek ki komoly különbségek.

Samsung Galaxy S5 Neo Screen Shot Samsung Galaxy S5 Neo Screen Shot

A TouchWiz kezelőfelületből a legfrissebbet kapta a kütyü, az Android 5.1.1 alapjain dolgozó rendszer témázható, az S5 ezzel szemben hiába kapott Lollipopot, témákat nem telepíthetünk rá. A jól ismert samsungos kezelőfelülettel valószínűleg mindenki találkozott már, az elődmodellhez képest minden gombot, ikont kicsit lekerekítettek, ezzel pedig jóval barátságosabbá tették a környezetet. A kezdőképernyőkön és a főmenüben is mappázhatunk, mindkét esetben elég két ikont egymásra húznunk és már nevet is adhatunk a könyvtárnak. A lehúzható értesítési felületet csak a kijelző legfelső sávjából érhetjük el, a gyorsbeállításokhoz többek között bekerült a zseblámpa, az S5-nél ezt hiába is keresnénk.

Samsung Galaxy S5 Neo Screen Shot Samsung Galaxy S5 Neo Screen Shot

Szoftveres téren a szokásos felhozatalt kapjuk, a Google szoftvercsomagon kívül kapunk egy Microsoft-pakkot is, ebben figyel a OneDrive (ahol 100 gigabájtnyi felhőtárhely jár ajándékba a regisztrációnkhoz), a OneNote, az Excel, a PowerPoint és a Skype is. Az S Health nevű fitnesz alkalmazás remekül működik együtt a pulzusmérővel, ezen kívül számolja a lépéseinket, megadhatjuk neki korunkat, testsúlyunkat, étkezési szokásainkat, koffein- és vízbevitelünket, tehát szinte mindent, ami az életmódunk monitorozásához szükséges. Az S Tervező a naptárat takarja, az S Voice pedig a Samsung hangasszisztens szolgáltatása, ami továbbra sem tud magyarul, de még az angolt is elég furcsán beszéli.

Samsung Galaxy S5 Neo Screen Shot Samsung Galaxy S5 Neo Screen Shot

Akinek nem volna elég ennyi extra szoftver, az nem csak a Play Áruházat ütheti fel, hanem a Galaxy Apps-et is, ahol elég sok alkalmazás vár telepítésre, ezek jellemzően a Google virtuális üzletében is fellelhetők, de néha előfordul, hogy ingyen meg tudunk szerezni egy-egy olyan programot, ami a Play használatával fizetős lenne.

Kamera, multimédia

16 megapixeles, autofókuszos, szimpla ledes segédfénnyel ellátott kamera található hátlapon, ugyanúgy ISOCELL szenzorral, mint az S5, de ez egy frissebb példány, ennek legfeltűnőbb jele, hogy 4:3-as képaránnyal dolgozik teljes felbontáson. Ránézésre is van különbség, a Neo optikája kisebbnek tűnik az elődénél, a gyártó egyébként nem is adott meg szenzorméretet, illetve a PDAF-autofókusszal sem büszkélkedtek, pedig a Neo ebből a szempontból nem marad az S5-től, villámgyorsan tud élesíteni, még a gyengébb fényviszonyok sem zavarják meg különösen.

Samsung Galaxy S5 Neo kamera

A felső sorban láthatók az S5 képei, alul az S5 Neo produkcióját tekinthetjük meg. A dinamikatartomány érezhetően gyengébb a Neo esetében, egy visszafogottabb, de látható élesítési maszk is van ezeken a fotókon, a részletesség szintén inkább az előd mellett szól, a fehéregyensúlyt is pontatlanabbul lövi be az új modell. A vonalélesség viszont nagyjából azonos zajszint mellett jobbnak tűnik a Neo képeinél, mint az eredeti S5 esetén. Alul már csak az S5 Neo fotói láthatók, gyengébb fényviszonyok között, közeli tárgytávolság esetén sokat segít a vaku, aminek fényereje átlagon felüli. Az 5 megapixeles, fixfókuszos előlapi kamerával készített tesztfotó ide kattintva tekinthető meg!

Samsung Galaxy S5 Neo Screen Shot Samsung Galaxy S5 Neo Screen Shot

Videókat maximum 1080p-ben rögzíthetünk 30 fps mellett, tesztvideó ide klikkelve érhető el! A gyári videolejátszó képes feliratokat kezelni, adott esetben csak a hangsávot játszani, állíthatjuk benne a lejátszás sebességét és a képernyőméretet is, viszont maximum 1080p-s fájlokkal érdemes terhelni ezt a hardvert, a 2K tartalmakat már nagyon döcögősen viszi, hiába telepítettük az MX Playert.

A készülék már valószínűleg nagyon várta, hogy ehhez a ponthoz érkezzen a kedves olvasó, hiszen itt van egy kis büszkélkednivaló: az FM-rádió egy olyan tulajdonság, amire az S5 csak szomorúan vágyakozhat. Antennaként szolgáló fülhallgatót természetesen csatlakoztatnunk kell, viszont utána villámgyorsan megkeresi az elérhető frekvenciákat, amiket később kedvencek közé tehetünk, hasznos extra, hogy képes felvenni a kedvenc műsorainkat.

A zenelejátszó is megújult, az S6 óta ismert SoundAlive hangszínszabályzó segítségével nem csak frekvenciatartományonként állíthatjuk a kiemeléseket, hanem megadhatjuk, hogy magasba, vagy mélybe húzzon a hangkép, illetve, hogy a hangszeres játékot vagy az éneket szeretnénk előtérbe helyezni. Az Adapt Sound igyekszik a fülünkhöz és a fülhallgató képességeihez lőni a beállításokat (halk, jellemzően magas frekvenciájú sípolásokról kell megmondanunk, hogy halljuk-e őket, vagy nem), a SoundAlive+ a térhatással trükközik, a csöves erősítő névre hallgató funkció pedig értelemszerű, de hosszútávú használata inkább zavaró, mint hasznos.

Teszt Samsung Galaxy S5 Neo Meizu m2 note HTC Desire 820 Sony Xperia M4 Aqua Xiaomi Redmi Note 2
Frekvenciaátvitel (40 Hz-től 15 kHz-ig), dB: +0,15, -0,15 +0,10, -0,06 +0,03, -0,20 +0,02, -0,05 -0,03, -0,15
Zajszint, dB (A): -97,1 -90,4 -91,2 -87,7 -98,0
Dinamikatartomány, dB (A): 97,1 90,5 91,2 88,1 94,1
THD, %: 0,0380 0,0170 0,0510 0,0075 0,0150
IMD + Zaj, %: 0,067 0,026 0,054 0,021 0,016
Sztereó áthallás, dB: -85,7 -89,1 -73,4 -87,3 -88,7

Az erősítés egy kisebb, dinamikus in-ear fülhallgatóval bőven elegendő, a gyári EHS64 füles egyébként bőven megugorja a hallgatható kategóriát, fejhallgatózáshoz viszont kevésbé alkalmas a mobil, maximum a nagyon érzékeny, kis impedanciás darabokat képes értékelhetően meghajtani.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A Galaxy S5 Neo nem vall szégyent az adatátvitelben, mobilnetes szempontból például előrelépett, Cat 6.-os LTE moduljának köszönhetően akár 300 Mbit-es sebességgel is hasíthatunk, egyébként pedig rendelkezésünkre áll a 802.11 a/b/g/n/ac szabványokat támogató kétcsatornás Wi-Fi, amihez hotspot és direct funkciók is tartoznak. A Bluetooth 4.1-es verziószámú, a microUSB 2.0 csatlakozó pedig MHL-t nem, de OTG-t legalább tud. A GPS-vevő természetesen GLONASS-támogatással is bír, a pozicionálás villámgyors és végig stabil marad a jel. Az NFC sem maradt ki, egyedül az infraport hiányát sajnálhatjuk. A beszélgetési hangminőséggel semmi probléma nem akadt a tesztidőszak alatt, remek minőségű a beszédhangszóró és a zajszűrős mikrofon is.

Samsung Galaxy S5 Neo Screen Shot Samsung Galaxy S5 Neo Screen Shot

A böngésző kicsit egyszerűre sikeredett, kimaradt belőle a zoomalapú tördelés, a flash támogatás, az éjszakai mód és az olvasómód, cserébe viszont tudunk szavakra keresni a weboldalakon, elmenthetjük a lapokat későbbi offline használathoz, beállíthatjuk, hogy a mobilnézetet kerülje és könyvjelzőket is kreálhatunk. Ha egy oldalon több fotó, esetleg reklámok jelennek meg, akkor tud akadozni az S5 Neo, de a két gigabájt RAM már bőven elegendő arra, hogy több lapot is a háttérben tartsunk.

Samsung Galaxy S5 Neo akkumulátor és a hátlap belső része
A hátlap belső felén lévő gumitömítés megmaradt: az S5 Neo is vízálló kialakítást kapott. [+]

Értékelés: Samsung Galaxy S5 Neo
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

A szürkeárnyalatos ultratakarékos mód továbbra is nagyon hasznos funkció, szorult helyzetben akár több hétig is használhatjuk vele a mobilt, de az üzemidő egyébként sem rossz, még nagyon erőteljes használat mellett is kihúzza egy napig, a mindennapokban viszont jó eséllyel elég lesz kétnaponta megmutatni neki a töltőt, 4 órás kijelzőidőket tudott produkálni sok zenehallgatással, böngészéssel, fotózással, némi játékkal és telefonálással. A készenléti fogyasztása is nagyon kedvező, egy internet nélküli, de mobilhálózaton aktív éjszaka alatt csupán 3-4%-kal csökkent a töltöttség úgy, hogy a telefon ébresztett reggel.

A Galaxy S5 Neót tehát egy lebutított Galaxy S5-nek mondhatjuk, bár az 5 megapixeles előlapi kamera, a Cat 6.-os LTE és az FM-rádió mellette szól, valószínűleg sokkal többeknek fog hiányozni az ujjlenyomat-olvasó, az infraport, a microUSB 3.0 csatlakozó és a Gorilla Glass 3 védőüveg. Szürkeimportos konstrukcióban 100 000 forint alatt kínálják a kütyüt, két év gyártói garanciával viszont 130 000 forint körüli összeget kell letenni a mobilért, ez mindkét esetben 10-15 000 forinttal van az S5 ára alatt, amit valószínűleg kifuttatnak, helyét pedig a Neo veszi át. Mindent összevetve ezért az árért nem rossz vétel az S5 Neo, viszont a konkurencia nem gyenge, a Honor 7 nagyon sok szempontból jobb, mint tesztünk alanya, a OnePlus 2 és a Meizu MX5 is számításba vehető, de LG G3-at és 4 gigabájtnyi RAM-mal szerelt Asus Zenfone 2-t is lehet már kapni ennyiért. Erős tehát a mezőny, de ha figyelembe veszünk olyan apróságokat, hogy a fentiek közül valószínűleg egyikhez sem lesz annyira könnyű tartozékokat szerezni, mint az S5-variánshoz, illetve, hogy egyik sem teljesítette az IP67-es ipari szabványt, akkor egy Tetszett plecsnit mindenképp rásüthetünk.

Samsung Galaxy S5 Neo

szentkuti11

A tesztkészüléket az XXL GSM küldte el nekünk, vásárláshoz kérem kattintson ide!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Samsung Galaxy S5 Neo
Samsung Galaxy S5 Neo Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 142 x 72,5 x 8,1 milliméter
Tömeg 145 gramm
Színvariációk fekete, szürke, arany
SIM-foglalat microSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5,1 hüvelyk
Kijelző felbontása 1080 x 1920 pixel (432 ppi)
Készülékház védelme IP67 védettség
Kijelző típusa Super AMOLED kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Exynos 7580 Octa
Processzor típusa 8 x 1,6 GHz Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 20 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Mali-T720 MP2
RAM mérete 2 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 16 GB (ebből szabadon felhasználható 11 GB)
Memória bővíthetősége microSD (max. 128 GB)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900
UMTS 850/900/1900/2100 MHz
LTE 800/850/900/1800/2100/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA/ LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 300 Mbps
LTE Cat 6.
IrDA / Bluetooth van / 4.0 (A2DP, ADR, LE)
WiFi 802.11 a/b/g/n/ac, WiFi hotspot, DLNA
USB microUSB 2.0 (OTG)
Ujjlenyomat-olvasó nincs
Pulzusszámmérő van
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC van
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés telepíthető
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 5.1.1 (Lollipop)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Google alkalmazások, Microsoft alkalmazások (OneDrive, OneNote, Word, Excel, PowerPoint, Skype), Jegyzet, Saját fájlok, Hangrögzítő, S Health, S Tervező, S Voice, Intelligens kezelő
Multimédia
Fő kamera 16 megapixel, autófókusz, ledes segédfény
Másodlagos kamera 5 megapixel
Videófelvétel 1080p @ 30 fps
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 2800 mAh-s lítium-ion
Beszélgetési idő (3G) akár 15 óra
Zenelejátszási idő akár 73 óra
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, giroszenzor, extrém energiahatékony üzemmód, pulzusszámmérő

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés