Samsung Galaxy Note - egy próbát megér

Adatkommunikáció, telefonálás, net

A GSM-modul négynormás (850/900/1800/1900 MHz), UMTS-sávokból ugyanennyit támogat az eszköz (850/900/1900/2100 MHz), mobilinternetre pedig a fent említett technológia mellett GPRS-t, EDGE, UMTS-t és HSPA-t használhatunk, utóbbinál a maximális letöltési sebesség 21 Mbps. A WiFi kellemes hatótávolságú, a 802.11a/b/g/n szabványokkal boldogul; a sztereó hangátvitelre is képes Bluetooth verziószáma 3.0, a microUSB-csatlakozó pedig 2.0-s. A gyors mobilinternet rajongói számára bizonyára jó hír, hogy létezik 4G (LTE) verzió is, úgyhogy egy megfelelő SIM-kártya behelyezése után elképesztő sebességet érhetünk el. Ez egyelőre hazánkba nem jön (hiszen a hálózat is csak Budapestre korlátozódik momentán), de a HSPA-s verzióval is elégedettek lehetünk.

Bár sokak számára nem teljesen egyértelmű, de a Galaxy Note telefon is, tehát lehet vele telefonálni. Mindenképp mókás látványt nyújtunk, miközben egy ekkora tepsit a fülünkhöz emelünk, efféle élménnyel még a GSM hőskorában sem találkozhattunk, mert bár a készülékek térfogatra ott bizonyára nagyobbak voltak, a szélességük nem érte el a Galaxy Note-ét. Beszélgetés közben a hangminőség jó, a térerő sem ingadozott.

Samsung Galaxy Note Samsung Galaxy Note

A telefonkönyv és az üzenetkezelő alkalmazás pont azt nyújtja, amit a többi Android is, magyarán előbbibe annyi ember adatait vihetjük be, amennyiét csak akarjuk, míg utóbbinál az SMS, az MMS és az e-mail a támogatott üzenetformátum; ha elektronikus levelezésre adjuk a fejünket, a hitelesített szerverek és a csatolt fájlok sem fognak problémát okozni. A különféle hálózatokról (Facebook, Google stb.) behúzott névjegyek összecsatolása is megoldott és nem is nehézkes, a készülék a nem egyértelmű kapcsolatok esetén felajánl hasonló kontaktokat, de ha ott sem találjuk a megfelelő párosításokat, teljesen manuálisan is kiválaszthatjuk, hogy melyek tartoznak össze; a végeredmény az lesz, hogy a névjegyzékben is megjelennek a fotók és minden egyéb adat.

Samsung Galaxy Note Samsung Galaxy Note

A közösségi hálózatok kezelését a cikkben már említett Social Hub nevű alkalmazással tudjuk megoldani, melyhez egy teljes oldalas widget is tartozik. A Facebook mellett Twitter és Linkedin fiókókat állíthatunk be, plusz betűzhetjük a folyamba az Email for Exchange-et is. A Social Hub nem helyettesít egy natív Facebook klienst, ugyanis csak két dolgot tud: kilistázza azt, hogy mi történt az ismerőseinkkel, plusz lehetőséget biztos arra, hogy mi is frissítsük állapotunkat, melyről több aktív fiók esetén eldönthetjük, hogy hova toljuk ki. Persze nem szabad megijedni, az Android Marketból könnyedén tudunk telepíteni natív Facebook klienst is, de ettől függetlenül tudni kell, hogy gyárilag ilyennel nem rendelkezik a Galaxy Note.

Samsung Galaxy Note Samsung Galaxy Note

A webböngészés a hatalmas méretű, nagyfelbontású kijelzőnek és a gyors szoftvernek hála kifejezetten kellemes élmény az újdonságon. Az oldalak szépen jelennek meg (bár az Acid3 teszten csak 95 pontot kap a gyári böngésző), az URL-ek begépelése a méretes virtuális gombsornak hála könnyű. Zoomolni dupla érintéssel és két ujjal is tudunk, a bekezdések szélessége előbbi esetben dinamikusan változik, ha viszont két ujjal nagyíthatunk, akkor ilyesmi nem történik. A Flash tartalmak lejátszása az Adobe Flash Player telepítése után megoldott dolog.

Samsung Galaxy Note Samsung Galaxy Note

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés