Samsung Galaxy A9 (2016) - nem csak nagyobb

Hirdetés

Kamera, videó, zene

A hátlapi kamerára már régi ismerősként tekintetünk, hiszen konkrétan ugyanaz a rendszer dolgozik benne, mint az idei Galaxy A5-ben. A 4:3 képarány mellett 13 megapixeles Samsung szenzorhoz f/1.9 rekeszértékű, 28 milliméteres gyújtótávolságú optika tartozik, természetesen optikai képstabilizátorral kiegészítve. A szoftveres oldal sem volt meglepő, számos Samsung telefon büszkélkedhet ezzel a példánnyal, előnye, hogy automatikus módban egyszerűen kezelhető, és az sem rossz, hogy viszonylag sok fényképezési mód szerepel a listában, van például HDR (8 megapixelre visszavett felbontással), viszont a manuális mód elég foghíjasnak tűnik, a záridő állítása kimondottan hiányzik, illetve a kézi, pontosan testre szabható fehéregyensúly sem lenne rossz, mert néha azért elméri a dolgot az automatika.


[+]

A fókuszálás közepes sebességgel történik, a fotók mentése viszont villámgyorsan megtörténik automata módban, a képek minőségével kapcsolatban azonban kicsit többet vártunk. A dinamikatartomány sokszor érződik szűkösnek, igen gyakran előfordul, hogy egy képen kiégett vagy nagyon sötét részt látunk. A képzaj nappal sem elhanyagolható, szerencsére azonban éjszakai körülmények között sem erősödik meg brutálisan, mindamellett a részletesség koronája csilloghatna fényesebben. Előnyére válik az, hogy viszonylag kis tárgytávolságnál is könnyen megtalálja az élességet, az érintőfókuszra ebből a szempontból egy rossz szavunk sem lehet. Videózás terén Full HD a maximum, amiben rögízhetünk, a minőség a tesztvideón látható, lejátszás terén szerencsére valamivel bővebb a repertoár, ha letöltünk egy, a gyárinál több formátumot kezelő lejátszót, akkor a 4K tartalmak sem okoznak komoly fennakadást a hardvernek, de természetesen ezt nem feltétlenül érdemes erőltetni, már csak az üzemidő miatt sem.


[+]

Zenelejátszó van, ráadásul nem csak a Google Play Zene, mint az S7 és S7 edge mobilokon, hanem a hagyományos, samsungos változatot is használhatjuk. Számos extra beállítási lehetőség tárulkozik elénk, a SoundAlive+ és a csöves erősítő hangzás inkább jópofa, mint hasznos, az Adapt Sound viszont tényleg segítségünkre lehet abban, hogy a telefont, a fejhallgatót és a fülünket összehangoljuk annak fényében, hogy utóbbi kettő mennyire van a csúcson. Az általános hangminőség nagyon jó, a gyári fülhallgató persze nem fog túl komoly zenei élményt okozni, de egy komolyabb hangkeltővel próbálkozva impresszív eredményeket érhetünk el. Nagy örömünkre FM-rádió van, ha már a legújabb csúcsmodellekből kimaradt, jól megszokott módon csak akkor tudunk rádiózni, ha antennaként szolgáló fülhallgató van csatlakoztatva a mobilhoz. Örömteli, hogy a műsorokat rögzíthetjük is, nem csak hallgathatjuk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés