Panasonic VS3 - 16 millió színben

Kijelző, menü

Kinyitás után az első, ami szemet szúr majd, a gyönyörű, 320x240 pixeles, óriási kijelző. Néhány évvel ezelőtt még nem is gondoltunk arra, hogy egy telefon kijelzőjének színesnek kellene lennie. Aztán megjelent az első színes ablak (Ericsson T68m), és beindult a gépezet. Most pedig eljutottunk oda, hogy a VS3 kijelzője 16 millió színű. Szerintem olyan ember nincsen, aki meg tudná különböztetni a 16 millió színű kijelzőt a 262 ezer színűtől, de egy dolog biztos: tesztalanyunk képe tű, vagy inkább pengeéles. Egyszerűen verhetetlen, gyönyörű, óriási, kontrasztos, ebben eddig csak a Sharpok tudtak ennyire lenyűgözni, de a Panasonic most nagyot alakított ezzel. (A cikk írója csak pár másodpercre látta az N90 kijelzőjét, ezért rajong ennyire a VS3-ért – Bog)

A telefon kijelzőjén az új 9 ikonos Live menü fut, de nagyon jó a testreszabhatóság benne. Bármelyik főmenü pont ikonját lecserélhetjük bármelyik szabadon választott képre. Én előre mondtam, hogy a modderek örülni fognak. (Nem csak egyenként az ikonok, hanem az egész főmenü hátterestül, szőröstül-bőröstül lecserélhető. Én meg is próbálkoztam ezzel, jó, nem lett tökéletes, de az alábbi négy képen látható, hogy milyen lehetőségeket is rejt magában a készülék. Viszlát, Live! menü! - Bog)

Kényes témához érkeztünk. A Panasonic weboldalán némi navigálás után találhatunk egy részt, amely a Panasonic Box nevet viseli. Itt egy könnyed regisztrációt követően tölthetünk le ingyen mindféle csip-csup dolgokat, képeket, hangokat, játékokat. A gondot az okozza, hogy már a regisztrációnál szólnak, hogy khm, ha Vodafone készüléked van, akkor felejtsd el az egészet és menj a Live!-ra. Köszi. Ennek ellenére kipróbáltuk a dolgot, de igazat szólt a szájuk: a letöltéshez megadott WAP oldalra nem tudunk belépni, mert a Panasonic szervere nem ismeri fel a készülékünket. Kár.

Témákat egyébként hármat választhatunk, ezek a zöld, acél, piros trióból kerülnek ki. Ezek a menürendszer sávjait, és a főmenün kívüli képernyők hátterét befolyásolják. További lehetőség a testre szabására az is, hogy beállíthatjuk, hogy milyen esetben milyen fénnyel villogjon a külső LED, amely egyébként információs célokat is szolgál. Beállíthatjuk például, hogy hívásnál kéken világítson, így ha nem vesszük fel a telefont, akkor lassan kéken villog, ebből tudhatjuk, hogy nem fogadott hívásunk volt. Ha mondjuk az SMS-hez más színt állítunk be, akkor már szinte helyettesíti is a külső kijelzőt a LED. Sajnos csak szinte, mert a hívó nevét nem tudja elmorzézni. (Probléma: ha aktív flipet választok, az ugyebár nagyon májer, mert a kipattanó fedlap máris felveszi a hívást, viszont így nem tudom, hogy ki hív. Ha nem választom ezt az opciót, akkor a májerkedés tökörészésbe csap át, hiszen a kipattanást követően még meg kell nyomnom a hívásfogadó gombot is – ám közben jól megnézem, hogy ki merészel zargatni. De ez még elhanyagolható kellemetlenség. A nem aktív flip ugyanis becsukás esetén sem szakítja meg a hívást, így többször sikerült jóval hosszabban „beszélgetnem”, mint eredetileg terveztem volna – Bog)

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés