Hirdetés
Multimédia
A kamera ugyanolyan, mint amilyet már az N79 kapcsán is volt alkalmunk leszólni. A lencsevédő kellemes funkció, védi az optikát a kosztól, s pont ideális erőkifejtés kell az elhúzásához, tehát nem fog magától bekapcsolni a fényképezőgép. Xenon vaku ezúttal sincsen, az 5 megapixeles érzékelő viszont természetesen autofókusz funkcióval rendelkezik. Az oldalt elhelyezkedő exponáló gomb nagyon puha, rendesen be kell nyomni ahhoz, hogy ne csak fókuszáljon, hanem mentse is a képet, viszont a szoftver igen gyorsan dolgozik.
A beállítási lehetőségek a szokásosak, szinte minden N-sorozatú Nokia modellben ezzel a mennyiséggel találkozhatunk. Az elkészült képek a telefon kijelzőjén gyönyörűek, PC-re átpakolva azonban már láthatóak a hibák. A színek nagyjából rendben vannak, de a részletgazdagság csapnivaló, sokszor a fókuszálás sem tökéletes, viszont képzaj is van bőven a sötétebb területeken. Van még hova fejlődni, ez egyelőre nem éri el az N82 szintjét, de a Nokiától már megszokhattuk, hogy esetleg a következő szoftververzióval sikerül valamit javítaniuk.
Az utolsó előtti képen Bocha kollega paradicsomleves-próbálkozását láthatja az olvasó. Toszkán módra.
A videók szokás szerint VGA felbontásban, 30 fps sebességgel rögzíthetőek, a 8 gigás microSD-re rá is fér egy kisebb dokumentumfilm, ha úgy akarjuk. A képek visszanézésekor érdemes lecsúsztatni a fedlapot, mert így egy mozdulattal belenagyíthatunk az alkotásokba, amelyek jobban ki is töltik fektetve a kijelzőt. A multimédia menü egyébként szintén pont ugyanolyan, mint a testvérmodellekben.
Zenei fronton meg tudom dicsérni az N85-öt. Önmagában sem szól rosszul, elég hangos, de nem torz (bár mélyek persze nincsenek), működik az FM-transmitter is, bár talán felesleges volt, de megint méregettem, s megint olyan 3-5 méteres hatótávolságot állapítottam meg. Kocsiban sajnos nem ideális, sokszor kásás lesz a hang, de fixen rögzített helyeken teljesen oké.
A mellékelt füles megint szétszedhető a távirányító után, de ha nem így lenne, akkor sem kéne a fejünket a falba verni, hiszen szabványos 3,5 mm-es jack bemenet ül a készülék tetején, tehát akármilyen fejhallgató hozzáköthető. A szoftver a szokásos opciókat nyújtja, semmi kiemelkedő, de minden megvan (equalizer, albumborító, ID3 alapján történő rendezés), úgyhogy nincs ok a panaszra. A rádió megint kétféle: van az RDS információkat is megjelenítő Visual Radio, amelynek működéséhez kell a füles, hogy antenna szerepkörben tetszeleghessen, illetve van az Internet Radio, amely értelemszerűen a "mobil szélessáv" előnyeit próbálja kamatoztatni.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!