Nokia C7 - szépség a köbön

Hirdetés

Adatkommunikáció, telefonálás, internet

A telefon adatkommunikációs képességeire nem lehet panasz. Négysávos GSM-modullal szerelték, képes felmenni a 3. generációs mobilhálózatokra is. Mobilinternetezni legfeljebb HSPA segítségével tudunk (10,2 Mbps lefelé, 2 Mbps felfelé), de használhatjuk a 802.11b/gn/n szabványú WiFit is. A Bluetooth 3.0-s, az USB 2.0-s, rajta keresztül tölteni is lehet a telefont, mely egyébként képes az USB To Go funkcióra, azonban kábelt sajnos nem kapunk hozzá, ha tehát pendrive-ot kötnénk rá, külön kell vennünk egy megfelelőt (mármint kábelt).

Telefonálni nagyon jól lehet a készülékkel, kényelmes a fogása, tiszta a hangja, a hívott fél is jól hall minket. A telefonkönyv a szokásos nokiás partnerlista, a nevekhez rengeteg egyéb adatot rendelhetünk. Kontaktjainkat szinkronizálhatjuk a Facebook- illetve a Twitter-fiókunkkal, ez azonban nem kimondottan felhasználóbarát: a partnereinket egyenként kell kikeresgélni a választott közösségi hálózatunkból, azaz nincs automatikus szinkronizálás, amely telefonszám vagy e-mail cím alapján összerendeli a megegyező partnereket. Ez a módszer még egy 20-30 tagot számláló partnerlista esetén is rengeteg időt vesz igénybe, nem beszélve arról, ha valakinek több száz kontaktja van, ami azért annyira nem lehetetlen. Apropó, szinkronizálás! A C7-ben elérhető az Ovi szinkron, ami a Nokia hálózati szinkronizációs megoldása, segítségével a telefonkönyvünk, a naptárunk és a jegyzeteink bármikor összelőhetjük internetes Ovi fiókunkkal.

Az üzenetkezelő esetében sem változtattak a bejáratott symbianos megoldáson: az üzeneteket rendezhetjük dátum, feladó, tárgy vagy üzenet típusa szerint, de szerencsére a mostanában felkapott (és igen praktikus) chat-folyam nézet is belekerült (ezt az eddigi csevegéseink menüpontból érhetjük el). Sajnos azonban nem találjuk ezt a nézetet az előre telepített e-mail kliensben, amely felépítésben nagyon hasonlít az üzenetkezelőre. Könnyen összelőhetjük a saját fiókunkkal, csak a szokásos adatokat kell megadni. Jó pont jár azért, hogy a Nokia külön támogat néhány e-mail szolgáltatót (Gmail, Hotmail, Yahoo! mail és Ovi mail), melyekhez elég a felhasználói név/jelszó párost megadni, és már használhatjuk is a fiókunkat. Az üzeneteket a virtuális billentyűzetek segítségével pötyöghetjük, melyekből a megszokott két fajta áll rendelkezésre: teljes képernyős qwerty és numerikus. A gépelés hatásfoka magas, néhány félregépeléstől eltekintve kellemes volt a gombsor használata.

Az interneten a beépített böngészővel szörfölhetünk, amely szintén ismerős lehet Symbian felhasználóknak. Pár dologban fejlődött, ilyen például az automatikus teljes képernyőre váltás, viszont megőrizte gyermekbetegségeit is: egyszerre csak egy lapot nézhetünk, URL írásakor nem ajánl fel javasolt oldalakat, az oldalak tördelése pedig furán működik. Attól függően, hogy landscape vagy portrait módban netezünk, a böngésző betördeli az oldalakon található szövegeket, így nem kell zoomolnunk, csak szép lassan lefelé görgetnünk az oldalt. Viszont ha elfordítjuk a telefont a másik kijelzőmódba, nem tördeli újra a megváltozott felbontásviszonyoknak megfelelően, azaz portraitról landscape váltáskor középen egy hasábot fogunk látni, a másik esetben pedig muszáj oldalra is görgetnünk a weboldalt, ha végig akarjuk olvasni a szöveget. Ekkor kell a multitouch zoomhoz nyúlnunk, ami legalább gyorsan működik. Aki más böngészőre vágyik, találhat kedvére valót az Ovi Store kínálatában: az én javaslatom az Opera Mini. Facebook-felhasználók számára jó hír, hogy a készüléken elérhető egy átlátható és jól használható kliens is, amelyet widgetként ki is pakolhatunk a készenléti képernyőre. Rossz hír viszont, hogy SNS-einkhez muszáj egy Ovi-fiókot is regisztrálnunk. Enélkül ugyanis nem jelentkezhetünk be a kliensekbe, amit egy kicsit erőltetett fogásnak tartok.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nokia

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés