Nokia Asha 311 - lehettél volna oktató

Hirdetés

Adatátvitel, akkumulátor

Az Asha 311 legnagyobb fegyvere, hogy nem csak HSDPA hálózatokon képes adatot cserélni a nagyvilággal 14,4 Mbps sebességgel, hanem WLAN is került bele, ami kevéssé gyakori az okostelefonokon kívül eső mobilos világban. Ez egész jó hatásfokkal működik, bár sajnos néha teljesen érthetetlen módon az egyes alkalmazások hol WiFi segítségével, hogy a 3G hálózatot használva akartak kapcsolódni, nem volt teljes az összhang az elérhető adatátviteli lehetőségek és az ezt kihasználó programok között, például a natív Facebook kliens meglehetősen sokszor mondta be az unalmast.

Nokia Asha 311 Nokia Asha 311

A böngésző viszont meglepően kellemes ahhoz képest, hogy 240x400 pixelen hadakozunk, a kétujjas nagyítás gyors, a görgetési sebességet sem érheti kritika, látszik, hogy a hardver bőven elég erre a feladatra. Egyébként trükközik is egy picit a szoftver, a weboldalakon megjelenő képek tömörítését eléggé lerontja (igen, valahogy úgy, ahogyan a Vodafone net), de ez ebben a felbontásban kábé senkit sem zavar, viszont tényleg gördülékennyebbé teszi az oldalakon való navigálást. A repertoár része még a Bluetooth, s természetesen microUSB kábellel is a géphez köthetjük a masinát, hogy viccesen rövidített utasítások olvasása közben tudjunk szinkronizálni.

Nokia Asha 311
[+]

A hátlap alatt megbúvó akkumulátor 1110 mAh teljesítményű, amely nagyjából adekvát a hardverhez. Így aztán két-három napos készenléti idővel számolhatunk, amely viharosan csökken, ha az adatátviteli szolgáltatásokat igénybe óhajtjuk venni. De így is ki fogjuk bírni töltés, és ezen való aggódás nélkül legalább egy napig.

Nokia Asha 311
[+]

Értékelés: Nokia Asha 311
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 6 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 9 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 3 pont
Felhasználói felület élménye 5 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 10 pont
PIM funkciók 4 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 4 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

Összegzés. Az Asha 311 sok szempontból átgondolt, okosan összerakott, meglehetősen sokoldalú kis apróság. Három ponton vérzik el mégis: a kamera képességein, a menüben való görgetés kapcsán és a magasra tett ár miatt. Igazából az a helyzet, hogy olyan funkciókat kapott, mint egy okostelefon, úgy kell kezelni, mint egy okostelefont, úgy is néz ki, mint egy okostelefon, de ez akkor sem okostelefon, mondjuk rögtön a multitasking hiánya miatt, de az alkalmazáskínálat is szegényes. Viszont kerül legalább annyiba, mint egy igazi okostelefon, sőt. Ennél egy lépéssel jobb hardverrel és kijelzővel olcsóbban is találunk kevésbé neves márkákat a piacon, de itt van a szintén most debütált Sony Xperia Tipo, ami oda-vissza felpofozza a Nokia üdvöskéjét és még bele is rúg. Az a helyzet, hogy annyira lezuhant a teljesen jól használható, kompromisszumokra nem kényszerítő okostelefonok ára, hogy a jelek szerint nem éri meg már ennyi funkcióval felturbózott feature phone-t gyártani, mert nem lehet majd eladni. A Nokia persze nincs könnyű helyzetben, hiszen mindenki az Adroiddal tudja megalázni az Asha 311-et, olyat pedig ők ugyebár nem használnak, de sokat elmond a helyzetről, hogy 48 ezer forintért már van Nokia 500 Symbian alapokon, ami szintén nem egy forradalmi valami, de összeszedettebb benyomást tesz, mint jelen tesztünk hőse. Oh, és ennyiért van már Lumia 610 is. Ami tényleg egy teljesen más kategória. Magyarán hiába akar az Asha 311 egy igen sokoldalú, érintőkijelzős mobil lenni, ennyiért drága, és ez befolyásolja a plecsni kérdését is itt, a Mobilarenán, 40-ért semmi, 30-ért Tetszett, 25-ért Ajánlott lenne, legalábbis 2012-ben.

Bog

A tesztkészülék a VIP-Phone jóvoltából jutott el hozzánk.

A cikk elkészítésében a T-Mobile 4G mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nokia

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés