Nokia Asha 300 - Piroska és a plasztik Barkas

Hirdetés

Adatátvitel, akkumulátor

Ha azt mondom, hogy a HSDPA 10,2 Mbps sebességgel tud lefelé adatot szállítani, akkor nem lehet okunk panaszra. Ám az Asha 300 egyik nagy visszalépése a C3-01-hez képest, hogy nincs benne WLAN. Ez azért is szomorú, mert az Asha 303-ban már akad, bár az QWERTY kialakítású. Ugyanakkor ha ennek köszönhetjük a durva árcsökkentést (és a szolgáltatói kínálatokba való bekerülést), akkor érthető és védhető a lépés. Az adatkommunikációs repertoár része még a Bluetooth, illetve természetesen az USB kapcsolat is.

Nokia Asha 300

A gyári böngésző a telefon és a kijelző képességeihez mérten nem tragikus, flash persze nincsen benne, arra megfelel, hogy szükség esetén egy-két információt kikeressünk a neten. A közösségi hálózatok beépített, natív kliensprogramot kaptak, azaz a Facebook és a Twitter elérése rendszerszinten megoldott. Említett két kliens a háttérben is tud futni, a telefon szoftverének bizonyos részeivel összeköttetésben is állnak, tehát például fotókat tudunk így publikálni, vagy a kezdőképernyőn láthatjuk az állapotfrissítéseket.

Nokia Asha 300
[+]

A hátlap alatt található akkumulátor erősebb, mint a C3-01-ben dolgozó telep, ez ugyanis 1100 mAh teljesítményű. Ezzel a készülék két-három napig különösebb fakszni nélkül elvan, ráadásul lehet tölteni a telefont nem csak a klasszikus Nokia csatlakozón, hanem microUSB segítségével is.

Értékelés: Nokia Asha 300
Külső
Ergonómia 9 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 6 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 5 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 5 pont
Adatkommunikációs képességek 6 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 6 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

Összegzés. Amikor a kezembe került az Asha 300, akkor eleinte nemigen rajongtam érte. Oké, a C3-01 egész jól sikerült darab, de azért egy év elteltével piacra küldeni egy olyan modellt, ami szinte kiköpött ugyanaz, csak éppen nincs benne fém, illetve WLAN, az akkor is hervasztó, ha a processzor és a RAM tekintetében történt előrelépés. Ám szerencsére még a cikk írása előtt csekkoltam az árat, s nekem volt talán a legkerekebb szemem a környéken, amikor konstatáltam, hogy harminc lepedő alatt hozzá lehet jutni a telefonhoz. Mert ennyiért egyáltalán nem rossz vétel, pláne akkor, ha tudomásunk van arról, hogy egyáltalán nem mindenki akar teljes érintős okostelefont, hanem igenis vannak még mindig felhasználók, akik a mobilt arra akarják használni, hogy telefonáljanak, üzenetet olvassanak és küldjenek, esetleg néha csináljanak pár fotót, hallgassanak rádiót, s olykor rápillantsanak a netre. Viszont vannak normális, jól működő gombok, fel lehet venni a telefont anélkül, hogy rá kéne nézni a kijelzőre, a megszokott módon, egy kézzel meg lehet írni egy SMS-t, tehát – basszus – ez olyan telefon, amilyennek három-négy éve a telefont megszoktuk. Bár az ajánlott plecsnit kicsit erősnek érzem, hiszen távolról sem hibátlan a motyó, jó árazása miatt a Tetszett gond nélkül rásüthető, s a végén még azt is megkedveltem, hogy piros.

Nokia Asha 300

Bog

A tesztkészüléket a XXL GSM biztosította, köszönjük! További információért és a vásárlásért kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a T-Mobile mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nokia

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés