2012. május 23., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Tesztek  »  Okostelefon rovat

Nokia 6760 slide - kösz, nem kellett volna

Elvileg egy Symbian rendszerű, QWERTY gombosorral ellátott Nokia nem lehet egy rossz készülék.

Hirdetés

Bevezető

Hetven lepedőért Symbian rendszerű, QWERTY gombsorral rendelkező Nokia okostelefon? Ráadásul ez még csak a kezdőár, ami köztudottan lentebb fog esni hamarosan. Jól hangzik? Naná, hogy jól hangzik, el is kértünk egy példányt az XXL GSM-től, hogy ajánlgathassuk az olvasóknak az E75 alternatívájaként. Ez volt a terv. De mégsem fogom ajánlgatni.

Nokia 6760 colors
Színvariációk

Hogy miért? Mert ez a készülék a legszebb példája annak, hogy nem elég, ha megvannak a jól bevált alkatrészek és technológiák. Ez nem Lego, attól, hogy felhasználjuk az eddig népszerű modellek egyes elemeit, még nem fog törvényszerűen tökéletesen összeállni egy mobilkommunikációs eszköz. Pedig az ötlet maga egyáltalán nem rossz, bár nem csak a Nokiának jutott eszébe ilyemsi.

Nokia 6760 slide
[+]

Hogy konkrétan mi? Egy olcsóbb árfekvésű telefon gondolata, amely teljes QWERTY gombsorral rendelkezik. Mostanában mintha ennek a megoldásnak újra reneszánsza lenne, itt van a Samsung CorbyTXT, az LG KS360, vagy a tesztünk hőséhez nagyon hasonló KT610, de megemlíthetjük a T-Mobile Vairy Textet is, amely ugye Alcatel alapokon nyugszik. Persze ezek többsége nem okostelefon, úgyhogy a Nokia akár előnnyel is indulhatna a versenyben, de ennek ellenére nem sikerült tető alá hoznauk azt, amit megálmodtak. A következő oldalakon kiderül, hogy hogyan lehet elrontani egy elméletileg jó koncepciót.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Gyártók, szolgáltatók

Hirdetés

Copyright © 2000-2012 PROHARDVER Informatikai Kft.