Microsoft Band - a bóvlinak látszó tudás

Hirdetés

Napi használat

Az ember tehát elbíbelődik egy darabig, mire optimálisan beállítja a Banden, hogy melyik app és miképp kommunikáljon, de utána nincs más dolgunk, mint használni a cuccot. A mindennapok során teljesen jól működött az általam áhított notifikációs arzenál, hamar rájöttem, hogy miket érdemes kikapcsolni (ilyen a Messenger és a Twitter). Ha Windows rendszerű telefonunk van, akkor még egy grátisz akad: a Cortana a Bandről is vezérelhető, van ugyanis a csuklópánton mikrofon is, jóllehet a Microsoft hang alapon működő személyi asszisztense magyarul egy kukkot sem ért.


[+]

Mivel ez egy fitnesz karperec, ezért a Microsoft Health kezdőlapján az aktivitási értékeket láthatjuk. Ha valami mozgással kapcsolatos tevékenységet kezdenénk (futás, biciklizés, edzés, golf), akkor a Band próbál GPS jelet keresni. És csak próbál, próbál, próbál, még mindig próbál, közben szól, hogy hát ha akarunk, akkor mondjuk kezdjünk el futni nyugodtan, ő majd addig is keresgél, aztán egy idő után szól, hogy sajnos nincs, próbálja-e még. Ha elég kitartóak vagyunk, akkor előbb-utóbb egyébként talál jelet, de nekem ez első nekifutásra (szó szerint) 10 percembe került. Tudom, hogy ez egy kicsike, erőtlen eszköz, de van összehasonlítási alapom, a Polar M400 kábé két perc alatt szedi magát ilyen téren össze.


[+]

Ha viszont megvagyunk, akkor mehet mondjuk a futás, látjuk az áhított adatokat, minden kilométernél megrezzen, hogy jók vagyunk, aztán ha vége, akkor a telefonon és a weben is megnézhetjük a kiértékelést. Tölthetünk le edzéstervet, van ilyen, hogy 14 nap alatt a fotelből hogy juthatunk el 5 km lefutásáig (elárulom, vannak benne 60-90 perc hosszú sétálások, főleg eleinte), de hasizmozáshoz, szálkásításhoz, kondíciónöveléshez, szobabiciklizéshez is bőven van választék. Tényleg úgy néz ki, hogy a Microsoft igyekezett egy nagyon komplex és sokoldalú szoftveres hátteret adni, kifejezetten átgondolt és sokoldalú már most is a szolgáltatáskínálat.


[+]

Egy lényeges kérdés maradt hátra: az üzemidő. Ebben viszont a Band nem jeleskedik, két napnál tovább ne számítsunk rá. Azt még mondjuk nagy duzzogva elfogadom, hogy a két kicsi akkumulátor hamar kipukkad, de hogy miért kell másfél óráig tölteni, azt nem teljesen értem. Ha a GPS-t is erőltetjük, akkor 3-4 óra után kakukk, ráadásul nekem nem nagyon szólt merülés előtt, hogy hellósziaszevasz, egyszerűen eltűnt a kijelzőről az idő hang nélkül. Az a helyzet, hogy ennél bármelyik komolyabb fitnesz óra jobban bírja, a Garmin és a Polar termékek is ennek a többszörösét hozzák. Persze azokon nincs színes kijelző, meg az okostelefonos Bluetooth-kapcsolat is sokkal gyérebb és jóval ritkábban szól egymáshoz a két termék, de mindezzel együtt mondjuk egy 4-5 napos készenlétet azért elvártam volna. Ha még szabványos töltője lenne, vagy be tudnám dugni egy random számítógépbe, mint az Alcatel Watchot, akkor oké, de hogy hurcolásszam magammal a Band egyedi csatlakozóját… szóval ez a része kicsit csalódás.


[+]

Összességében azonban röviden úgy tudnám jellemezni a kütyüt, hogy mérföldekkel jobb, mint ahogyan kinéz. A funkcionalitásra, az átgondoltságra, az összetettségre és a működésre nem sok panasz lehet. Kiválóan paraméterezhető a notifikációs oldal és hobbiszinten abszolút eleget nyújt fitnesz képességek terén is. Ki van egyensúlyozva okosan, nem kell ide okosóra, nem kell ide mellkaspántos triatlonos óra, ez a cucc el van találva, aki a maga kedvére futkos, bringázik, neadjisten Kaliforniában golfozgat, annak a Band vidáman elég. A mögérakott szoftver és felhő szintén kulturáltan kezelhető, az SDK-t bármely fejlesztő leszedheti, lehet írni hozzá appokat, a Microsoft Band nálam az utóbbi idők legfrankóbb wearable eszköze. Csak egy picit lehetne minőségibb a külseje.

Itthon egyelőre hivatalosan nem kapható. Ára 150-180 dollár között mozog (attól függ, hogy hol akciós), ami mondjuk kicsivel több mint 40 ezer forint, erre jön az ÁFA, szóval azért nem egy filléres karperec. Viszont tényleg jó, úgyhogy megajánlok neki egy Tetszett plecsnit, ami csak azért nem eggyel jobb, mert nem tud magyarul és nem is kapható itthon. És ha a közeljövőben készül egy utód, ami mondjuk 20%-kal drágább, de ki is néz valahogy, akkor bizony nehéz lesz ebben a kategóriában legyőzni a Microsoftot, bár a Samsungnak lehetne esélye egy új Gear Fittel, ha nem akarnák erőltetni, hogy csak Galaxy telefonnal működjön. Mert a Band óriási előnye, hogy gyakorlatilag a három nagy platformon szinte ugyanúgy működik. Méghozzá jól.

Microsoft Band

Bog

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés