LG Zero - házi fecske

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A Zero egy nanoSIM-et fogad, a készülék támogatja a Cat.4-es 4G hálózatokat, így LTE-re kapcsolódva maximum 150 Mbps letöltési és 50 Mbps feltöltési sebesség érhető el, 3G-re váltva pedig jó esetben 42 Mbps-ban limitálva tudunk adatokat lehúzni, és 5,76 Mbps-sel feltolni a webre. A hangminőség nagyon jó, a maximum hangerő még zajos környezetben is elég, tisztán hallott minden beszédpartnerem. A 802.11a/b/g/n-es WiFi DLNA-s, funkcionál hotspotként, a Bluetooth pedig 4.1-es és A2DP-s. A beépített A-GPS modul a földi routerek és antennák mellett a GLONASS műholdakat is látja, a pozicionálás csupán pár másodpercet vesz igénybe. Sajnos nemcsak az infra maradt ki, hanem az NFC is, ebben az árkategóriában már legalább az egyik kötelezőnek tekinthető. A microUSB csatlakozó 2.0-s, az OTG-t hírből sem ismeri.

A Chrome böngésző és a GPS Test program eredménye A Chrome böngésző és a GPS Test program eredménye
A Chrome böngésző és a GPS Test program eredménye [+]

Böngészni a Chrome-mal tudunk, ami a Flash-t nem támogatja, és mindössze két igazán jó tulajdonsága van. Az egyik, hogy rendkívül gyors, a másik pedig, hogy szinkronizálhatók a könyvjelzők, előzmények és jelszavak. Nyithatunk inkognitólapot, kérhetünk asztali nézetet, a kétujjas nagyítás is megoldott, sajnos a sortördelés nem, éjszakai mód sincs, így aki bővebb funkcionalitásra vágyik, mindenképpen töltsön le valamilyen másik programot.

Az LG Zero és az LG G4 egymás mellett
Az LG Zero és az LG G4 egymás mellett [+]

Értékelés: LG Zero
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 10 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 6 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

A 2050 mAh akkumulátorból nem az látszik, hogy az LG megerőltette volna magát, a 10 órás beszélgetési idő sem számít átlagon felülinek. A telep egy napos használatot bír ki maximum, körülbelül 3 óra képernyőidővel (néha kicsit több), a MinDig TV tesztet jobban tűrte, 3/4-es fényerőn 5,5 órán át lehetett filmezni egy töltéssel.

Tény, hogy az LG Zero egy teljesen más irány, mint amit eddig a dél-koreai cég képviselt, a fém felé fordulás dicséretes, én már hozzászoktam a bőr hátlappal szerelt G4-hez, de mindkettő prémium, talán tesztalanyunk még inkább az. Hogy ezt miért egy középkategóriás terméknél lépte meg először a vállalat, az jó kérdés, de az új csúcsmodell előfutárának vagy akár a felhasználói visszajelzések elemzésére is tökéletes. A felszereltség viszont lehetett volna jobb, a Snapdragon 410 chipset lassan idejétmúltnak tekinthető, az pedig egyenesen logikátlan lépés, hogy Európába miért a 1,5 GB RAM-mal szerelt változat került. Sok olyan dolog is kimaradt, ami esetleg kiemelte volna a telefont a vetélytársak közül: ilyen például a lézeres autofókusz, az NFC, vagy akár az USB-OTG. Sajnos kamera terén sem nyújt maradandót a mobil, nappal még oké, este már kevésbé, és hát a gyengécske üzemidőről sem szabad megfeledkezni. Ehhez jön még hozzá a hivatalos garanciával értendő 90 ezer forintos ár (szürkeimportos kínálatban már 72 ezer forint körül fellelhető), ami figyelembe véve a leírtakat, finoman szólva sem mondható jó ajánlatnak. Ha a fém külsővel rendelkező telefonokat vesszük, akkor ennyiért már kapható a Zerónál is kecsesebb Samsung Galaxy A5 (2015-ös változat), de ha kicsit kompromisszumképesebbek vagyunk dizájn terén, akkor az Asus Zenfone Max nemcsak hogy olcsóbb, de tudásban is lekörözi az LG újdonságát. A Zero tehát egy nagyon jó készülék, csak megint nem sikerült jól belőni az árát, hiába tetszett, plecsnit nem érdemel, és ennyi pénzért ajánlott sem lehet. Egy jól ütemezett szolgáltatói akció viszont megtolhatja az értékesítést, láttunk már erre rengeteg példát.

Legendd

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

  • Marshmallow rendszert kap az LG Zero

    Az eredetileg Class néven debütált, középkategóriás készülékre is el fog jutni az Android 6.0, Dél-Koreában már le is lehet tölteni az verziót.

Előzmények

  • LG V10 - plusz költség, dupla mulatság

    A dél-koreaiak zászlóshajója anyaghasználat és specifikációk terén is túlmutat az eddigi modelleken, legnagyobb érdekességei közé a dupla kijelző és az ujjlenyomat-olvasó tartozik.

  • Zero néven jön Európába az LG Class

    A dél-koreai vállalat terméke az öreg kontinensre érkezik, ami a fém borítás és a középkategóriás felszereltség mellé kicsit borsos árat kapott.

  • LG G4c - nem lesz rá büszke a testvére

    A dél-koreaiak idei csúcsmodelljéhez sajnos egyáltalán nem ér fel kistestvére, sem az 5 hüvelykes kijelző, sem a Snapdragon 410 SoC, és sem az árazás nem üdvözítendő.

Hirdetés