LG T500 - kölyökterminátor

Bevezetés, tartozékok

Ismét egy alsó kategóriás érintőképernyős telefon érkezett a szerkesztőségünkbe, melyektől általában egy kicsit tartani szoktam. Ezek ugyanis sokkal kevesebbet kínálnak, mint felső kategóriás társaik, a minőségbeli problémákról pedig ne is beszéljünk. Kedvező áruk miatt viszont viszik, mint a cukrot, aztán sok vásárló emiatt az egész érintőképernyős piacot leírja magában. Persze azért ebben a körben is születtek már remekbe szabott modellek, az LG pedig már többször is bebizonyította, hogy érti a dolgát, elég csak a legutóbbi ilyen telefont, a T310 Wink Style-t említeni.

LG T500
[+]

Tesztalanyunk neve egyébként komoly viccelődéseket szült a szerkesztőségben. Néhány kollégám ugyanis komoly rajongója a Terminátor című filmeknek (itt értelemszerűen az első két részre kell gondolni), így a T500 névre hallgató modell rendes kis összeesküvés-elméletekkel gazdagított minket. Lehet, hogy a telefont az LG küldte vissza a távoli jövőből, egy igen magasztos céllal? Erre a mai napig nincsen egzakt válasz. A viccet félretéve, lássuk, mit kínál a T500!

LG T500
[+]

A mobil egy igen apró, ámde annál ízlésesebb dobozban érkezett hozzánk. A méret sajnos indokolt, a telefonon kívül ugyanis egy használati utasítást és egy hálózati töltőt kapunk. Ebben az árkategóriában nyilván nem elvárás a headset, de egy rövidke USB-kábelnek és egy 1-2 GB-os kapacitású memóriakártyának örültünk volna.

Külső

Tesztalanyunk a koreai gyártó régebbi modelljének, a T310 Wink Style utódjaként is felfogható, bár a T500 sajnos semmiféle becenévvel nem dicsekedhet. A formatervbeli hasonlóság roppantmód szembetűnő: mindkét mobilt ugyanaz a lekerekített szappantartó forma jellemzi, tesztalanyunk a 105 x 57,3 x 12,9 milliméteres méreteivel és a 93 grammos tömegével alig nagyobb és nehezebb, mint a Wink Style. Bár a full plasztik anyaghasználaton érezni, hogy nem egy felső kategóriás telefonnal van dolgunk, az összeszerelés minőségére nem lehet panasz, minden a helyén van, a lekerekített hátlap miatt pedig kellemesen a tenyérbe simul a telefon.

LG T500
[+]

Az előlap nem tartalmaz semmi meglepetést, egy alap érintős candíbar formatervet kapunk. Felül egy LG logó látható, alatta pedig a 2,8 hüvelykes képátlójú kijelző terpeszkedik. Egy QVGA, azaz 320 x 240 képpontos felbontású panellel van dolgunk, amely 262 144 színárnyalatot tud megjeleníteni, az érintéseket pedig rezisztív technológiával érzékeli. Ennek megfelelően egy kicsit erősebben kell megérintenünk, mint a kapacitív társait, ezen kívül viszont nem volt probléma, az érzékelés tapasztalataim szerint igen pontos volt. A betekintési szög igen korrekt, az olcsóságát tekintve főleg, a színek viszont egy kissé fakóbbak a kelleténél. Visszatérve az előlapra: a képernyő alatt három fizikai billentyűt találhatunk, a középső a vissza gomb, bal és jobb oldalon pedig a hívásvezérlő billentyűket találjuk, utóbbiak meglétéért pirospont jár.

LG T500
[+]

A hátlapot nem variálták túl az LG dizájnerei, a matt fekete plasztiklapka nem tartalmaz melepetéseket. Felül találjuk a 2 megapixeles kamerát és a külső hangszórót, alul pedig egy LG logó van a lapkába vésve. A hangszóró a várakozásoknak megfelelően teljesít, azaz magas hangerő jellemzi, keskeny dinamikatartomány mellett, maximumra tekerve pedig masszív recsegés tapasztalható. A fedlapot lefejtve az akkumulátorhoz, valamint a SIM- és microSD-foglalatokhoz jutunk; utóbbi igen jól jön, lévén a telefonban összesen 60 MB szabad memória van.

LG T500
[+]

Oldalt a szokásos interfész- és billentyűkínálat fogad, bal oldalt a hangerőszabályozó gombokat találjuk, jobbra pedig a microUSB aljzatot, amelyet egy kis műanyag ajtócska véd a külső behatásoktól. Felül találjuk a ki- és bekapcsoló gombot, amellyel a képernyő lezárása és feloldása is megoldható, mellé pedig egy 3,5 milliméteres kimenet került.

Menü, képességek

A telefonon az LG saját rendszere fut, ugyanaz, amely a T310 Wink Style-on is teljesített. A sebesség erős közepes, a használhatóság úgyszintén. A főképernyő három oldalas, alul négy dedikált virtuális gomb található: tárcsázó, névjegyzék, üzenetek és főmenü. Az egyes aloldalakra ikonokat, kontaktokat és minialkalmazásokat is kipakolhatunk, utóbbiak nagyon egyszerű kis widgetek, semmi komolyat nem szabad elképzelni.

LG T500 LG T500

A névjegyzék elmegy, a kontaktokhoz rengeteg adatot rendelhetünk, a szinkronizálás viszont nem megoldott. A hangminőség megfelelő, a beszéd mindkét oldalon tiszta és érthető. Az üzenetkezelés is korrekt, az üzeneteket beszélgetésenként, chatfolyam-nézetben böngészhetjük. Az SMS-eket a virtuális billentyűzeten vihetjük be, ami egész korrekt a rezisztív érintésérzékelés ellenére; fájó pont viszont, hogy landscape módban nem használhatjuk. A push e-mail viszont igen korrekt, a postafiókok beállítása gyerekjáték, az elektronukus levelek gyorsan megérkeznek, ezzel a résszel elégedett voltam.

Az adatkommunikációs képességeket egy 2.1-es Bluetooth modul és egy négysávos GSM chip (850/900/1800/1900 MHz) található, internetezni csak EDGE-en keresztül tudunk. Ennek megfelelően a böngészőbe nem sok energiát fektettek a koreaiak, egy fapados programot kapunk, amely vészhelyzet esetén jól jöhet, a világháló szörfölése viszont nem megy élményszámba rajta. Kapunk egy Youtube klienst is, ami talál egy kicsit erős kijelentés, igazából egy parancsikonról van szó, amely az m.youtube.com oldalt hívja le a böngészőben. A videók nézegetése nem kimondottan izgalmas a kapcsolat alacsony sebessége, a képernyő felbontása és a külső hangszóró gyenge hangzásvilága miatt.

LG T500 LG T500

Ezen kívül kapunk néhány alap alkalmazást, mint például a naptár (ahol az eseményekhez riasztásokat is rendelhetünk), az ébresztő, a jegyzetek, a feladatok , a stopper, a diktafon, az átváltó és a tudományos számítások elvégzésére is alkalmas számológép. Előre telepítve találunk egy SNS alkalmazást is, amely egy Facebook- és egy Twitter klienst rejt, valamint egy Messenger is lapul a csomagban. Kellemes appokról van szó, amelyeken látszik a törődés, az alkalmazás felületén érezni, hogy kimondottan erre a képernyőfelbontásra tervezték őket, minden a helyén van.

Kamera, akkumulátor, összegzés

A telefonban találunk egy maximum két megapixeles, 1600 x 1200 képpontos felbontású fotókat készíthetünk, valamint videókat is rögzíthetünk QCIF felbontásban. Nem sok beállítási lehetőséget kapunk: átkalibrálhatjuk a fehéregyensúlyt, színeffekteket kapcsolgathatunk, valamint sorozatfelvételt és önkioldós képet is lőhetünk. A képminőség a vártnak megfelelően alakul: a zajszűrő algoritmus áldásos munkája miatt elmosódott hatású fotóink lesznek, az alacsony dinamikatartomány, a fényes részek beégése és a kromatikus aberráció pedig tovább rontják az összképet.

LG T500

LG T500 LG T500

A telefon egy 950 mAh-s, lítiumos akkumulátorból nyeri az energiát, a rendelkezésre állásról sajnos nincsen hivatalos információ. Átlagos használattal két-három napig simán bírja a telefon, nekem két napja megy egy töltésről; igaz, lassan már ráharapna a töltőre.

LG T500
[+]

Értékelés: LG T500
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 6 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 6 pont
Belső
Kezelhetőség 6 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 3 pont
Felhasználói felület élménye 6 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 2 pont
Adatkommunikációs képességek 4 pont
Multimédia
Vizuális 4 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Biztosan kiderül a cikkből is, hogy a T500 egy jól összerakott, mi több, szeretnivaló kis telefon. Az elődjénél, a T310 Wink Style-nál egy kicsit komolyabb (értsd: egyszerre egy színnel operáló) formatervet kapott, bár így sem veszített sokat a fiatalos kisugárzásából. A saját platform miatt a bővíthetőség komoly csorbát szenved, az alap alkalmazások viszont igen kellemesek ebben az árkategóriában. A hangszínszabályozóval szerelt zenelejátszó, a rádió, a Facebook- és a Twitter-kliens, valamint a Messenger is jópofák, a push e-mail is korrekt, a legtöbb alapfeladatra pedig külön programokat kapunk. Persze negatívumok is jócskán akadnak: az adatkommunikációs képességekből maximum egy EDGE-et lehet kihozni, a kamera pocsék, az internetböngésző gyenge, a tartozékok kínálata igen szűkös, a rezisztív kijelző pedig még mindig nem a kedvencem, bármennyire is jól érzékeli az érintéseket, A telefon kártyafüggetlenük 25 ezer magyar forintba kerül, ez három ezressel több, mint amennyit a Wink Style-ért kellett leszurkolni. Tekintettel arra, hogy néhány apróságon kívül ugyanazt tudja, mint elődje, talán a T310-est érdemes preferálni; ettől függetlenül a T500-as is egy jól sikerült modell. Tetszett.

LG T500

dr. Kind

A cikk elkészítésében a T-Mobile mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikációk

LG T500
LG T500 Általános
Technológia GSM
Méret 105 x 57,3 x 12,9 milliméter
Tömeg 93 gramm
Színvariációk fekete
Kijelző
Kijelző átlója 2,8 hüvelyk
Kijelző felbontása 320 x 240 pixel
Kijelző típusa rezisztív TFT-LCD
Színárnyalatok száma 256K
Memória
Telefonkönyv kapacitása 1000 bejegyzés
SMS memória / max. MMS méret na / 300 kB
Belső memória 60 MB
Memória bővíthetősége microSD (SDHC)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA nincs / nincs / nincs
IrDA / Bluetooth nincs / 2.1
WiFi nincs
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / nincs
GPS vevő nincs
Alapfunkciók
Profilok vannak
Vibra funkció van
Kihangosás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés nincs / nincs
Hangrögzítés van
Ébresztés van, kikapcsolva is
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform LG
WAP / HTML böngésző van / van
E-mail kliens van
Java van
Játékok vannak
Valutakonverter van
Extra szoftverek Facebook, Twitter, Messenger
Multimédia
Fő kamera 2 megapixeles, fixfókuszos
Másodlagos kamera nincs
Videófelvétel van (QCIF felbontás)
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van (RDS)
Üzemidő
Alap akkumulátor 950 mAh-s Li-Ion
Készenléti idő 350 óra
Egyebek
3,5 milliméteres fülhallgató kimenet
  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés