LG Optimus L9 - nagyravágyóknak

Hirdetés

Hardver, menü

A nagy testben közepes hardver dolgozik, konkrétan egy kétmagos, Texas Instruments OMAP 4430 igyekszik a kedvünkre tenni 1 GHz-es frekvenciára tolva. A grafikus feladatok kapcsán egy PowerVR SGX540 segít be, a RAM mérete pedig 1 GB-os, ami korrektnek tekinthető. A felhasználói háttértár ennek négyszerese, plusz ugye az esetleges bővítés. Ez így összességében egyáltalán nem gyenge, nyilván az LG nem akarta az 4X HD nyakára húzni az L9-et, így sem kell azonban szégyenkeznie, mint ahogyan azt a lenti sebességtesztek is mutatják.

Teljesítmény-teszt
Benchmark HTC Desire X Sony Xperia SL LG Optimus L9 Galaxy Nexus
Quadrant Standard 2613 pont 3260 pont 2846 pont 3586 pont
Linpack for Android (single) 44,474 MF. / 1,88 s 50,350 MF. / 1,67 s 24,549 MF. / 3,42 s 45,438 MF. / 1,85 s
Linpack for Android (multi) 75,771 MF. / 2,23 s 83,333 MF. / 2,02 s 60,195 MF. / 2,80 s 47,022 MF. / 3,59 s
Smartbench 2012 Prod. 2191 pont 1802 pont 2097 pont 1977 pont
Smartbench 2012 Games 1955 pont 1722 pont 2091 pont 1554 pont
AnTuTu Benchmark 5181 pont 7228 pont 5527 pont 5525 pont
AnTuTu 4.x Benchmark 9539 pont ? pont ? pont ? pont
Geekbench 3 285 / 531 pont ? pont ? pont ? pont

A szoftver az Android 4.0-s felületére épül, az LG ezt Optimus UI 3.0-nak nevezi. A felületet jelentősen átdolgozta a koreai gyártó, a Google által megalkotott Holo UI-nak szinte nyomát sem látni. Nyilván ennek a megoldásnak előnye az, hogy adott esetben felhasználóbarátabb, illetve egyedibb lett a grafika, viszont nehezíti a frissítési mechanizmust, hiszen az újabb Android verziókhoz újra meg kell tervezni a rendszert. Ezért sok gyártó nem tököl saját interfész létrehozásával, hanem a gyári rendszert kínálják a vásárlóknak, az LG viszont a Samsunghoz, a Sony-hoz és a HTC-hez hasonlóan ragaszkodik ahhoz, hogy saját képére formálja az Androidot. Sajnos ez azzal is jár, hogy egy rakás mérnökkel többet kell foglalkoztatni, ha lépést akarnak tartani a frissítések tekintetében, s hát ez nem mindig jött össze nekik maradéktalanul.

LG Optimus L9 LG Optimus L9 LG Optimus L9

Az Optimus UI 3.0 már a feloldóképernyőn is okoz változásokat, egy kör alakú animáción keresztül jutunk át az alap felületre. Ha az alulra tett négy ikon valamelyikéről indítjuk a mozdulatot, akkor egyből abba a funkcióba csöppenünk. A háttérkép szabadon megválasztható, de van négy téma, ha esetleg grafikailag kiforrottabbnak gondoljuk az LG designerek munkáját. A főképernyők közötti váltás animációját is számos megoldás közül választhatjuk ki, összecsíptetve ujjainkat egymás mellé rendeződnek a felületek, itt lehet hozzáadni s eltávolítani oldalakat. A menü oldalirányban lapozható, külön fül segít abban, hogy az utólag letöltött alkalmazásokra szűrhessünk. A sorrend szabadon variálható, a widgetek között számos egyedi megoldás bukkan fel, az időjárást a Yahoo szolgáltatja, de van a közösségi tevékenységeknek és a naptárnak is egyedi felülete, ahogyan az LG saját alkalmazásboltja, a SmartWorld is megjelenhet valamelyik kezdőképernyőn.

LG Optimus L9 LG Optimus L9 LG Optimus L9

A fentről lehúzható értesítési sáv tetejének ikonjai is variálhatóak, ha háromnál több funkciót teszünk ide, akkor oldlra csúsztathatóvá válik ez a sáv. A feladatkezelő a középső gomb hosszas megnyomásával csalható elő, az LG egyik büszkesége, a Quickmemo pedig a hangerőt szabályozó gombok együttes lenyomásával indul el. Ez készít egy képernyőmentést az aktuálisan látható állapotról, majd rögtön a kezünkbe ad egy eszköztárat, amellyel erre firkálhatunk, jegyzetelhetünk, majd az egészet elmenthetjük, megoszthatjuk, továbbküldhetjük. Bevallom, eddig soha nem éreztem igényét egy ilyen funkciónak, s bizony a teszthét is eltelt anélkül, hogy eszembe jutott volna használni, holott van létjogosultsága. A legegyszerűbb példa, ha valakinek egy lokációt szeretnénk elküldeni, Google Maps megnyitása után jöhet a szkrínsot, aztán jól ráfirkálom, hogy hol is vagyok, merre kell jönni.

LG Optimus L9 LG Optimus L9 LG Optimus L9

A rendszer egyébként kifejezetten gördülékeny, az élénk színekkel operáló kezelőfelület barátságos, áttekinthető, állítható a betűméret és a betűtípus is, ráadásul az is konfigurálható, hogy a kijelző alatti gombok mennyi időre kapjanak háttérvilágítást onnantól számítva, hogy izgattuk őket. Üröm az örömben, hogy ebből a fehér fényből még csak egy pislákolás sem jutott a középső billentyűnek, bár aki ezt képtelen eltalálni, annak más baja is lehet, forduljon orvoshoz.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés