LG Optimus L7 - fagylalt elegáns köntösben

Külső

Az LG formatervezői jó munkát végeztek az L7 egy elegáns és letisztult készülékházat kapott. Sokak szerint a grafikusok sokat merítettek a Samsung Galaxy S II külsejéből, elég csak a lekerekített sarkú téglaformára, a plasztik anyaghasználatra és az igen hasonló előlapi gombra gondolni. Ez viszont semmit nem von le a telefon erényeiből, az Optimus L7 valóban szépre sikeredett. A 8,7 milliméteres vastagság mellé 121 grammos tömeg társul, így a zsebet sem húzza a mobil; a matt fekete hátlap pedig ellenállóbb az ujjlenyomatokkal és egyéb szennyeződésekkel szemben, mint a lakkréteggel bevont társai. Az összeszerelés kettős érzést keltett bennünk: a rögzítés mindenhol stabil, a hátlap nem esik le, a gombok nem lötyögnek, a telefont egy kicsit megcsavargatva viszont erőteljes recsegésbe kezd a borítás. Igaz, az említett mozdulatsor azért nem tartozik a gyakori tevékenységek közé.

LG Optimus L7
[+]

Az előlap tetején legfelül a hangszóró és egy ezüstös LG logó látható, melyek mellett a másodlagos kamera, a fényérzékelő és a közelségszenzor foglal helyet. A legnagyobb területet a 4,3 hüvelykes képátlójú kijelző foglalja el, amely 480 x 800 képpontos felbontással és 16 millió megjeleníthető színárnyalattal rendelkezik. A technológiát tekintve egy Nova megjelenítővel van dolgunk, az IPS egyik alfajának számító panel igen magas fényerővel operál, ez körülbelül 600 nitet jelent. A jókora betekintési szögeknek köszönhetően szinte bárhonnan nézve éles marad a kép, ám a színek lehetnének egy fokkal élénkebbek. Az érintéseket kapacitív módon érzékeli, egyszerre akár több helyen is. A képernyő alatt három gomb kapott helyet: középen egy fizikai főképernyő billentyű terpeszkedik, bal és jobb oldalt pedig egy-egy kapacitív tapigomb (vissza és beállítások) található.

LG Optimus L7
[+]

A hátlap bordázott plasztikból készült, amely azon kívül, hogy jól viseli a szennyeződéseket, stabil fogást is biztosít. Díszítőelemből kevés van: a kamera és a LED villanó egy fém keretben kapott helyet, a fényképezőmodul alá egy ezüstös LG logót és feliratot rajzoltak a tervezők. A külső hangszóró a bal alsó sarokban csücsül, a minőségére rányomják a bélyeget a szokásos mobilos gyermekbetegségek. Az alacsony dinamikatartomány miatt hajlamos a recsegésre, így zenehallgatásra nem érdemes használni, ám a korrekt hangerőnek köszönhetően telefonbeszélgetések kihangosítására ideális.

LG Optimus L7
[+]

A telefon oldalát egy grafitszürke keret futja körbe, amely felül éppen magasabb a kijelző síkjánál, ezáltal védve az arccal az asztalra helyett telefont. A 3,5 milliméteres kimenet felül helyezkedik el, tőle jobbra pedig a ki- és bekapcsoló gomb tanyázik, mely a képernyő lezárására, illetve feloldására is használható. A hangerőt a bal oldalt szabályozhatjuk, alul pedig mindössze egy microUSB-aljzat árválkodik.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

  • LG blog: Az új felhasználói felület

    Így néz ki az Android 4.0-s felhasználói felület az LG készülékeken.

  • LG blog: Kezünkben az Optimus L7

    Megérkezett szerkesztőségünkbe az L széria legerősebb tagja, az Optimus L7.

  • MWC2012: LG Optimus L5

    Az Optimus L7 és L3 közé pozicionált telefon 800 MHz órajelű processzorral és Ice Cream Sandwich operációs rendszerrel kerül a boltok polcaira.

Hirdetés