LG Optimus G - a G-erő

Hirdetés

Extra szoftverek

Mielőtt rátérnék az LG által külön telepített programokra, még néhány roppant ötletes megoldást említenék. Az egyik ilyen az úgynevezett egykezes használat. Noha a telefon relatíve egészen kompakt, azért ekkora képernyőt már csak nagyobb kezű ember tud átérni. Tudták ezt a mérnökök is, ezért a tárcsázónál aktiválható az egykezes használat mód, amivel a gombok jobb vagy bal oldalra húzódnak, ezáltal biztosan elérjük őket a hüvelykujjunkkal. Ez azonban nem minden, mert ugyanezt megcsinálták a virtuális billentyűzettel, amit álló helyzetben szintén jobbra vagy balra el tudunk tolni, és valóban lehet egy ujjal gépelni rajta (igaz, ilyenkor azért elég vékonyak lesznek a gombok). Erre rákontráztak azzal, hogy fekvő képernyőnél pedig ketté lehet választani a billentyűzetet, amolyan iPad módra.

LG Optimus G LG Optimus G

Mindezek után nézzük, milyen extra szoftvereket kapunk az Optimus G-vel. Elsőnek van egy Alkalmazás kezelőnk, amivel az extra programok és bizonyos funkciók önállóan is frissíthetők, sőt bizonyos dolgok teljesen el is távolíthatók, ami tényleg a főzött ROM-ok világát idézi. Ráadásul a telefon fel is ajánl néhány plusz alkalmazást, régiótól függően (pl. nekem a T-Home műsorújság, a Mastercard Mobile és az Origo szerepelt a listában). A Backup neve előre jelzi, ezzel biztonsági másolatot tudunk készíteni a telefonon lévő tartalmakról (beleértve olyanokat, mint a hívásnapló, böngésző könyvjelzők, SMS, rendszerbeállítások), akár ütemezve. A Diktafon elég egyértelmű, az ébresztés/óra résznél pedig találunk időzítőt, stoppert és 3D-s nézetű világórát. Ugyancsak nincs mit mondani a Fájlkezelő, Feladatkezelő, Feladatlista részekről, a nevek magukért beszélnek. Az Időjárás is ilyen, viszont itt ki kell emelnem az igényes grafikus kivitelezést, ami talán a HTC Sense-ben lévőn is túltesz.

LG Optimus G LG Optimus G

A Jegyzettömb a sima szöveg mellé csatolhatunk egyéb tartalmakat is, valamint többféle háttérszínt választhatunk. Ennél sokkal komolyabb a Jegyzetfüzet, ami a Samsungokban látott Mininaplóhoz hasonlít. Itt már van szabad kézírás, rajzolás, színek, vonalvastagságok, beszúrhatunk képeket, és az egészet amolyan virtuális könyv formában tárolhatjuk. Természetesen egy ilyen telefonról nem hiányozhat a dokumentumkezelő, amit egy fullos Polaris Office képében kapunk meg, ez szerkesztésre is alkalmas. Ejtsünk szót a QuickMemo-ról is, ez az LG specialitása, bár itt már nem újdonság. A hangerőgombokat egyszerre megnyomva az aktuális képernyő lementhető, de úgy, hogy előtte még rá is rajzolhatunk, illetve jegyzetelhetünk.

LG Optimus G LG Optimus G

Egy újabb érdekesség a Quick Translator, amely a kamera segítségével képes beolvasni szöveget egy megadott nyelven, majd azt egy másik nyelvre lefordítani. Állítható, hogy csak egyetlen szót vagy bekezdést vagy a kamera által látott összes szöveget szeretnénk használni. Ehhez kötődik a DioDict szótár program, ami meglehetősen profinak néz ki. Mivel a tesztkészülék ázsiai piacra szánt kivitel volt, így nem kizárt, hogy ez a két program az európai változatból hiányozni fog. A RemoteCall Service az LG már itthon is működő telefonos távoli segítségnyújtásához kell. A SmartShare a DLNA megosztást intézi, a SmartWorld az LG saját szoftveráruházát rejti. Végül kapunk még egy Videószerkesztőt és egy Video Wiz programot. Utóbbi előre definiált stílusokkal zenés videót készít a meglévő fotókból vagy videókból. Kicsit megmosolyogtató, hogy az opciók között lehet memóriát választani, ám az SD kártya inaktív, hiszen ilyen nincs a telefonban.

LG Optimus G LG Optimus G

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés