Lenovo Vibe X3 - az átalakulás első lépcsőfoka

Hardver, Vibe UI

A burkolat alá Qualcomm lapkakészlet került, egész pontosan a tavalyi év egyik legjobbja, a hatmagos processzorral ellátott Snapdragon 808 (MSM8992). Az erőteljes melegedési gondokkal küszködő Snapdragon 810 helyett jó döntésnek tűnik egy kicsit visszafogottabb teljesítményű, de kiegyensúlyozottabban működő lapkát választani, négy darab, 1,2 GHz-en ketyegő Cortex-A53 mellett két darab, 1,8 GHz-en ketyegő Cortex-A57 processzormag teszi a dolgát Adreno 418 grafikus gyorsító, 3 gigabájt RAM és 32 gigabájtnyi tárolóegység társaságában. Memóriakártyából maximum 128 gigabájtost helyezhetünk be, az alkalmazásadatokat is áthelyezhetjük gond nélkül, de sebesség szempontjából talán érdemesebb a belső tárhelyet igénybe venni, amiből körülbelül 24 gigabájt érhető el az első bekapcsolás után.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Lenovo Vibe X3 Honor 7 Meizu MX5 LG G4
Rendszerchip Snapdragon 808 HiSilicon Kirin 935 MediaTek MT6795 Snapdragon 808
AnTuTu Benchmark 5.x 53755 pont 53149 pont 48541 pont 49597 pont
Vellamo Browser 4489 pont 2872 pont 2926 pont 4131 pont
Vellamo Metal 1709 pont 1430 pont 1386 pont 2241 pont
Geekbench 3 (single) 968 pont 943 pont 959 pont 1100 pont
Geekbench 3 (multi) 3264 pont 3621 pont 5135 pont 3495 pont
GFXBench Man. onscreen 15,0 fps 9,5 fps 9,4 fps 9,3 fps
GFXBench Man. offscreen 15,0 fps 9,2 fps 9,7 fps 14,9 fps
GFXBench T-Rex onscreen 30,0 fps 18,0 fps 26,0 fps 24,5 fps
GFXBench T-Rex offscreen 30,0 fps 15,0 fps 26,0 fps 34,3 fps

A szintetikus teljesítménytesztek továbbra is azt mutatják, hogy a Snapdragon 808 megállja a helyét az élmezőnyben is, de ahogy jönnek az idei, előreláthatólag elég komoly fejlődést felmutató lapkák, úgy fog villámgyorsan öregedni ez a hardver és leesni a középkategória szintjére. De természetesen ettől nem kell feltétlenül tartania annak, aki Vibe X3-at választ, hiszen ettől függetlenül a rendszersebesség kitűnő, a játékok és egyéb programok gyorsan betöltenek és a görgetés is folyamatos. Az animációk lassúsága elég feltűnő jelenség, de ezek nagy részét fel tudjuk gyorsítani vagy ki tudjuk kapcsolni a fejlesztői beállítások között, így nem okoz komoly gondot. Problémát jelenthet viszont, hogy a fém oldalkeret kifejezetten fel tud melegedni, és a polikarbonát hátlapon is érezni, ha komolyabb igénybevételnek tesszük ki a rendszert, pedig mostanában elég hűvös az időjárás.

Lenovo Vibe X3 teszt
[+]

A Vibe UI kezelőfelületről sokáig rutinszerűen mondtuk, hogy hagyományos főmenü nélkül operál, most viszont úgy tűnik, hogy ezt el kell felejtenünk, az egész kinézet és funkcionalitás kicsit elmozdult a gyári Android 5.1.1 irányába, ennek megfelelően visszakerült az alkalmazásmenü. A kezdőképernyők számát tetszőlegesen variálhatjuk, egy oldalra maximum 4 x 5 ikont helyezhetünk ki, a tálcára 5 elem fér. Ami nem változott, az a vibrálóan élénk színvilág és a Témaközpont, ez utóbbi viszont fix témákkal dolgozik, letölteni és telepíteni nem tudunk, be kell érnünk azzal a hat darabbal, ami gyárilag rendelkezésünkre áll.

Lenovo Vibe X3 teszt Lenovo Vibe X3 teszt
[+]

A Lenovókon lévő operációs rendszer viszont nem csak annyiban különbözik a gyári rendszertől, hogy témázható, hanem csupa egyéb finomság is van benne: a névjegyzékben például találunk szaknévsort, ahol a lokációnk alapján kereshetünk éttermeket, hoteleket, mozit, kórházat, bankautomatát, bevásárlóközpontot, bankot, benzinkutat és mindenféle egyéb fontos címet telefonszámmal együtt, természetesen a Google adatbázisaiból. Ezen kívül rögzíthetjük a telefonbeszélgetéseinket, változtathatjuk az üzeneteink betűméretét a hangerőgomb nyomogatásával, és szinte mindenhol találkozunk ilyen apró, de fontos extrákkal. A beállítások között is vannak érdekességek, aktiválhatjuk például a dupla koppos feloldást, csinálhatunk osztott képernyőt univerzális VR-szemüvegekhez, egyedül az ablakos mód hiányzik nagyon: egy ekkora megjelenítőn már kimondottan adná magát, de sajnos kimaradt.

Lenovo Vibe X3 teszt Lenovo Vibe X3 teszt
[+]

A hátlapon lévő ujjlenyomat-olvasót csak a kijelző feloldására használhatjuk, ami pedig ennél kellemetlenebb, az az, hogy összesen csak 2 ujjunkat regisztrálhatjuk. Általában örülünk annak, ha sok lehetőségünk van, hiszen úgy akár megtehetnénk azt is, hogy a tökéletes hatékonyság érdekében egy ujjbegyet kétszer regisztrálunk be, de itt egyértelműen jobban járunk, ha a két mutatóujjat mutatjuk meg az érzékelőnek, a hátlapon lévő egység pont így adja ki magát. Örömteli, hogy a regisztráláskor egyértelmű utasításokat ad a kütyü, nem csak százalékokat jelez, a beolvasás és a kijelző feloldása pedig villámgyors, a bekapcsológombot meg sem kell nyomnunk, elegendő ha az ujjlenyomat olvasót érintjük meg, 0,5-1 másodperccel később már a kezdőképernyőn találjuk magunkat.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Mobilarena TV: A nagyokkal versenyez

    A tavalyi év végén mutatkozott be a Lenovo aktuális, Snapdragon 808-alapú csúcsmodellje, a Vibe X3 nagyobb és kerekdedebb lett, most pedig eljutott hozzánk is!

  • Lenovo Vibe X2 - négysávos országút

    A hathüvelykes Vibe Z2 Pro után egy kompakt méretű Lenovo csúcskészülék járt nálunk, amely rétegelt formatervével és remek rendszersebességével hívja fel magára a figyelmet.

Hirdetés