Lenovo Vibe X3 - az átalakulás első lépcsőfoka

Hirdetés

Hangszórók, zene

A Vibe X3 marketingjénél a zenehallgatást emelték ki a legjobban, ez pedig nem véletlen. Az előlapon található két darab, 1,5 wattos hangszóró tényleg sztereóban szól, a hangminőség pedig sokkal jobb, mint amit a mobilok általában nyújtanak. A maximális hangerő meglepően sok, a basszusai markánsak, a hangszerek szeparációja is egész jó, a mélyközép és a magas tartományok viszont lehetnének jobbak, előbbi lehetne testesebb és markánsabb, utóbbi pedig túl harsány, már-már kellemetlen a fülnek. A lent látható videón a jó öreg HTC One-t tettük a Vibe X3 mellé, még a kameránkon lévő beépített mikrofon is jól érzékelteti, mekkorát fejlődtek ezek a hangszórók 2-3 év alatt.

Az előlapi hangszórók után térjünk át a fejhallgatós hangminőségre, hiszen ez az, ahol tényleg meglepetést okozott a mobil. A digitál-analóg konverziót egy Sabre 9018C2M végzi (ez került az audiofil telefonnak titulált LG V10-be is), az erősítésért Texas Instruments 1612-es OPA felel. A gyári, felvevőgombos, in-ear headset zenei minősége bőven hagy kívánnivalót maga után, az igazi meglepetés akkor ér minket, ha egy jobb fülhallgatóval próbálkozunk. Elsőként a Sony h.ear on-t próbáltuk ki hozzá: a részletessége, a tere és a szeparációja persze nem volt a csúcson, de pontos, élénk és dinamikus hangot szolgáltatott vele a Vibe X3, kimondottan jó volt így zenét hallgatni. A 250 Ohm impedanciájú Beyerdynamic DT880 volt az a szint, amivel már abszolút nem tudott mit kezdeni, de ezen nem lehetünk meglepődve, hiszen még mindig egy mobiltelefonról beszélünk.

Lenovo Vibe X3 teszt Lenovo Vibe X3 teszt
[+]

Amennyire jó a zenei minőség hardveres téren, annyira szűkös a felhozatal a szolgáltatások és a szoftvere oldalán. FM-rádió például nincs, zenelejátszó programként csak a Google Play Zene áll rendelkezésünkre gyárilag. Hangszínszabályzó van, a Dolby Atmos előre beállított sémákkal (film, játék, zene és beszélgetés) dolgozik, de ezeket egyénileg is tudjuk szabályozni, van hangerő-kiegyenlítő, térhatású virtualizáló és számos jól hangzó dolog, de ezeket érdemes kikacsolva tartani, egyedül a Turbó HiFi mód az, amit érdemes lehet kipróbálnia annak, aki az erőteljesen túlszínezett hangképet szereti, a hangzatos név nagyjából egy erőteljesebb extra loudness-t takar.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Mobilarena TV: A nagyokkal versenyez

    A tavalyi év végén mutatkozott be a Lenovo aktuális, Snapdragon 808-alapú csúcsmodellje, a Vibe X3 nagyobb és kerekdedebb lett, most pedig eljutott hozzánk is!

  • Lenovo Vibe X2 - négysávos országút

    A hathüvelykes Vibe Z2 Pro után egy kompakt méretű Lenovo csúcskészülék járt nálunk, amely rétegelt formatervével és remek rendszersebességével hívja fel magára a figyelmet.

Hirdetés