Lenovo Vibe P1m - tartós, de gyenge elem

Hirdetés

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Szerencsére már az új, belépőszintű lapkák többsége is támogatja a 4G/LTE hálózatokat, így tesztalanyunknak sem okoz gondot a 4G-re felcsatlakozni (800/850/900/1800/2100/2600 MHz). Ilyenkor maximum 150/50, 3G esetén pedig 21/5,76 Mbps-os sebességet érhetünk el. A telefon ugyebár két microSIM-et fogad, szerencsére mindkét foglalat 4G-s, a kártyák azonban csak standby módban képesek együtt lógni a hálózaton, ha az egyikről hívást kezdeményezünk, a másik lekapcsolódik és elérhetetlen lesz. A P1m rendelkezik 802.11b/g/n-es, internetmegosztásra is alkalmas WiFi-vel, A2DP-s és LE-s (alacsony energiafelhasználás) Bluetooth 4.1-gyel, továbbá nem maradt ki az A-GPS modul sem. A pozicionálás körülbelül fél percet vesz igénybe, a GLONASS műholdakat nem látja a mobil. NFC és infra port nincs, de szerencsére az USB-OTG nem maradt ki, ezáltal külső eszközöket is csatlakoztathatunk az okostelefonhoz.

Az UC Browser és a GPS Test eredménye Az UC Browser és a GPS Test eredménye
Az UC Browser és a GPS Test eredménye [+]

Ha szörfözni szeretnénk az interneten, akkor vagy a Chrome-ot használjuk, amivel (ha a Google fiókba bejelentkezünk) könnyedén szinkronizálhatjuk a könyvjelzőket, előzményeket és jelszavakat, vagy pedig az UC Browsert vehetjük igénybe, ami sokkal több szolgáltatással rendelkezik. Ilyen az éjjeli üzemmód, amivel sötétben kellemesebb az olvasás, mobilnet esetén pedig a képeket is száműzhetjük, ezáltal adatforgalmat spórolhatunk meg. Le tudjuk menteni az oldalakat offline olvasásra, kérhetünk asztali nézetet, választhatunk témákat, ráadásként pedig a sortördelés is működik, igaz, nem zoom alapon, hanem előre meghatározott betűmérettel. A görgetési sebesség mindkét program esetén folyamatos, a weblapok is gyorsan megnyílnak.

Az akkumulátor nem cserélhető, feletette két microSIM és egy microSD foglalat látható
Az akkumulátor nem cserélhető, feletette két microSIM és egy microSD foglalat látható [+]

Értékelés: Lenovo Vibe P1m
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

A beépített, 4000 mAh kapacitású lítium-polimer akkumulátor egész jól bírja a nyüstölést, körülbelül 5 óra kijelzőidő, illetve 7 óra filmnézést lehet kihozni egy teljes feltöltésből. A bal oldalon lévő csúszkával aktiválható energiatakarékos módnál csökken a fényerő, és csak néhány alkalmazás használatára nyílik lehetőség (telefon, üzenet, számológép, zene, böngésző, Facebook), a készenléti idő ilyenkor ugrásszerűen megnő (így mondjuk tíz százalékos töltöttséggel akár több órát kibír a mobil töltő nélkül), ám az IPS kijelző sajnos jóval többet fogyaszt, mint például az AMOLED, szóval csodákat sem szabad várni.

A Lenovo Vibe P1m hivatalos forrásból beszerezve 60 ezer forintba kerül, ami akárhogy is nézzük, sok. Hiába a viszonylag, legalábbis az átlagosnál hosszabb üzemidő, más téren nem nyújt kiemelkedőt a telefon, sőt, igazából az olcsóbb készülékek szintjén mozog. Kezdjük azzal, hogy a MediaTek MT6735P lapka elég gyenge eresztés, és bár az egyszerűbb műveletek során megküzd a HD felbontású kijelzővel, ha kicsit jobban leterheljük, a szoftver sebessége is drasztikusan csökken. A képernyő egyébként sem annyira szép és kontrasztos, mint a legtöbb Lenovo mobil esetén, a betekintési szög is közepes, ebben az árszegmensben sokkal jobb megjelenítőkkel is lehet találkozni. A kamera is maximum csak átlagosnak mondható, a kétkártyás képesség sem egyedi tulajdonság, főleg úgy, hogy a SIM-ek csak standby módban képesek együtt kapcsolódni a hálózathoz. Tesztalanyunknak komoly konkurenciával kell megküzdenie, rögtön ott a picivel drágább Xiaomi Redmi 3, ami minden téren többet ígér, ha pedig hasonló tudást keresünk, és a formaterv annyira nem számít, akkor feleennyiért hozzájuthatunk a Doogee X5 Pro telefonhoz. A Vibe P1m tehát sajnos most nem sikerült jól, pontosabban jó lenne, de sokkal olcsóbban kellene adni, ilyen áron nem érdemel plecsnit.

Legendd

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés