HTC Snap (S521) - szerényen, a BlackBerry ellen

Hirdetés

Hardver, operációs rendszer, szoftverek

A készüléken tehát Windows Mobile 6.1 Standard operációs rendszer fut, lassan tényleg elképzelhető, hogy ez az utolsó ilyen masina, a HTC részéről legalábbis. A hardver finoman szólva is robusztus lett, a processzor egy 528 MHz-es Qualcomm MSM7225, a ROM mérete 256, a RAM-é pedig 192 MB, programok futtatására úgy 72 MB áll rendelkezésre, az adatokra viszont sajnos nem jut ennyi (55 MB). A gép sebessége az erős központi feldolgozóegység ellenére is kiábrándító, sokszor tényleg hosszú másodperceket kellett arra várnom, hogy valami történjen. Ennek persze az is az oka, hogy az operációs rendszer nem teszi lehetővé, hogy az épp futó alkalmazásokat csak úgy bezárjuk, a piros vagy vissza gombokkal csak a háttérbe küldjük őket, ami ahhoz vezet, hogy a memória szépen telik meg, a gép pedig lassul. A házikós gomb nyomva tartásával szerencsére elérhetjük a feladatkezelőt, amivel kissé macerásan, de segíthetünk a dolgon.

HTC Snap (S521)
[+]

A készüléken lévő operációs rendszeren információim szerint még fog csiszolni a HTC, mondhatni, hogy kissé bétásan került a boltok polcaira, amit érezni is. A fagyások, lassulások állandóak voltak, komoly lagokat is tapasztaltam — a gép persze bőven a használható szinten belül mozgott, de akkor is idegesítő volt.

HTC Snap (S521) HTC Snap (S521)

A készenléti képernyőn alapérzelmezés a HTC elrendezését láthatjuk, mely egy vertikálisan görgethető, animált listát tartalmaz, tulajdonképpen hasonlít a TouchFLO-hoz, csak ehhez az operációs rendszerhez szabták. Fent az időt/dátumot/aktuális WiFi hálózatot láthatjuk, lejjebb a naptárral kapcsolatos dolgok, alatta az elmulasztott hívások és az új üzenetek kaptak helyet. Ezek alatt az SMS-eket, az e-maileket, az időjárást, az Internet Explorer gyorsindítóját, a zenelejátszót, a Getting Started részt és a profilváltót találjuk, mindegyik hasznos és jól kezelhető, jól felépített plug-inről van szó.

HTC Snap (S521) HTC Snap (S521)

A menü már rácsos elrendezésű, kicsit retro kinézetű, egy képernyőn kétszer négy ikont láthatunk. A szokásos szoftvereket — Office Mobile programcsalád, Internet Explorer, Windows Media Player — természetesen megtaláljuk a masinán, de mellettük pár extra alkalmazás is helyet kapott. A multimédiás résznél egyértelmű, hogy a problémás dolgokat a HTC a saját alkalmazásaira cserélte, kapunk tehát egy villámgyors képnézegetőt, a Streaming Media javított változatát, használható zenelejátszót, de erről később. Érdemes továbbá megemlíteni az Adobe Reader LE-t, a Google Maps-t, valamint a JBlend nevű Java futtatókörnyezetet, amivel ki is fújt a lista.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • HTC

Azóta történt

Előzmények