HTC One X - egy telefon mind felett

Hirdetés

Adatkommunikáció, akkumulátor, verdikt

A One X adatkommunikációs képességeibe nehéz belekötni. A GSM-modul négynormás (850/900/1800/1900 MHz), a négysávos UMTS-chip (850/900/1900//2100 MHz) mellett mobil hálózaton elviekben 21 Mbps letöltési és 5,76 Mbps feltöltési sebességgel számolhatunk. A WiFi-modul (802.11a/b/g/n) WiFi-direct támogatással is fel van vértezve, a tartalmakat pedig DLNA-kapcsolaton keresztül is kivezérelhetjük; az ehhez tartozó menü elővarázsolásához egyszerűen felfelé irányban végig kell húznunk három ujjunkat a képernyőn. A mobil internet megosztására is van lehetőség, ezt megtehetjük Bluetooth- és USB-kapcsolaton keresztül, illetve akár a WiFi-modult is használhatjuk erre a célra. Mint az egy csúcsmodelltől elvárható, tesztalanyunk 4.0-s Bluetooth-modullal, NFC-egységgel és aGPS-szel is rendelkezik, utóbbi gyorsan és pontosan megtalálja a jelet. Ráadásul egy LTE-képes verzió is piacra kerül majd, amely a Tegra 3 lapkakészlet helyett egy negyedik generációs Qualcomm Snapdragonnel lesz szerelve.

HTC One X with Sense 4.0 HTC One X with Sense 4.0

Ezennel elérkeztünk a telefon egyik gyenge pontjához, az akkumulátorhoz. A hátlap alatt egy 1800 mAh kapacitású akku található, ami papíron egyáltalán nem gyenge, a valóságban azonban nem ez a helyzet. A One X roppant gyorsan le tud merülni, tapasztalataink alapján a terhelés mértékétől függetlenül este mindenképpen töltőre kell dugni a készüléket. Többször előfordult, hogy az estét sem várta meg, már 10-12 óra használat után enni kért, ami felettébb bosszantó tud lenni. Persze az igazsághoz hozzá tartozik, hogy a használatra folyamatos WiFi-kapcsolat, napi egy óra A2DP-kapcsolaton keresztüli zenehallgatás és negyed óránkénti email-szinkronizálás volt a jellemző, némi fotózással megspékelve.

HTC One X
HTC One X

Értékelés: HTC One X
Külső
Ergonómia 10 pont
Anyaghasználat 10 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 10 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 10 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 10 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 4 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

A HTC zászlóshajóját megtapogatva minden tech-őrültnek a földön koppan az álla, a tajvani elképesztő minőségű telefont tett le az asztalra. Már a Mobile World Congress előtti sajtótájékoztatón is komoly hatással volt ránk a készülék, ám mindez sokkal nagyobbat ütött élőben. Az elegáns formaterv, igényes anyaghasználat és csúcs hardver alkotta trióhoz egy lenyűgöző képminőségű kijelző társul, szinte minden elképzelhető adatkommunikációs képességgel megspékelve. Nem is beszélve a Sense felület legújabb verziójáról, amely letisztultabb és ergonomikusabb lett elődjénél, miközben rengeteg új szolgáltatással és funkcióval bővült. A kamera nem rossz, ám az előzetes hírverésnek a nyomába sem ér, az akkumulátor miatt pedig egy óriási fekete pontot véstünk be a képzeletbeli ellenőrzőfüzetbe. Míg tavaly úgy éreztem, hogy a Sensation kevés a trónhoz, a One X esetében nincs helye kételkedésnek, jelenleg a HTC újdonsága a legjobb androidos telefon. Persze ehhez a Samsungnak is lesz egy-két szava, ám egy biztos, a dél-koreai gyártó felkötheti a nadrágot, tesztalanyunkat ugyanis nem lesz könnyű lekörözni.

A telefon viszont nem olcsó, erre már a HTC név is garancia. Kártyafüggetlen konstrukcióban 180 ezer forintot kell érte leszurkolnunk, ami nagyon sok egy telefonért. Ha valaki rengeteg pénzért szeretne androidos telefont venni, nem érdemes sokat gondolkodni, jelenleg a One X az etalon; egy év múlva is simán megállja majd a helyét. Bár a képességek alapján megérdemelné a különösen ajánlottat, az ár és a gyenge rendelkezésre állási idő miatt csak az ajánlott plecsnit kapja meg.

HTC One X

dr. Kind

A tesztkészüléket a Speedshop biztosította, köszönjük! Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a T-Mobile 4G mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • HTC

Azóta történt

Előzmények

  • Sense 4.0 bemutató

    A One szériában debütált a HTC saját felhasználói felületének legújabb verziója; az Andriod 4.0-ra épülő új Sense ergonomikusabb, letisztultabb és okosabb lett.

  • HTC One V – Legend újratöltve

    Kimagasló minőségű kamerával és Beats Audio támogatással érkezik az Android 4.0 ICS alapokon nyugvó HTC Legend reinkarnáció.

  • MWC2012: rivaldafényben a HTC One S

    A HTC sajtótájékoztatóján a gyártó eddigi legvékonyabb készülékét is bemutatták. A One S kétmagos processzorral, Ice Cream Sandwich-csel és Sense 4.0 felülettel szeretné megnyerni a vásárlókat.

Hirdetés