HTC One mini - tenyérnyi csoda

Hirdetés

UI, szoftverek

Az operációs rendszer az Android 4.2.2-es verziója, melyet a HTC Sense 5.0-s kiadása tesz teljessé. A gombelrendezés a sima One-hoz hasonlóan itt is egyedi, a kijelző alatti rész közepén található HTC logótípiát balról egy vissza, jobbról egy home gomb határolja, menü tehát nincs. A multitasking képernyőt a home kétszeri megnyomásával érjük el, ha pedig nyomva tartjuk, a Google Now ugrik elő, amit egyébként a home gombról irányuló swipe mozdulattal is elérhetünk. Mindezt viszonylag könnyen meg lehet szokni, de ettől függetlenül jobbnak tűnik a többi készüléken található, klasszikus elrendezés.


[+]

A rendszer testreszabhatóságával nincs gond, a HTC rengeteg lehetőséget kínál. Már rögtön a zárolási képernyőn is több séma közül választhatunk, az alapértelmezett esetén az idő és az időjárás jelenik meg pár gyorsindító gomb társaságában, de választhatunk olyan módot, ahol az értesítések vagy a fényképeink jelennek meg, esetleg a zenelejátszó van beágyazva. Ha pedig úgy tartja kedvünk, ki is kapcsolhatjuk az egészet, ilyenkor egyből a készenléti képernyőre jutunk, ahol widgeteket és parancsikonokat helyezhetünk el – előbbiekből rengeteg van, hiányérzetünk nem lesz. Az egyik oldalon mindenképp a HTC BlinkFeed található, mely szépen egybegyűjti az általunk beállított hírforrások és a közösségi oldalak eseményeit, amit utána gusztusosan tálal. Akit bővebben is érdekel a dolog, az az eredeti One-t bemutató cikkünk megfelelő oldalán tájékozódhat.


[+]

A menüben ezúttal is lehet változtatni a rácsméretet, a One-ban is megtalálható 3 x 4-es és 4 x 5-ös opciók között variálhatunk; dr. Kinddal ellentétben én előbbit preferáltam, de aki sok alkalmazást használ, annak hasznosabb lehet a kicsit zsúfoltnak tűnő, de helytakarékosabb megoldás. Az ikonok a Sense felületen egyediek, flat stílusúak, de az összhang mégsem tűnik a legjobbnak, legalábbis a grafikus ismerőseim ezt mondták. Van is benne némi igazság, egyrészt azért, mert már a Google alkalmazások pikrogramjai is kilógnak a sorból, de amint feltelepítünk pár appot vagy játékot, borul az egész kép; épp ezért érdekes kérdés, hogy a teljesen újrarajzolt iOS 7 vajon mit fog nyújtani az új iPhone-(ok)on.


[+]

Extra szoftverekkel abszolút jól áll a One mini. Van egy külön autós használatra tervezett kezelőfelület (Car), gyárilag feltelepített Dropbox kliens, melyhez egyébként extra 23 GB tárhelyet is kapunk két évre. A Kid Mode akkor lehet hasznos, ha egy gyerek is játszik a telefonon, a PDF megjelenítő és a teljes verziós Polaris Office viszont inkább a felnőtteknek hasznos. Bár van FM-rádió, internetes állomásokat is foghatunk a TuneIn Radio nevű szoftver segítségével, számokat ismerhetünk fel a Sound Hounddal, plusz megtaláljuk az elmaradhatatlan Zseblámpa alkalmazást is.


[+]

Intelligens beállításokat is találunk szép számmal. Az értesítő LED-hez különféle eseményeket rendelhetünk, igaz, azt nem dönthetjük el, hogy melyiknél milyen szín világítson. Hasznos a ténylegesen felhasználható 11,1 GB-os tárhely szemétmentesítésére irányuló szolgáltatás, valamint a különféle típusú készülékekről (Android, BlackBerry, iPhone, Windows Phone) történő adatátvitelt lehetővé tevő segédprogram is.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • HTC

Azóta történt

Előzmények

  • HTC One - One új a nap alatt

    Ismét egy minőségi készülékkel jelentkezett a HTC, az új zászlóshajó prémium anyaghasználattal, Full HD kijelzővel és Ultrapixel kameratechnológiával támad.

  • HTC One SV - egy kis 4G

    Tudásban a középkategória felső szegmensébe tehető a HTC üdvöskéje, amelynek legfontosabb újdonsága, hogy LTE hálózatokon is működik, viszont nem túl olcsó.

  • HTC One X+ - ha kell egy kis energia

    A HTC One X+ az előnyére változott, ráadásul a Jelly Beant is megkapta, ám nem éppen pénztárcabarát az árazása.

  • Négymagos okostelefonok viadala

    Ringbe szállnak az idei nagyágyúk, a négymagos processzor és a HD felbontású kijelző alapfelszereltségnek számít a mezőnyben.

Hirdetés