HTC One mini - tenyérnyi csoda

Előszó

Bár a gyártók szinte egybehangzóan azt mondják, hogy a jövő az úgynevezett phableteké, vagy legalábbis az 5 hüvelyk fölötti kijelzővel felszerelt okostelefonoké, a különféle összeesküvés-elméletek kedvelőin túl az átlagemberek is felfedezhetnek olyan dolgokat, amelyek alapján nem biztos, hogy az összes gyártónál szavahihető jósok ülnek. Lehetett ugyanis olyan pletykákat hallani, melyek szerint a Samsung Galaxy S4 Mini azért érkezett jelentősen később, mint az anyakészülék, mert túlságosan jóra sikerült és a koreai vállalat félt, hogy kannibalizálnák az eladásokat. Ami azt illeti, ebben lehet is némi igazság, mert akármennyire kellemes masina is a Galaxy S II és az S III, a jelek szerint sokan szerettek volna váltani, a rendes S4 előretolásával pedig egyértelmű is volt, hogy mire kell nekik. Az eladások az egekben.

Robert Downey Jr. with HTC

A tajvani HTC ellenben nincs kellemes helyzetben, hiszen ők azt szerették volna, hogy az említett készülékekről az ő One nevű modelljükre térjenek át a lelkes Android-felhasználók, de a jelek szerint nem jöttek be a számításaik. Pedig a készülék egy picivel a nagy konkurens előtt piacra tudott kerülni, a mi véleményünk szerint pedig nagyon egyben van, nem könnyű belekötni. A HTC pedig a hírek szerint továbbra is nehéz helyzetben van, amiből többek között Robert Downey Jr. szerződtetésével szeretnének kilábalni. Félreértés ne essék, nem a színész fogja tervezni a jövőre megjelenő készülékeket, ez a tajvaniaknál pár másik gyártóval ellentétben biztosan nem jelentene előrelépést; reklámarc lett az úr, az első próbálkozás pedig bár egyesek szerint zseniális, az én véleményem szerint kimondottan fantáziátlan. És nem mellesleg teljesen értelmetlen, de nyilván nem én vagyok a reklámszakember.

Érdemes elgondolkodni azon, hogy mi lett volna, ha tesztünk tárgya nem most, hanem valamikor tavasszal kerül piacra, mondjuk a HTC One-nal és a Galaxy S4-gyel egyszerre, a Galaxy S4 Mini előtt. A HTC One mini ugyanis egy nagyon vonzó ajánlatnak tűnik, hiszen elfogadható méretben tartalmazza azon tulajdonságok többségét, melyek egy okostelefont manapság sikeressé tehetnek. A Speedshop jóvoltából jó hamar hozzá is jutottunk egy tesztpéldányhoz, mely azonban nem végleges dobozban érkezett, így a hozzá kapott headset és töltő minőségéről sajnos egy szó sem fog elhangzani a cikkben.

Külső

Nem igazán emlékszem, hogy mit csináltam március végén, a naptáram szerint leginkább a Veletech szervezésével voltam elfoglalva, így történhetett meg, hogy a dr. Kind által tesztelt HTC One készülékkel teljesen elkerültük egymást. Pedig a csúcskészülékeket azért akkor is ki szoktam próbálni, ha történetesen nem én tesztelem őket. Viszont az elmaradt randevúnak köszönhetően most teljes újdonságként éltem meg a One mini formatervét és anyaghasználatát, amit leginkább úgy írhatnánk le, mint egy nagyon kellemes találkozást.

HTC One mini
[+]

Mert bár tökéletességről ezúttal sem beszélhetünk, az összhatás egyértelműen megnyerő. Adott egy kissé szappantartó-formájú, mindenhol lekerekített, unibody-jellegű készülékház, ahol szépen megmunkált alumínium és fehér műanyag váltja egymást. Utóbbival kapcsolatban sajnos nem lehetünk maradéktalanul elégedettek, hiszen nagy a kontraszt a két matéria között, ami főleg az oldalt körbefutó plasztiksávnál érhető tetten, azt ugyanis sokkal kevésbé élménydús dolog megfogni és megnézni, mint a masina többi elemét. A tartóssággal kapcsolatban is merülhetnek fel gondok, mert a hátlapon található két műanyagsáv egyikét sikerült is megkarcolnom a teszt során, pontosabban nem is tudom, hogy mi történt, mert apró repedések is lehetnek. Az viszont biztos, hogy a fémből készült felületnek nem lett baja; a műanyag betétekre valószínűleg az antennák árnyékmentesítése miatt van szükség, ettől függetlenül ezek a részek tűnnek a termék leggyengébb pontjának. Hangsúlyozom, az összhatás így is nagyon kellemes.

HTC One mini
[+]

A One mini esetében viszont nem is feltétlenül az anyaghasználat, hanem a méret a lényeg. A 4,3 hüvelykes kijelzőt egy 132 x 63,2 x 9,25 milliméteres kiterjedésű, 122 grammos búrába tudták belerakni a mérnökök, az eredmény pedig egy teljesen unisex eszköz lett, mely nem csak színvilága, hanem fogása miatt is tökéletesen beleillik szinte minden ember kezébe. Nem túl nagy, nem túl kicsi, az én személyes véleményem az, hogy ezek a méretek sokkal inkább az ideális számok mentén vannak, mint a csúcskészülékek, melyeket néha azért fogni és zsebre tenni is nehézkes művelet. Ízlések és pofonok, én mindenesetre ezt preferálom.

HTC One mini
[+]

A kijelző egyébként 1280 x 720 pixeles felbontású, ami ennél a méretnél 341 PPI-s értéket jelenti, mely bár elmarad a Full HD megjelenítők által nyújtott pixelsűrűségtől, bőven használhatónak mondható. Ebben persze a Super LCD2 technológiás panel szép, kontrasztos képe és hatalmas betekintési szöge is szerepet játszik, napfényben is nagyon jól olvasható a kijelző. Az előlap alján és tetején rácsos kialakítású alubetétek járulnak hozzá a megkapó dizájnhoz, érdekességük, hogy a fentibe rejtették el az állapotjelző ledet és a hangszórót is. Felül egyébként különféle szenzorokat és egy 1,6 megapixeles, BSI-szenzorral felvértezett előlapi kamerát is találunk.

HTC One mini
[+]

A hátlap nem kevésbé megkapó, felül 4 megapixeles felbontású UltraPixel kamerát és ledes villanófényt, középen HTC logót, alul beatsudio feliratot találunk, de a lényeg itt az anyaghasználat és az íves formaterv. Dizájn szempontjából az oldalsó részek a leggyengébbek, de nagy baj nincs, az összképet nem rontják. Felül a bekapcsológombot és a 3,5 milliméteres fülhallgató kimenetet, balra a tűvel kipattintható SIM-foglalatot, jobbra a hangerőszabályzó gombduót, alul a microUSB-csatlakozót és a mikrofont találjuk. A hátlap nyilván nem eltávolítható, a felsorolás alapján pedig mindenki számára egyértelmű lehet, hogy microSD bővítőhelyet nem kapott a One mini.

Hirdetés

Hardver, sebesség

A készülék szíve a Qualcomm Snapdragon 400 családba tartozó 8230AB típusjelű SoC, mely egy kétmagos, magonként 1,4 GHz-es órajelen ketyegő Krait processzort és egy Adreno 305-ös grafikus gyorsítót tartalmaz. Nem felsőkategóriás, de a kor igényeinek megfelelő megoldásról van szó, a csíkszélesség 28 nanométer, de a Snapdragon 600-hoz és 800-hoz képest gyengeség az L0 gyorsítótár hiánya, valamint az 1 GB-nyi memória is csak 533 MHz-es órajelen ketyeg. A termék pozicionálása szempontjából viszont nagyon fontos, hogy ugyanez az SoC dolgozik a nagy konkurens Samsung Galaxy S4 Miniben is.

Szintetikus tesztek
Benchmark HTC One mini HTC One Samsung Galaxy S4 Mini Huawei Ascend P6
AnTuTu 3.x 11487 pont 23743 pont 14436 pont 14235 pont
Geekbench 2 1391 pont 2678 pont 1897 pont 1544 pont
Geekbench 3 484 pont (Single-Core)
879 pont (Multi-Core)
? ? ?
Linpack 1.2.8 (single) 156,698 MF. / 0,54 s 305,961 MF. / 0,27 s 187,547 MF. / 0,45 s 46,600 MF. / 1,80 s
Linpack 1.2.8 (multi) 294,357 MF. / 0,57 s 746,313 MF. / 0,23 s 365,871 MF. / 0,46 s 158,521 MF. / 1,06 s
Smartbench 2012 Prod. 3118 pont 6750 pont 4813 pont 4278 pont
Smartbench 2012 Games 2735 pont 2808 pont 4053 pont 2993 pont
Quadrant Standard 2.x 6100 pont 12252 pont 7090 pont 4909 pont

A szintetikus tesztprogramok szerint ettől függetlenül gyengébben muzsikál a gép, mint a már sokszor említett koreai konkurens. Erre részben magyarázatot ad a nagyobb felbontású kijelző (1280 x 720 a 960 x 540 pixel ellen), ugyanakkor az is tény, hogy a pontszámok nem túl impresszívek. A használat közben tapasztalható tényleges sebességgel viszont már nincs gond, a görgetéseken csak a tapasztalt és sokat látott szemek vehetik észre, hogy a hardver nem a jelenlegi csúcsot jelenti, de a működés elég folyamatmentes ahhoz, hogy ne okozzon sok bosszúságot. Minderről az alábbi videó is tanúskodik.

A belső tárhely mérete egyébként 16 GB, ebből nagyjából 11-et érhetünk el ténylegesen.

UI, szoftverek

Az operációs rendszer az Android 4.2.2-es verziója, melyet a HTC Sense 5.0-s kiadása tesz teljessé. A gombelrendezés a sima One-hoz hasonlóan itt is egyedi, a kijelző alatti rész közepén található HTC logótípiát balról egy vissza, jobbról egy home gomb határolja, menü tehát nincs. A multitasking képernyőt a home kétszeri megnyomásával érjük el, ha pedig nyomva tartjuk, a Google Now ugrik elő, amit egyébként a home gombról irányuló swipe mozdulattal is elérhetünk. Mindezt viszonylag könnyen meg lehet szokni, de ettől függetlenül jobbnak tűnik a többi készüléken található, klasszikus elrendezés.


[+]

A rendszer testreszabhatóságával nincs gond, a HTC rengeteg lehetőséget kínál. Már rögtön a zárolási képernyőn is több séma közül választhatunk, az alapértelmezett esetén az idő és az időjárás jelenik meg pár gyorsindító gomb társaságában, de választhatunk olyan módot, ahol az értesítések vagy a fényképeink jelennek meg, esetleg a zenelejátszó van beágyazva. Ha pedig úgy tartja kedvünk, ki is kapcsolhatjuk az egészet, ilyenkor egyből a készenléti képernyőre jutunk, ahol widgeteket és parancsikonokat helyezhetünk el – előbbiekből rengeteg van, hiányérzetünk nem lesz. Az egyik oldalon mindenképp a HTC BlinkFeed található, mely szépen egybegyűjti az általunk beállított hírforrások és a közösségi oldalak eseményeit, amit utána gusztusosan tálal. Akit bővebben is érdekel a dolog, az az eredeti One-t bemutató cikkünk megfelelő oldalán tájékozódhat.


[+]

A menüben ezúttal is lehet változtatni a rácsméretet, a One-ban is megtalálható 3 x 4-es és 4 x 5-ös opciók között variálhatunk; dr. Kinddal ellentétben én előbbit preferáltam, de aki sok alkalmazást használ, annak hasznosabb lehet a kicsit zsúfoltnak tűnő, de helytakarékosabb megoldás. Az ikonok a Sense felületen egyediek, flat stílusúak, de az összhang mégsem tűnik a legjobbnak, legalábbis a grafikus ismerőseim ezt mondták. Van is benne némi igazság, egyrészt azért, mert már a Google alkalmazások pikrogramjai is kilógnak a sorból, de amint feltelepítünk pár appot vagy játékot, borul az egész kép; épp ezért érdekes kérdés, hogy a teljesen újrarajzolt iOS 7 vajon mit fog nyújtani az új iPhone-(ok)on.


[+]

Extra szoftverekkel abszolút jól áll a One mini. Van egy külön autós használatra tervezett kezelőfelület (Car), gyárilag feltelepített Dropbox kliens, melyhez egyébként extra 23 GB tárhelyet is kapunk két évre. A Kid Mode akkor lehet hasznos, ha egy gyerek is játszik a telefonon, a PDF megjelenítő és a teljes verziós Polaris Office viszont inkább a felnőtteknek hasznos. Bár van FM-rádió, internetes állomásokat is foghatunk a TuneIn Radio nevű szoftver segítségével, számokat ismerhetünk fel a Sound Hounddal, plusz megtaláljuk az elmaradhatatlan Zseblámpa alkalmazást is.


[+]

Intelligens beállításokat is találunk szép számmal. Az értesítő LED-hez különféle eseményeket rendelhetünk, igaz, azt nem dönthetjük el, hogy melyiknél milyen szín világítson. Hasznos a ténylegesen felhasználható 11,1 GB-os tárhely szemétmentesítésére irányuló szolgáltatás, valamint a különféle típusú készülékekről (Android, BlackBerry, iPhone, Windows Phone) történő adatátvitelt lehetővé tevő segédprogram is.

Adatkommunikáció, internet

Adatkommunikáció terén átlagos felhozatalt kapunk, viszont két dolog nagyon is hiányzik: az NFC és az LTE. Utóbbi nélkül még el lehet lenni, hiszen az elméletileg legfeljebb 42 Mbps-os maximális letöltési sebességet nyújtó HSPA+ még évekig elég lehet a mobilinternetes felhasználóknak, azonban az NFC egyre inkább utat tör magának több területen is, ezért egy felső-középkategóriás készülékből kihagyni azt komoly hiba. A tényeknél maradva ellenben elmondható, hogy négynormás GSM-modullal (850/900/1800/1900 MHz) van dolgunk, UMTS-frekvenciákból pedig hármat (900/1900/2100 MHz) támogat a vas. Adatkommunikációra tehát GPRS-t, EDGE-t, UMTS-t és HSPA-t használhatunk, a WiFi pedig a 802.11a/b/g/n szabványokat ismeri. A Bluetooth 4.0-s verziószámú, az USB-port ennek pont a fele, sajnálatos viszont, hogy szabványos USB-tárhelyként sehogy sem tudtam beállítani a HTC újdonságát, az adatmásoláshoz tehát muszáj volt használnom az egyébként jól működő, de elsőre talán picit furcsa felépítésű HTC Sync Manager szoftvert.

HTC One mini
[+]

A PIM-funkciókról egy Jelly Bean rendszerrel ellátott készüléknél elég felesleges írni, hiszen minden adott, mi szem-szájnak ingere. A névjegyzékben korlátlan számú ember adatait tárolhatjuk mindenféle extra mezővel, az üzenetkezelés is hibátlan, a HTC Sense Input pedig lehetővé teszi, hogy a virtuális billentyűzeten ujjunk felemelése nélkül gépeljünk be szavakat. Telefonálás közben a hangminőség kimondottan kellemes, térerővel kapcsolatos problémával nem találkoztam, ugyanakkor a WiFi vételi erőssége a megszokottnál gyengébbnek bizonyult. A tapasztalatom az, hogy nagyjából egy szinttel gyengébben látott minden hálózatot a gép, mint az ideális lenne, tehát az a hálózat, ami máshol még megütötte a közepes szintet, a One mininél éppen, hogy látszott.


[+]

A webböngésző nagyon kellemesen használható, hiszen villámgyors és jól testre is lehet szabni. Van Flash-támogatás is, mely alapértelmezésben ki van kapcsolva, azonban nem elvetendő ötlet a bekapcsolása, mert nem lassítja nagyon zavaró mértékben az oldalakat. Az intelligens nagyítás nagyon jól működik, neki köszönhetően tényleg hibátlan böngészési élményt kaphatunk a készülékkel.

Multimédia

Biztos vagyok benne, hogy sok ember azért választotta a Samsung Galaxy S4-et a HTC One ellenében, mert jobb képalkotási teljesítményre vágyott, mint amit a nagy dirrel-durral beharangozott UltraPixel technológia tud. A gyártó persze nem szeretné élete derekán megölni a HTC One-t, ezért a One minibe sem került megszokott (mondhatnám azt is: normális) felbontású kamera, hanem itt is a 4 megapixeles szenzort erőltetik, mely legfeljebb 2688 x 1520 pixeles fotókat tud készíteni. A technológiáról már bővebben is írtunk, a technikai paraméterek itt is változatlanok, hiszen 1/3 hüvelykes érzékelőlapka fogadja a fényt, a képek digitális feldolgozásában pedig a HTC ImageChip 2 nevű találmány segít. A lencse 28 milliméteres (ekv.) nagylátószögű, fényereje f/2.0, sötétben pedig ledes villanót használhatunk. A kamerát kezelő szoftver nagyon kellemes, a felbontáson kívül szinte mindent állíthatunk benne (a felbontást csak közvetve, ugyanis a képarány módosításával nyilván az is változik, de az 1520 pixeles magasság mindig adott), az egyetlen hiányosság talán az, hogy kevés motívumprogram van (álló, jelenet, háttérvilágítás, szöveg, makró, éjjel). Életemben először szerettem volna a tűzijáték módot használni, erre nincs, botrány.

A problémát persze nem a tűzijátékmód hiánya okozza, hanem maga az érzékelő, vagy maga a kamera, ha úgy tetszik. A HTC One mini képminősége ugyanis pocsék, az összes nappali felvétel túlexponált, zajos, mosott, fakó, a nagy kontrasztkülönbségeknél erőteljes kromatikus aberráció figyelhető meg, a képek szélei pedig még a többi résznél is homályosabbak. Ezek egy részén nyilván nem lehet javítani, de legalább a zajszint jobb lehetne, ha mondjuk 14 megapixelesek lennének a felvételek és azokat kicsinyítenénk 4-re, de itt ugye alapból ilyen kicsi a felbontás, ezért még a Photoshop sem segít szegény mini felvételein. Egyedül talán a makró mód értékelhető, az éjszakai felvételek minősége viszont siralmas.

A videózás menti meg a gépet a teljes lebőgéstől, az ugyanis egészen korrekt. A legnagyobb elérhető felbontás Full HD, van lassított és gyorsított (60 fps) felvétel és HDR-mód is. Nappal teljesen korrekt a képminőség, éjszaka pedig sötét, de értékelhető. A lassított felvétel pedig továbbra is jópofa, ahogy a Zoe névre keresztelt mód is, melyről bővebben ide kattintva lehet olvasni.


[+]

A zenelejátszó szép és jól kezelhető, de sajnos hiányzik belőle a hangszínszabályzó. Van viszont FM-rádió, mely nem működik bedugott fülhallgató nélkül, pedig jó lenne, hiszen az előlapon található sztereó hangszórók sokkal szebben szólnak, mint egy átlagos telefonnál; azt is mondhatnám, hogy hangminőség szempontjából a One mini a notebookok, nem pedig az okostelefonok ligájában focizik, még akkor is, ha a maximális hangerő nem fülsüketítő. Az egy másik kérdés, hogy a HTC magyar honlapján erre stúdióminőségű hangként hivatkoznak, de mivel tényleg szépen szól a kütyü, ezen a mondaton legfeljebb csak a szemöldökünket érdemes felhúzni. Videólejátszás során nincs gond, a Full HD tartalmakat nevetve viszi a gép.

Üzemidő, összegzés

GPS-vevő természetesen található a készülékben, mely a GLONASS hálózaton is tud működni, ha netán Oroszországot szelnénk át autóval – az egyik ismerősünk ezt nemrég meg is tette, szóval van, aki számára szempont ez a funkció. A jelerősséggel egyébként nem volt gond, itt jobban teljesített a gép, mint a WiFi-nél.

HTC One mini
[+]

A hátlap alatt található akkumulátor 1800 mAh-s kapacitása ugyan nem világbajnok, de a gép nagyon jól bírta szuflával a tesztidőszak alatt. Egy nap alatt soha nem jutott eszébe lemerülni, visszafogottabb használat esetén viszont ennek dupláját is nevetve megugrotta, ami mindenképp pozitív dolog.

HTC One mini
[+]

Értékelés: HTC One mini
Külső
Ergonómia 9 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 9 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 9 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 4 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

A HTC One mini egy kiváló készülék, de sajnos nem hibátlan. Dizájn szempontjából nem nagyon lehet belekötni, anyaghasználttal kapcsolatban is legfeljebb a fehér műanyag betéteket szidhatjuk, de olyan nagyon azért azokat sem kell. Kijelzője gyönyörű, hardvere nem kiemelkedő, de hozza az elvárt szintet, szoftveres téren pedig túl is teljesíti azt, hiszen a HTC Sense 5 az én véleményem szerint nem csak szép, de nagyon jól is használható. Az NFC hiánya fájó pont, az LTE nélkül viszont el lehet lenni, ugyanakkor a kamera mindenképp méltatlan mind a HTC névhez, mind ehhez az árkategóriához.

Az újdonság ugyanis bruttó 130 ezer forint körüli áron kezd, ami mindentől függetlenül kissé túlzónak tűnik. Ennél legalább 15 ezressel olcsóbb a nagy konkurens Galaxy S4 Mini, de nem szabad elfelejteni, hogy időközben azért piacra került a Huawei P6, ami szintén olcsóbb egy kicsit, viszont nem feltétlenül rosszabb. A HTC- nek sokkal előbb és sokkal olcsóbban kellett volna piacra dobnia a One minit ahhoz, hogy bombát robbantson, főleg, mert hamarosan a ZTE és az Alcatel is erősít ezen a területen; így csak egy újabb jó, de némileg túlárazott készülékkel gazdagították portfóliójukat, mely ráadásul ugyanolyan eséllyel lesz híres formás idomairól, mint pocsék kamerájáról.

HTC One mini

Bocha

A tesztkészüléket a Speedshop biztosította, köszönjük! Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

HTC One mini
HTC One mini Általános
Technológia GSM/UMTS
Méret 132 x 63,2 x 9,25 milliméter
Tömeg 122 gramm
Színvariációk ezüst
SIM-foglalat microSIM
Kijelző
Kijelző átlója 4,3 hüvelyk
Kijelző felbontása 720 x 1280 pixel (341 ppi)
Kijelző típusa Super LCD 2 kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snapdragon 400 (8230AB)
Processzor típusa kétmagos, 1,4 GHz-es Krait 300
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv7
Grafikus chip Adreno 305
RAM mérete 1 GB RAM
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Szabadon felhasználható belső tárhely 11,1 GB
Memória bővíthetősége nincs
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 900/1900/2100 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA van / 42 Mbps / van
LTE nincs
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0
WiFi 802.11a/b/g/n, WiFi hotspot, DLNA
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő / GLONASS vevő van / van
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 4.2.2
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Java van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek 7digital, Car, Chrome, Dropbox, Flash Player, Időjárás, KeyVPN, Kid Mode, PDF megjelenítő, Polaris Office, SoundHound, TuneIn Radio, Zseblámpa
Multimédia
Fő kamera 4 megapixeles, autofókuszos, ledes villanó
Másodlagos kamera 1,6 megapixeles
Videófelvétel 1080p (Full HD)
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó nincs
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 1800 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő 692 óra
Beszélgetési idő 13,28 óra
Egyebek
3,5 milliméteres jack kimenet, gyorsulásérzékelő, közelségérzékelő, fényérzékelő, Beats Audio, giroszenzor, digitális iránytű, HTC Zoe fotós mód
  • Kapcsolódó cégek:
  • HTC

Azóta történt

Előzmények

  • HTC One - One új a nap alatt

    Ismét egy minőségi készülékkel jelentkezett a HTC, az új zászlóshajó prémium anyaghasználattal, Full HD kijelzővel és Ultrapixel kameratechnológiával támad.

  • HTC One SV - egy kis 4G

    Tudásban a középkategória felső szegmensébe tehető a HTC üdvöskéje, amelynek legfontosabb újdonsága, hogy LTE hálózatokon is működik, viszont nem túl olcsó.

  • HTC One X+ - ha kell egy kis energia

    A HTC One X+ az előnyére változott, ráadásul a Jelly Beant is megkapta, ám nem éppen pénztárcabarát az árazása.

  • Négymagos okostelefonok viadala

    Ringbe szállnak az idei nagyágyúk, a négymagos processzor és a HD felbontású kijelző alapfelszereltségnek számít a mezőnyben.

Hirdetés