HTC Legend - a hős visszatért

Szoftverek

Már rögtön a készenléti képernyőknél egy érdekes újításba botlunk, mely nem más, mint a zoomolás lehetősége. A Sense felhasználói felülete ugyebár hét darab képernyőt kínál, szemben a többi készülék három/öt képernyőjével. Én valahogy még ezt is kevésnek éreztem, mivel rengeteg widget közül lehet választani, de az újítás nem ide kapcsolódik. A HTC valószínűleg úgy érezte, hogy hét képernyő között már kicsit megterhelő lehet lapozgatni, főleg, ha mondjuk a bal szélsőről a jobb szélsőre akarunk menni, ezért megoldották, hogy egy kétujjas kicsinyítő mozdulat hatására az összes képernyő felugorjon, hogy azok valamelyikére rábökve egyből el tudjunk ugrani a kívánt célig — meg lehet próbálkozni azzal is, hogy a kívánt képernyőre két ujjal "ránagyítunk", de az eredmény nem mindig az, amit mi elképzeltünk, érdemes tehát az egyszerű "rábökésnél" maradni. Kicsit olyan ez, mint a friss OSX operációs rendszer alatt a három ujjas touchpad-tologatás, az animáció tényleg nagyon szép és folyamatos. Eleinte elég fölöslegesnek éreztem a dolgot, de később teljesen hozzászoktam.

HTC Legend HTC Legend

Widgetekből tényleg annyi van, mint a fene, még felsorolni is nehéz, de azért megteszem. Az elemek mögött zárójelben lévő A és H betűk azt mutatják, hogy az adott widget az operációs rendszerrel érkezik-e (A), vagy a HTC tette bele utólag a rendszerbe (H). Természetesen van olyan widget is, melyből androidos és HTC-s verzió is van. Nézzük hát a listát: analóg óra (A), könyvjelzők (H), naptár (H és A), óra (H), Facebook (A), Lábnyomok (H), Friend Stream (H), e-mail (H), üzenetek (H), zenelejátszó (H és A), hírek (H), névjegyzék (H), fotó album (H), képkeret (H és A), erőforrás szabályzó (A), keresés (H és A), beállítások (benne: repülős mód, Bluetooth, GPS, mobilhálózatok, WiFi (H)), tőzsde (H), szinkronizálás (H), Twitter (H), időjárás (H), YouTube (A). A felsorolt widgeteken kívül programokat, parancsikonokat és mappákat is kirakhatunk a kezdőképernyőkre, a személyre szabhatóságnak tehát semmi nem állja határát. Háttérképekből is több tucat van, mindegyik nagyon jól néz ki, a HTC szemmel láthatóan odafigyelt arra, hogy a gyári tartalmakból ne legyen hiány.

HTC Legend HTC Legend

A főmenü a korábbi Androidokból ismerős, a Nexus One-on lévőtől viszont picit elüt, itt ugyanis csak azokat az ikonokat láthatjuk, amik ténylegesen a képernyőn vannak, a "roló-effektus" tehát úgy tűnik, hogy a Google készülékének a sajátja. A gyári szoftvereken kívül sok extrát is találhatunk a rácsos elrendezésű menü böngészése közben. Érdekes cucc az éjjeli óra (desk clock), melyet elindítva a készülék minimalizálja a fényerőt és kiírja az időt. Véleményem szerint elég haszontalan a korábbi készülékekben megismert Footprints, mely gyakorlatilag egy geotaggelő alkalmazás, ami a készülékkel készített fotókat GPS-információkkal látja el. Ennél sokkal jobb a widgetként is használhati Friend Stream, mely egy social-networking cucc, az összes status update-et behúzza az általunk használt oldalakról (Facebook, Twitter és társaik), majd azokat összegezve betolja az arcunkba. Az irodistáknak a PDF-olvasó és a szintén csak olvasásra használható Quickoffice kliens lesz a kedvence, de valószínű, hogy a tőzsdei alkalmazást is kedvelni fogják.

HTC Legend HTC Legend

Az extra szoftvereknek ezzel nagyjából vége is, de az Android Marketből bármikor letölthetünk újakat. A játékoskedvű Legend-tulajok ezt valószínűleg nagyon hamar igénybe fogják venni, mivel a játékokat egyedül a Teeter képviseli, mely bár nagyon izgalmas kis cucc, egy idő után azért meg lehet unni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • HTC

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés