HTC Desire - a vágy nem titkos tárgya

Külső

A Desire igen szép külsőbe öltözött. Befoglaló méreteit tekintve 119 x 60 x 11.9 mm-re nőtt, ez nem különösebben nagy batár, szinte pontosan akkora, mint a Nexus One. Részemről ugyan nem szeretném az iPhone-hoz mérni semmilyen tekintetben sem, de ez az almás gyátró legutolsó telefonjának méreteire is szinte milliméterpontosan passzol, egy icipicit hosszabb annál. A felhasznált anyagok között ezúttal is van fém, konkrétan a kijelzőt körülölelő keret kellemesen hűvös, ha kézbe vesszük a telefont. A készülékház többi része műanyagból készült. A felhasznált anyagok fogása kellemes, érezhetően prémiumkategóriás a Desire. Sok gyártó megirigyelhetné ezt. Az összeszerelési minőség jó, bár erősebb csavarásra megnyekken picit a kütyü háza. A hátlap sötétszürke, az előlapi keret színének meghatározásához pedig segítséget kellett kérni a páromtól. Mint tudjuk, (Bog is anno leírta), a férfiszem 16 színben lát, így a számomra barnás keret valódi színe a bronzba hajló mályva (nekem sok-sok éve már a Nokia 6110-es zöldben és barnában váltakozó kaméleon színei is az űrkorszakot jelentették). Szép, egyedi szín, passzol a visszafogott külsőhöz.

HTC Desire
[+]

A Desire lekerekített formái miatt is kellemesen passzol a kézbe. Az előlapot a kijelző uralja, egy 3,7 hüvelyk átlójú, 480x800 pixeles felbontású, AM-OLED technológiájú, kapacitív kijelzőről beszélünk. Ez a mondat nagyjából a következőket jelenti: jó nagy, finom rajzolatú, megdöbbentően gyönyörű képet adó kijelző, melyet felesleges a körmünkkel, netán tollal böködni, mert az ujjbegyünkre fog csak hallgatni - pontosabban a bőrünkre, de elvetemültebbek akár egy virslivel is kezelni tudják. Ez utóbbi főleg télen, nagy hidegben jöhet jól, hiszen a virsli nem fázik, az ujjaink viszont tudnak. A méretet tekintve azt gondolom, hogy ez az ideális, ennél nagyobbat már kényelmetlen használni. A Desire-nál még éppen nem kell fogást váltani ahhoz, hogy a kijelző két ellentétes sarkát elérjük. Az AM-OLED technológiának köszönhetően a megjelenített kép kristálytiszta, de leginkább a színeket emelném ki: egymás mellé tettünk egy Herot és a Desiret, nos a fehérek a Heron sárgák, az egész kép sem fényerőben, sem pedig élményt tekintve nem egy kategória. Meg kell azonban említenem azt is, hogy a technológiából adódóan erős napfényben tesztünk alanyának megjelenítője sajnos egyáltalán nem látszik. A kijelző alatt balról jobbra sorrendben egy házikó jellel ellátott gombot lelünk, ez mindig az alapképernyőre visz, mellette egy menübillentyű, majd az optikai joystick következik, ettől jobbra a visszalépésért és a kereső előhívásáért felelős gomb lakik. Az optikai joystick két szempontból érdekes: kicsit jobbra került, a trackball (eddig ugyanis golyó volt ennek a helyén, de az új sorozatban ezt erre a korszerűbb eszközre cserélték) a korábbi HTC modelleken pontosan félúton volt, valamint benyomható, ez utóbbi egyáltalán nem egyértelmű. Törpöltem is egy sort az első fotóm elkészítésekor, mivel külön dedikált elsütőbillentyű nincsen, fotózni ezzel kell.

HTC Desire
[+]

A hátlapon nem túl sok a látnivaló. A felső szélére került a kamera optikája, ez kicsit ki is emelkedik a házból, így az asztalra letett telefon ezen támaszkodik. Mellette apró segédfény, ami az éjszakai fotókban hivatott besegíteni, majd ettől jobbra 13 lyuk van 3 sorba elosztva, ezeken keresztül tör elő a hangszóróból áradó hang. Ezek alatt ezüstös HTC logó, mint tudjuk, a cég nagyobb és feltűnőbb logókat használ, mint eddig. Az alsó részre a szerény "with HTC Sense" felirat került, és mint a későbbiekben látni fogjuk, ennek nagyon is van jelentősége. A hátlapot körömmel lefeszegetve - amennyiben a meccset a körmünk nyeri - hozzáférhetünk a microSD bővítőhelyhez, ebbe gyárilag egy 4 gigás egység került. Mellette a SIM lakóhelye, felettük pedig az 1400 mAh-s akkumulátor látható.

HTC Desire
[+]

A készülék oldalai elég sivárak, konkrétan a jobb oldalon semmi sem látható. A bal élre is csak a hangerőszabályzó billentyű került. Alul microUSB csatlakozó, igen, a HTC lecserélte a sok-sok éve használt miniUSB (igazából ExtUSB, de a miniUSB csatikkal is ment) csatlakozót a 2012-től szabvánnyá váló microUSB-re. Mindez azoknak lesz kellemetlen, akik eddig egy régebbi HTC-t használtak, mondjuk autóban szivargyútó-töltőről. Felül balra a bekapcsológombot helyezték el a mérnökök, jobbra pedig a 3,5 mm-es fejhallgatókimenetet. A Desire nem kapott nyakakasztó lyukacskát, részemről ez nem gáz, de sok távol-keleti arcot láttam, akik csuklópánttal használják telefonjukat, ők most kénytelenek lesznek hiányérzetüket egy kanszatyorral (autóstáska) megszüntetni. Azon előrehaladott sörhassal rendelkezők pedig, akik eddig a telefonjukat tárolták a nyakukban, majd vesznek egy félkilós feszületet, most úgyis az a menő abban a kultúrkörnyezetben.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • HTC

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés