Honor 6 - becsületbeli ügy

Hardver, UI

Irtó büszkék voltak a bemutatón arra a nyolcmagos Kirin 920-as chipsetre, amit a Honor 6 burkolata alá tettek. A big.LITTLE architektúrával rendelkező megoldás négy Cortex-A7-es és négy Cortex-A15-ös magot foglal magában, amelyeket egyenként tud kapcsolgatni a rendszer, hogy minél takarékosabban bánjon az energiával. A grafikus gyorsítás feladatát egy Mali-T628 MP4-es GPU intézi, ami sokkal elterjedtebb, mintha valami saját fejlesztésű megoldást gyömöszöltek volna bele, a hab a tortán pedig a 3 GB RAM. Az elég sok, csúcsmodellekben sem szokott ennyi lenni és — akármennyire nem gondoltam volna, hogy ez tényleg számít — megdöbbentően más élmény egy ekkora operatív memóriával rendelkező gépet nyomkodni, mint bármi mást, egyszerűen azért, mert ha akarom, akkor úgy játszom egy kört az Asphalt 8-cal, hogy a következőt a Beach Buggy Racinggel tolom és vica versa. És a két app vidáman fut egymás mellett, a telefonnak meg sem kottyan.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Honor 6 LG G3 Samsung Galaxy S5 Sony Xperia Z3
Rendszerchip HiSilicon Kirin 920 Snapdragon 801 Snapdragon 801 Snapdragon 801
Quadrant Standard 11534 pont 22290 pont 24685 pont 21146 pont
AnTuTu 5.x Benchmark 40199 pont 37860 pont 41753 pont 43120 pont
Vellamo Browser 2994 pont 2904 pont 3248 pont 3190 pont
Vellamo Metal 1338 pont 1466 pont 1495 pont 2847 pont
SunSpider 1.0.2 597,4 ms 935 ms 433,8 ms 854,4 ms
Geekbench 3 (single) 857 pont 967 pont 950 pont 977 pont
Geekbench 3 (multi) 3172 pont 2363 pont 2888 pont 2640 pont
GFXBench Man. onscreen 8,7 fps 6,9 fps 11,7 fps 12,7 fps
GFXBench Man. offscreen 8,1 fps 9,8 fps 11,8 fps 12 fps
GFXBench T-Rex onscreen 17,5 fps 15,7 fps 27,7 fps 29,3 fps
GFXBench T-Rex offscreen 16,5 fps 22,1 fps 27,3 fps 27,2 fps

Oké, ez nyilván nem egy életszerű helyzet, de hogy a több lapos böngésző, a levelezés, a zenelejátszó és a navi röhögve fut egyszerre, miközben ha kilépek a főképernyőre, akkor nem kezdi el újrarajzolni a webről frissülő widgeteket sem a rendszer — na, az bizony nem rossz, ráadásul ez a Kirin 920-as és a Mali GPU egyébként sem egy gyenge páros, ha nem is tartozik a csúcskategóriába. De bármit csináltam, azt totál egykedvűen oldotta meg a Honor 6, persze némi melegedéssel azért jelzi, hogy ő a háttérben keményen nekifeszül a melónak. Itt sem vészes egyébként a helyzet, a hőelvezetés kifejezetten jól sikerült, ezen állítólag tök sokat pörögtek, hogy jó legyen, az eredmény pedig nem az, hogy jéghideg a hátlap, hanem inkább az, hogy nem egy ponton lesz forró, hanem a burkolat minden pontja egységesen kézmeleg, még fél órányi játék után is. Egyetlen ponton találtam akadást, ez pedig a böngésző, bizonyos weboldalaknál a görgetés valamiért döcög.

Honor 6 Honor 6

A felület az Android 4.4.2-re épülő EmotionUI 2.3, ami a Huawei saját fejlesztése. Némiképp furcsa, hogy ha már úgy döntöttek, hogy Európába hozzák a Honor 6-ot, akkor arra miért nem maradt energia, hogy a legfrissebb verziót tegyék rá, hiszen már a 3.0-t találjuk meg például azon az Ascend Mate 7-en, amit volt szerencsénk korábban bemutatni. Oké, nincsenek olyan óriási eltérések, például a kameránál az utólagos fókuszálás elvileg ebben a verzióban érhető csak el, de a Honor 6-nál ezt beleberhelték a 2.3-ba is. A UI alapvető ismérve, hogy nincs szigorúan vett menü, az ikonok és a widgetek is a kezdőoldalakon helyezkednek el, ahol mappázásra és témázásra is van lehetőség. A Honor 6 kedvéért csináltak egy saját témát is, de ez a rendszer logikáját nem befolyásolja.

Honor 6 Honor 6

Sok aprósággal igyekeztek a kínai mérnökök feldobni a felhasználói felületet. A felülről lehúzható értesítési tálca két állású, ha jobb oldalról rántjuk le, akkor a gyorsbeállítások közé csöppenünk. Az androidos vezérlőgombok a kijelző alsó sorában ücsörögnek, de teljes képernyős alkalmazásoknál eltűnnek. Kérhetünk egy úgynevezett lebegő gombot is, ami egy pici köröcskét jelent. Ez hozzátapad a kijelző valamelyik széléhez, mindig látszik, ha megérintjük, akkor itt is előbukkannak a vezérlőgombok, illetve a témaváltás és a lezárás lehetőségei. A készülék gesztusokra is figyel, lehet lefordítással némítani a bejövő hívásokat, illetve azt is kérhetjük, hogy a csörgő telefont megemelve az fogadja a hívást.

Honor 6 Honor 6

A lezáróképernyőn levő háttérkép helyett kérhetjük a Magazin nevű, magától változó galériát, ami elég látványos fotókat tesz véletlenszerűen a háttérbe. A feloldógomb megnyomását követően oldalra simítással jutunk az ikonos felületre, ha alulról felfelé mozdítjuk az ujjunkat, akkor egy gyorsmenü bukkan fel, ahol a zenelejátszót vezérelhetjük, illetve a naptár, a számológép, a zseblámpa és a tükör érhető el egy gombnyomással. Létezik egy egyszerű nézet is, ilyenkor a menü nagy, csempékkel kirakott változatú lesz, amit gyengébben látók jobban kezelhetnek, illetve azok számára is hasznos, akik csak a főbb funkciókat óhajtják igénybe venni. Az EmotionUI tehát továbbra is egy jól testreszabható, letisztult, igényes felület, amit könnyű megszeretni, ráadásul elég takarékosan bánik az erőforrásokkal is, bár 3 GB RAM mellett ez nem annyira létfontosságú.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Mobilarena TV: Yes, Your Honor 6

    Tegnap hivatalosan is megjött Európába, ma pedig már be is tudjuk mutatni a Huawei által életre hívott márka új modelljét, a 8 magos processzoros és Full HD kijelzős Honor 6-ot.

  • Több tiszteletet a Huawei-nek, itt a Honor!

    Berlinben mutatta be a gyártó azt a két készüléket, amelyek egy új brand első modelljei. A Honor 6 és a 3C már Ázsiában debütáltak, Európában is nélkülözik a telefonok a Huawei nevet.

Hirdetés