Gigabyte GSmart Saga S3 - a család feje

Multimédia

Hátulra egy 8 megapixeles kamera került, melyről külön kiemeli a gyártó, hogy Sony BSI szenzort és zafírüvegből készült optikát tartalmaz. Van persze autofókusz és a már említett dupla LED-es vaku, de ez így elsőre bíztatóan hangzik. A felülethez nem, a funkciókhoz viszont hozzányúltak. Baloldalt tudunk üzemmódot váltani, van HDR, arcszépítő, panoráma, legjobb kép, mosolyfelismerés és expozíciós sorozat. Állítható a felbontáson felül a színhatás, téma (éjszakai, napnyugta stb.), fehéregyensúly, élesség, színezet, telítettség, fényerő, kontraszt, arcfelismerés, önkioldó, sorozatfotó, geocímke. Elvben lehet hangvezérléssel exponáltatni, nekem ez valamiért nem nagyon akaródzott menni, bár nem éreztem életbevágónak.

Gigabyte GSmart Saga S3

A fenti fotók minősége eléggé csalódás. A dinamikatartomány rettentő szűk, a világosabb területek szinte teljesen kiégnek a képen, túl erős a zajszűrés, a részletek elmosódnak, és felbukkan a kromatikus abberáció is. Kár érte, bár az eredmény még így sem olyan durva, mint a hasonló származású készülékek nagy részénél. A dinamika problémán a HDR mód segít, de itt is lehetne kicsit jobb a hatásfok.

Gigabyte GSmart Saga S3 Gigabyte GSmart Saga S3

Zeneileg egyértelműen jobb a helyzet, a gyári lejátszó vagy a Play Zene áll rendelkezésre. A számok leválogatva böngészhetők, van albumborító, ismétlés, véletlen lejátszás és kapunk hangszínszabályzót is, egyéni beállítás lehetőségével. Említettem az újfajta fülest, ami egész jól néz ki, viszont nem kapunk hozzá különböző méretű szilikonbetéteket, így lesz, akinek nem passzol a fülébe. Hangminőségben elég nagy előrelépés történt a T4-hez képest, ezzel már lehet hosszabb távon is zenét hallgatni. Érdemes viszont egy saját megoldásra lecserélnünk, mert akkor további javulást érhetünk el. Kapunk FM rádiót is, ez szokványos, RDS-t tud, jó az érzékenysége, működik.

Gigabyte GSmart Saga S3 Gigabyte GSmart Saga S3

Az adatátvitel nem sok problémát okoz a Saga S3-nak, ami feltétlen szükséges, az rendelkezésre áll. Négysávos a GSM és kétsávos a 3G modul, utóbbi 21 Mbit-es legnagyobb sebességre képes, de csak az elsődleges kártyánál. Van WiFi, ez b/g/n szabványt tud, meg hotspotra is képes. A Bluetooth 4.0-s, sztereó, és ott a microUSB, amely OTG-t támogat, tehát rá tudunk kötni például külső tárhelyet is. Ha már tárhelyről van szó, az S3-ban 8 GB belső memória található, ebből 2,89 GB jut a programoknak, 3,22 GB pedig általános tárolóként használható. Ha ez nem elég, akkor a microSD bővítést vehetjük igénybe. Nem esett még szó a dual SIM képességekről, a Saga dual standby üzemmódot támogat, azaz hívás esetén a nem használt kártya ideiglenesen nem elérhető. A rendszerben beállíthatók az alapértelmezések, de ha esetileg ezt megváltoztatnák, az sem probléma, ahogy a nevek SIM-hez való hozzárendelése sem.

Gigabyte GSmart Saga S3 Gigabyte GSmart Saga S3

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Xiaomi Redmi Note - nagyra vágyóknak

    Az egyre ismertebbé váló kínai cég is helyet kér magának a phabletek piacán. A Redmi Note korrekt hardvert és méretes kijelzőt kínál elég jó áron.

  • GoClever Quantum 600 - túl nagy az arca

    Nagy kijelzős phablet kedvező áron. Akár ez is lehetett volna a Quantum 600, de a koncepció finoman szólva is zsákutcába futott, számos ponton vérzett el a készülék.

  • Huawei Ascend G7 - ár-rés a pajzson

    A kínai gyártó egy olyan középkategóriás készüléket alkotott, amibe nagyon nehéz belekötni. Prémium minőség, remek szoftver, szuper akkumulátor, de mindezért túl sokat kérnek.

Előzmények

  • Prestigio MultiPhone 7600 DUO - szelfi tepsi

    Hatalmas kijelzővel, igényes külsővel érkezett az eddigi legnagyobb Prestigio mobil, amely olyat is tud, amit eddig nem sűrűn láttunk máshol.

  • Alcatel One Touch Hero - én hősöm

    A kínai gyártó újdonsága a phablet kategóriában szeretne tiszteletet kivívni magának, kiváló kijelzővel, szép formatervvel, és sok tartozékkal rendelkezik.

  • LG G Pro Lite Dual - lájtosan profi

    Egyre többen látnak fantáziát a hatalmas kijelzős mobilokban. Az LG lebutította G Pro készülékét, amihez persze szolidabb ár is társul, az eredmény pedig nem is vészes.

  • Gigabyte GSmart Guru G1 - a név duplán kötelez

    A távol-keletről érkező, de Európát meghódítani vágyó készülék kemény legény, Full HD IPS kijelzőt kapott, nem maradt el a négymagos processzor sem, de borsos áron kínálják.

Hirdetés